Co potřebuje miminko do 3 let?

60
13.1.21 14:06

Co potřebuje mimčo do 3 let

Maminky, snažím se dát dohromady jaké asi budou výdaje pro mimčo - mám na mysli takové větší jednorázové. Je nám 7 měsíců, bude to větší autosedačka, jídelní židlička, co dál vás napadá?

Děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K92
814
13.1.21 14:17

U nás to byla jídelní židlička Jitro, kvalitní protisměrná autosedačka, 4× do roka nové boty + boty na doma + holinky a pořád kupuji nějaké oblečení jak roste a potřebu je toho víc kvůli školce, větší postel do pokojíčku, koloodrážedlo + helma. Víc mě asi z těch větších výdajů nenapadá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2757
13.1.21 14:19

Urcite postel, pak sportovni kocar, pokud nemas kombinaci. Hracky jsou take drahe (kocarek, koleje atd), treba odrazedlo, kolo, lyze… zalezi, za co chcete a budete utracet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
13.1.21 14:34

Mě napadá větší postel, a pak taky věci do školky, ale to byl pro mě velký výdaj, protože syn chodil do lesní školky a denně tam odpravil v bahně veškeré venkovní oblečení.. takže normálně by nám stačily jedny oteplovaky na zimu, a tam jsme točili čtvery plus tři bundy k tomu :mrgreen: botky dvoje zimni i dvoje jarní v každé velikosti dvoje gumaky a tak. Rukavice, čepice, funkční prádlo :nevim:

A hodně jsem ho nosila, takže jsem kupovala batolecí nositko.

Ale obecně bych řekla, že dítě potřebuje tolik věci, kolik pro nej potřebuje maminka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
13.1.21 14:35

Je to velmi individuální, dle vašich představ o tom by dítě mělo mít. Jsou věci, které jsou nadstandard (odražedla, montessori hračky, hračky všeobecně, cyklosedačka s příslušenstvím, lyže, sáně, boby, atp), jsou věci, které dítě ani nevyužije (protože na to prostě není - to zjistíš časem co ho baví) a pak věci, jenž jsou nezbytné jako např. nějaká forma jídelní židle, sportovní kočárek, autosedacka, oblečení, boty, postel, větší skříň.
Je to hrozně moc individuální dle toho, na co máte a jaky máte styl výchovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8877
13.1.21 14:38

U takhle malých dětí byla u nás největší investice boty. Protože noha roste co 2-3 měsíce o číslo, a v každém čísle mít třeba dvoje kvalitní boty Ti dá klidně 8 tisíc za rok. Oblečení se dá vzít z druhé ruky či v levných řetězcích, plastová motorka či koloodrážedlo také nestojí moc (dá se vzít i z bazárku), ale za kvalitní nové boty to byly asi největší peníze :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11795
13.1.21 14:56

@slunicko117 My kdyz nejstarsi zacala lezt, tak do tydne mela tolik podlitin, ze jsme kupovali ohradku, co jsem skoro nevedela, ze neco takove existuje. Naopak do vetsi postele sly deti az okolo 3. narozenin, to jsem moc neresila. Golface. A jak pisou holky, hlavne boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
13.1.21 15:00

@slunicko117 to je hrozně individuální a taky záleží jestli budeš kupovat z druhé ruky. Ale obecně - sportovní kočárek (i když máš trojkombinaci, tak prostě sporťák je pak, když dítě tape lepší, ale lze pořídit pěkný z druhé ruky kolem 1000,–), koloodrazedlo take z druhé ruky kolem 1500,–, postel s matrací (to bych koupila nové), jídelní židle ci podsedak cca 1500,–, boty ty máš tak na +-3 měsíce a cena kolem 1000,–, autosedačka cca 8000-10000,–. Pak různé spesl oblečení typu kombinéza, apod. Ale vše lze relativně levně sehnat i z druhé ruky nebo ve slevách a pak následně prodat. To samé i jídelní židli pak můžeš prodat. Největší investice je dle mého za autosedačku, protože tu pak neprodas resp bys prodat ani neměla (z důvodu bezpečnosti). Pastelky, knížky, hračky apod. můžete dostat např k narozeninám apod. Ale mě dost překvapila a zarazila cena pastelek, ty pořádné co fakt malují stojí kolem 100,– (zkoušela jsem i levné z pepca a to fakt ne a to nejsem žádný umělec a pepco mi obecně nevadí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
13.1.21 15:11

Boty, boty a boty. Pak kolo, odrazedlo, kolobezka, motorka…, helma, boby, saně… postel, skříň, sportovní kočár, tuna plinek a ubrousku, tuna oblečení a půl tuny hraček. Ale krom postele, bot a oblečení se bez toho všeho vlastně dítě obejde. Stačí mu jen kolo, nemusí mít všechno zmíněné. Stačí málo hraček, oblečení z druhé ruky, kočár z bazaru… záleží, jak moc a za co chcete utrácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
13.1.21 19:12

Plastová motorka a pak koloodrazedlo, sedacka, jídelní zidlicka a boty. Spousta bot :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
15.1.21 13:08

Mame 3 deti. Jidelni zidlicku jsme dostali od znamych zadarmo a temer jsme ji nepouzili. Vsechny deti v ni odmitaly sedet. Golfky jsme vubec nemeli, deti jsou vekove dost blizko sobe, takze jsem pouzivala dvojkocar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat