Co s praskajícími koutky?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11256 příspěvků 22.01.19 13:19
Co s praskajícími koutky?

Ahoj, už si nevím rady, co s dceřinými koutky. Ovoce a zeleninu sní ve velkém, docela zdravé dítě, toto je mazec. Denně dávám pangamin, vit. C a rybí tuk, na radu lékařky mazala Fucidinem, ťupkala Cyteal vodičkou. Zlepšení chvíli a zas. Promazávám šalvějovým Lips a infadolanem, ráno docela dobrý a přijde po obědě ze školy takhle.
 SOS!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petkaelik
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 22.01.19 13:24

@Genovesa
Já na koutky trpím když na mě něco leze a jediné co zaručeně pomůže je B komplex. Jestli si to nosí ze školy z jídelny, tak co zkusit vlastní přibor a třeba brčko.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 22.01.19 13:26

Dceri pomaha na koutky Oriflame kelimek.

meduzza
Echt Kelišová 8766 příspěvků 22.01.19 13:28
@Genovesa píše:
Ahoj, už si nevím rady, co s dceřinými koutky. Ovoce a zeleninu sní ve velkém, docela zdravé dítě, toto je mazec. Denně dávám pangamin, vit. C a rybí tuk, na radu lékařky mazala Fucidinem, ťupkala Cyteal vodičkou. Zlepšení chvíli a zas. Promazávám šalvějovým Lips a infadolanem, ráno docela dobrý a přijde po obědě ze školy takhle.
SOS!

Chce to vitamíny B, nejlépe ze stravy.

Genovesa
Extra třída :D 11256 příspěvků 22.01.19 13:30

@meduzza Ona má opravdu pestrou stravu, přidávám ten pangamin, což je pivovarské droždí. Myslíš furt málo? :think:

evušák
Stálice 72 příspěvků 22.01.19 13:32

Doporucila bych vymenit pangamin za B-komplex a mazat zinkovou masti… Ja na koutky trpim dost a tohle mi pomaha…

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 33905 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 13:32

Úplně jsi mi připomněla, jak jsem vždycky ze školní jídelny měla celou hubu olezlou :cert: . Vlastní kelímek na pití a příbor, mastička mi pomohla Bactroban. :kytka:

reny14
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 22.01.19 13:38

Je to plíseň, což podporuje vitamín B. Takže vynechat. Mazat gelem z lékárny ..a teď jsem zapomněla název. Ale dělají to ještě jako nepalivou desinfekci. Název myslím od N…

meduzza
Echt Kelišová 8766 příspěvků 22.01.19 13:40
@Genovesa píše:
@meduzza Ona má opravdu pestrou stravu, přidávám ten pangamin, což je pivovarské droždí. Myslíš furt málo? :think:

Hodně lidí má málo vitaminu B. Třeba má stravu opravdu pestou a nic zrovna jí nechybí. Vitamin B je dobré dodávat častěji v menší dávce. Třeba ječné kroupy jsou dobré. Když koukám na ty fotky, nemá to už něčím chycené? Jestli se toho nemůžete zbavit dlouhodobě, chtělo by to stěr na kožním a vykultivovat co tam je a na co je to případně citlivé.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8508 příspěvků 22.01.19 13:46

@Genovesa

Ahoj,

na koutky bych doporučila navýšit příjem vitamínu B - koupit nějaký B komplex. A zkusila bych změnit pastu, protože to dělají fluoridové pasty.

AninkaCV
Kecalka 132 příspěvků 22.01.19 13:47

Podle obrázku je to impetigo, měla jsem to taky a trápila jsem se několik měsíců. Bude potřeba navštívit kožního lékaře, ten předepíše antibiotickou mast a něco na vysoušení přes noc. Mě léčba zabrala do pár dnů. Kdybych to věděla, šla jsem k doktorovi hned.

Genovesa
Extra třída :D 11256 příspěvků 22.01.19 14:03

@AninkaCV Název mastičky si nepamatuješ prosím?

luci5
Závislačka 4029 příspěvků 3 inzeráty 22.01.19 14:07

Nám na tohle kožní lékař doporučil Cannesten krém a opravdu pomohlo. Zabije všechny ty bakterie. Jen mazat opravdu slaboučce.

reny14
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 22.01.19 14:09

@AninkaCV @Genovesa my jsme toto měli a v daleko horším stavu, popraskané rty až do krve. Na kožním řekli plíseň, ale já si za boha nevzpomenu na název toho gelu, je volně prodejný. Mám ho doma. Hlavně nám zakázala vit.B, což podporuje růst kvasinek.

Ou
Kelišová 6216 příspěvků 22.01.19 14:32

Pokud nezabírají antimykotika (ten fungicidin), tak si zajděte si na pediatrii - pro framykoin či něco takového antibiotického + zkuste najít nějakou dezinfekční ústní vodu, kterou bude dcera ochotná klokat.

A tedy taky by to chtělo zajít k zubaři - může to mít zdroj v nějaké zánětu v zubech či dásních.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >