Restaurační vývar

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MartinaCV
Echt Kelišová 8088 příspěvků 11.08.19 18:53
Restaurační vývar

Jen mě tak napadlo.. nemáte někdo někoho, kdo vaří v restauraci? Zajímalo by mě, jak dochucují vývary - kuřecí a hovězí. Vždycky mi strašně chutná ta voda z vývaru v restauraci a říkám si, co tam asi sypou :D Viděla jsem, že třeba Unilever prodává dochucovadla pro velkokuchyně v 15 kg balení, ptala jsem se na to a v malém to neprodávají, tak je možné, že je to kouzlo třeba v tom :D S vývary si teda hraju, maso, kosti a zeleninu nejdřív peču v troubě, hovězí táhnu 3 - 5 hodin, kuřecí kratší dobu, ale i když je vývar pěkný, čistý, po vychladnutí jako sulc, tak ta chuť jako v restauraci tam není.
Jediné, co jsem nezkusila, je dát tam i rajče, co občas v receptu čtu. Jinak klasika.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
skorotehotna
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 11.08.19 18:56

Já dělám vývar třeba 20 hodin a je lepší než z restaurace. Dělám hi bez jakýchkoliv dochucovadel.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9224 příspěvků 11.08.19 18:56
@MartinaCV píše:
Jen mě tak napadlo.. nemáte někdo někoho, kdo vaří v restauraci? Zajímalo by mě, jak dochucují vývary - kuřecí a hovězí. Vždycky mi strašně chutná ta voda z vývaru v restauraci a říkám si, co tam asi sypou :D Viděla jsem, že třeba Unilever prodává dochucovadla pro velkokuchyně v 15 kg balení, ptala jsem se na to a v malém to neprodávají, tak je možné, že je to kouzlo třeba v tom :D S vývary si teda hraju, maso, kosti a zeleninu nejdřív peču v troubě, hovězí táhnu 3 - 5 hodin, kuřecí kratší dobu, ale i když je vývar pěkný, čistý, po vychladnutí jako sulc, tak ta chuť jako v restauraci tam není.
Jediné, co jsem nezkusila, je dát tam i rajče, co občas v receptu čtu. Jinak klasika.

Proboha, nesyp tam žádnou chemii. Vždyť si tím ten vývar zničíš. Takhle si s tím hrát a pak to zabít nějakým práškem.

Zkoušela jsi do vývaru dát celou cibuli i se slupkou?

Malaga
Nadpozemská drbna 26094 příspěvků 11.08.19 18:57

Dochucovadla na vývar mají i v makru v kilovce. Takhle jsme si to rozdělily s mamkou a s babičkou… Akorát mi to tu asi zežlukne, nepoužívám to…

MartinaCV
Echt Kelišová 8088 příspěvků 11.08.19 18:57
@skorotehotna píše:
Já dělám vývar třeba 20 hodin a je lepší než z restaurace. Dělám hi bez jakýchkoliv dochucovadel.

To je v pomaláku?

bse.pedro
Kecalka 375 příspěvků 11.08.19 18:57
@MartinaCV píše:

A zkusila jsi Masox? Já ho používám skoro do všeho, ale jen ten originál od Vitany, néé nějaký polský bujóny z Lídlu… 8)

MartinaCV
Echt Kelišová 8088 příspěvků 11.08.19 18:58
@Prof. Farnsworth píše:
Proboha, nesyp tam žádnou chemii. Vždyť si tím ten vývar zničíš. Takhle si s tím hrát a pak to zabít nějakým práškem.Zkoušela jsi do vývaru dát celou cibuli i se slupkou?

Chemii nedávám, ani bujóny, vařím pro ani ne tříletou a jíme to pak všichni. Jasně, cibuli tam dávám i se slupkou, ale to pomůže hlavně barvě, chuti ne.

MartinaCV
Echt Kelišová 8088 příspěvků 11.08.19 18:59
@bse.pedro píše:
A zkusila jsi Masox? Já ho používám skoro do všeho, ale jen ten originál od Vitany, néé nějaký polský bujóny z Lídlu… 8)

Tak Masox znám, vedeme ho, ale do vývarů ho nedávám, když už se s nima morduju tolik hodin. Vařím i pro ani ne tříletou, tak se průmyslovým bujónům vyhýbám.

ivašot.
Echt Kelišová 8405 příspěvků 11.08.19 19:01
@MartinaCV píše:
To je v pomaláku?

Já dávám vývar táhnout přes noc do trouby.

Markéta80
Hvězda diskuse 45848 příspěvků 11.08.19 19:02

@MartinaCV tu chut neuděláš, tam se to dělá fakt ve velkém takže bude silný ;)

bse.pedro
Kecalka 375 příspěvků 11.08.19 19:05
@MartinaCV píše:
Tak Masox znám, vedeme ho, ale do vývarů ho nedávám, když už se s nima morduju tolik hodin. Vařím i pro ani ne tříletou, tak se průmyslovým bujónům vyhýbám.

Tak když nechceš dát do vývaru Masox kvůli děcku, dala bys tam radši 100× horší chemický srač. y, který používají v restauracích… :nevim: 8)
Jinak neznám restauraci, kde by se s vývary crcali tak jako ty, tak ta chuť možná bude v tom, že restaurace a já děláme rychlovývary s masoxem a néé ty kvalitní po staru… 8) 8) 8)

AstraG
Závislačka 4509 příspěvků 11.08.19 19:06

@MartinaCV Když chemii a bujony nepoužíváš, tak si trošku protiřečíš, když hledáš dochucovadlo. Restaurace vaří vývary z prášku. Mrkni na Ano šéfe, z čeho se v česku vaří :-)
Já vařím vývary v papiňáku, zdají se mi chutnější, než dlouhosálé vaření v obyč hrnci. Základ je hodně zeleniny - dávám cibuli se šlupkou, česnek, mrkev, petržel, celer, kedlubnu,,,klacky,, z libečku a petržele…Podle domácích zásob. A pak kost s masem, dobrou chuť dodá i bobkový list a nemám problém tam šupnout masox.

jahuhudka
Extra třída :D 14711 příspěvků 11.08.19 19:07

@Markéta80 ja bych naopak rekla, ze to bude vmichej tri lzice do litru vody a tadaaa vyvar :mrgreen:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28214 příspěvků 11.08.19 19:09
@MartinaCV píše:
Chemii nedávám, ani bujóny, vařím pro ani ne tříletou a jíme to pak všichni. Jasně, cibuli tam dávám i se slupkou, ale to pomůže hlavně barvě, chuti ne.

Dáváš libecek? Ten hodně zvýrazní chuť a celer. Já osobně si myslím, že do toho dávají i nejakou chemii, neco na zpusob vegety, podravky. Taky obcas jím i s dětmi v restauraci, chodime hlavně na polední menu, ale ten vývar mi tam nechutná víc než doma. Děti říkají, že je to slané, my solime méně ve srovnání s ostatními. Podle mě tu chuť neuděláš, stejně tak si doma neuděláš pizzu jako z pizzerie, kde mají profi pec.

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 11.08.19 19:12

@MartinaCV jj. Hodně masa,20 hodin a vývar jak z nejlepší restaurace.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama