Reklama

Co s hruškami?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 07:35
co s hruškami?

Ahoj,

mám doma tři košíky hrušek a přemýšlím, co s nimi, páč sníst je nestihnem :-D
Malej je má jako jedno z mála ovoce rád, tak mu je chci nějak uchovat na zimu.
Přesnídávku dělat nechci, protože na ně už je velkej a nejedl by to a pak předloňský pokus o přesnídávky dopadl blbě :mrgreen:

Přemýšlela jsem o kompotu, hledala po netu, ale nic mě nijak nezaujalo. Většinou se doporučuje jen hrušky ve sklenici zalít oslazenou vodou a zavařit.
Dělali jste to někdo tak a jak to chutnalo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 15.09.11 07:43

Ano, tak je kompotovala moje babička a byly ňam ňam, občas tam přidávala hřebíček, ale podle mě to není potřeba.
Jenom jsem neměla ráda, když to bylo dělané z hodně zralých, to pak byly takové rozblemclé, já měla radši ty tvrdší :-)

Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 15.09.11 07:44

udělala bych kompot, hruskovej je vybornej. Nebo na rychlo trochu kompotu na sporaku, jako kdyz delas jablecnej…
Jinak zavareny je asi fakt jen hrusky zalit nalevem, a radim oloupat :wink:

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 15.09.11 07:48

Jo, oloupat, nakrájet, zalít vodou s cukrem a zavařit, hruškový je nejlepší!

lucavlachova
Kecalka 486 příspěvků 15.09.11 07:49

Dělala jsem onehdál zalila jen sladkou vodou horkou a zavařila stačí 10min na 80-85 s. a super včera jsme měli rýžový nákyp z toho :palec:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 07:53

Díky moc.
Hrušky máme tvrdé, tak snad to bude jedlé.
Takže kyselina citronová není třeba? Nezkazí se to?

lucavlachova
Kecalka 486 příspěvků 15.09.11 07:57

Já je ani neloupala,když ty hrušky děláš tak je dej do vody s citronem nezhnědnou kys.citr.není třeba

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 07:59

No jelikož to bude převážně pro malého, tak loupat budu, i čerstvé mu je musím loupat, no těším se na ty tři košíky :lol: :lol:

Kalla1412
Echt Kelišová 8587 příspěvků 15.09.11 08:01

My jsme zvyklí teda dávat trošku kyseliny a jablíčko, ale stačí jen jenda lodička, aby ty hrušky nezhnědly :wink: . Na litr vody stačí tak 30g cukru, aby to nebylo jako cumel, dává se skořice, hřebíček, někdy i citron, to pak bez té kyseliny. Mě chutnají s celou skořicí, stačí kousek.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 08:06

Tak o hřebíčku jsem taky přemýšlela :think:
Mohla bych ho zkusit dát do pár skleniček, abychom ochutnali a věděli pro příště. Kolik ho dáváš na menší skleničku?

radúna
Extra třída :D 11947 příspěvků 15.09.11 08:57

Já když dělám kompot, tak hřebíček dávám, bez něj je to takové nevýrazné. Hrušky loupu, taky.
Jinak loni jsem dělala hrušková povidla, jsou supr na frgále - velké koláče. A nejen na koláče :-D .

Kalla1412
Echt Kelišová 8587 příspěvků 15.09.11 09:03

Na malou jako od malých okurek stačí jeden, je to vyloženě jen na ovonění, kdyby se jich tam dalo moc, bylo by to strašně hřebíčkový, méně je více, mamina dává na 1l vody 2 hřebíčky. nebo můžeš svařit 1l vodu s 1 skořicí, 2 hřebíčkama a tím to pak polít, nic nezkazíš, ale já bych to dala rovnou tam :palec:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 15.09.11 09:09

Tak náš malý zas miluje hrušky sušené v podobě křížal :pankac: Malé je zas rozvařím, rozmixuju a dám do skleniček a zavařím. Bez cukru, pudingu a podobných hnusů (20 minut při 85st.C). Když to pak nenápadně přendám do patřičných nádob (takových těch kelímků od stoprocentního ovoce, jak dělá Hami, Hipp apod.), tak mi to jí i starší. Vřele doporučuju.
Jinak pro takhle malé dítě bych kompot dělala taky buď jen zalít samotnou vodou a nebo mírně oslazenou. Hrušky jsou docela sladké samy o sobě :nevim:

Holma 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.11 09:28

Zavařený hrušky jsou bomba. Babička do nich přidávala hřebíček na ovonění. Taky bych udělala džem a přidala do toho nějaké další ovoce. Nebo peč kolače a buchty.

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 15.09.11 09:34
madi píše:
No jelikož to bude převážně pro malého, tak loupat budu, i čerstvé mu je musím loupat, no těším se na ty tři košíky :lol: :lol:

Nestezuj si!!! Ja jsem letos dostala skoro 40 Kg jablek a loupala to na presnidavku!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >