Co s pestem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SLien109
Nováček 8 příspěvků 14.08.19 16:16
Co s pestem?

Ahojky, sešlo se mi doma hodně pesta (bazalkové a z černých oliv) a blíží se datum spotřeby. Tak se chci zeptat jestli neznáte nějaký dobrý recept, ideálně nějaké pečení? S těstovinama to manžel nejí a já tak jednu porci a dost :) tak jsem chtěla něco slaného napéct, ale na internetu jsou jen recepty ve stylu “přidáme jednu lžíci pesta” :D budu vděčná za rady!

Reakce:
Tableta
Kelišová 5468 příspěvků 14.08.19 16:20

Minipizzy, muffiny, pomazánky.

Lalelale
Kelišová 5465 příspěvků 14.08.19 16:23

Já miluji pesto v salátech, a velmi rychle mizí. Klidně jen pesto s nakrájenými rajčaty :) jinak co třeba pizza? Pesto, mozarella, rajčata.

Uživatel je onlineOu
Echt Kelišová 9043 příspěvků 14.08.19 16:30

1. v lednici a pod vrstvou oleje vydrží výrazně déle, než je datum spotřeby. Pokud už na sobě nemá vrstvičku oleje, tak tam prostě přilej olivový tak, aby všechno bylo ponořené a nemohl k tomu vzduch.

Jinak dá se třeba rozmíchat v tvarohu na pomazánku do pečiva, tip přidat ho do zálivky na salát už tu padl.

Hodně ho narveš třeba do quichů.

Tenhle vypadá skvěle a chtějí 6 lžic.

https://www.laskominyodmaryny.cz/…-pestem.html

Nebo třeba opraž mleté hovězí na cibulce s rajčaty, česnekem a ideálně čerstvým oregánem, nebo nějakými řeckými bylinkami. Na plát listového těsta pomatlej pesto černými olivami, na to dej to mleté maso a fetu, zabal to do závinu a upeč zprudka v troubě.

Jana525
Kelišová 5872 příspěvků 14.08.19 16:36

Pokrajim si rajcata na kolecka a pocakam je tim. A nebo si to nacakam na fetu, mozzarellu a k tomu treba pecene brambory

ludmilaadamkova
Závislačka 3019 příspěvků 14.08.19 16:41

Ja miluju pesto jen s testovinama a posypane syrem

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 14.08.19 16:45

Trhany maso obaleny pestem, placnout na tortilu, na to salsu z avokada, rajcat, citr stava, cervena cibule, nakrajet vsechno (supr pridat i merunky) no placnes to na sebe, navrch zakysku, prehnes tortilku a dlabes. Tortilu opect na sucho na panvi lehce.
Mozzarela+rajce+pesto = klasika

lucynka25
Extra třída :D 10335 příspěvků 15.08.19 08:51

@SLien109 Co zamrazit do kostiček na led?

Váš příspěvek
Reklama