Nespádova nemocnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivana 85
Závislačka 3321 příspěvků 20.01.19 20:46
Nespádova nemocnice

Ahoj, mam dotaz kdyz se stane ze clovek nechce nastoupit do nemocnice v jeho meste, ale vybere si jinou, prijme ho ta nemocnice nebo reknou at si jedu do sveho mesta?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Luucy
Kecalka 147 příspěvků 20.01.19 20:50

Jako pacient si mas pravo vybrat zdravotnicke zarizeni, ale v praxi to funguje jinak, klidne te poslou nazpet z kapacitnich du­vodu

FenekUsaty
Závislačka 4486 příspěvků 20.01.19 20:50

Já žiju v domění, že nic jako spádová nemocnice není. Aspoň u nás v široké rodině každý, kdo kdy šel do nemocnice, šel tam, kam si vybral, nebo kam mu to někdo doporučil.

FenekUsaty
Závislačka 4486 příspěvků 20.01.19 20:53

@Luucy jak pošlou zpět? Pokud je to plánovaná věc, tak musí mít samozřejmě volno, ale to zjistí předem. Pokud jí tam přiveze záchranka, tak jí vezmou tam, kam uznají za vhodné - moje dítě bylo spádové do Hořovic, ale protože jsme ten den ráno byli na pohotovosti v Motole, tak ho odvezli tam. A pokud prostě jede třeba na pohotovost, tak může jet naprosto kamkoli si vybere. Podle mě jí odmítnou fakt tak leda kdyby jela sanitkou rodit a měli plno, jinak se nedovedu představit. Max na nějaké exponované výkony, které jsou odkladné, jí dají pozdější termín (totální endoprotézy apod.)

Ennny
Závislačka 2575 příspěvků 20.01.19 20:53

Tak u nás to tak je my máme spádovou Opavu a pokud tě oni sami neposlou do Ostravy tak že tam nevezmou. Samozřejmě když ti bude padat ruka nebo dostaneš infarkt před nemocnicí tak tě do Opavy neposlou záleží na okolnostech.

cecetka
Echt Kelišová 7864 příspěvků 20.01.19 20:57

@Ivana 85 Jestli se jedna o planovany zakrok, ten se provede v nemocnici, kde je zakrok domluveny. Nic jako spadova nemocnice na planovane zakroky dnes uz neexistuje.
Vzdy zalezi na vysilajicim lekari. Pokud tedy svemu lekari reknes, ze chces do konkretni nemocnice, mel by te tam poslat se zadankou.

Luucy
Kecalka 147 příspěvků 20.01.19 21:00
@FenekUsaty píše:
@Luucy jak pošlou zpět? Pokud je to plánovaná věc, tak musí mít samozřejmě volno, ale to zjistí předem. Pokud jí tam přiveze záchranka, tak jí vezmou tam, kam uznají za vhodné - moje dítě bylo spádové do Hořovic, ale protože jsme ten den ráno byli na pohotovosti v Motole, tak ho odvezli tam. A pokud prostě jede třeba na pohotovost, tak může jet naprosto kamkoli si vybere. Podle mě jí odmítnou fakt tak leda kdyby jela sanitkou rodit a měli plno, jinak se nedovedu představit. Max na nějaké exponované výkony, které jsou odkladné, jí dají pozdější termín (totální endoprotézy apod.)

Pokud budes rodit nebo z tebe bude strikat krev, osetri te samozrejme vsude. S chronickymi problemy nebo planovanymi zakroky te nemocnice bezne odkaze do mista TP.

Ivana 85
Závislačka 3321 příspěvků 20.01.19 21:02

Nejde o zadnej planovanej vykon,ale dcera mela uz 2× zanet ledvim a kdyz jsme byly po druhe v nemocnici tak mi rekli ze prijmou jen ji a pro me nemaj misto.Nakonec jsem tam tak dlouho brecela az mi vykouzlili postel a dali mi ji na hernu.Ted ma nejaky problemy a mozna tam budem muset zas.Tak me zajma kdyby me zas nechteli prijmout,jestli muzu odejit a jit proste do jiny nemocnice.

FenekUsaty
Závislačka 4486 příspěvků 20.01.19 21:03

@cecetka presne tak.

@Luucy tohle se mi opravdu v životě nestalo, bydlíme blízko Prahy a prostě s kýlou jsem šla do ambulance v Hořovicích, odoperovali mě tam. Syn když měl problémy s okem, šli jsme na Bulovku. Se srdcem jsem byla v Berouně. Kde jsem ten problém nechala řešit, tam ho vyřešili, samozřejmě cesta začínala vždy na jejich ambulanci. Nikdy se mě nikdo předem neptal odkud jsem 8o

Ennny
Závislačka 2575 příspěvků 20.01.19 21:04

@Ivana 85 pokud je dcera nezletilá vůbec bych se i tom snima nebavila , prostě tu budu ikdyby měla spát na zemi na karimatce

cecetka
Echt Kelišová 7864 příspěvků 20.01.19 21:06
@Luucy píše:
Pokud budes rodit nebo z tebe bude strikat krev, osetri te samozrejme vsude. S chronickymi problemy nebo planovanymi zakroky te nemocnice bezne odkaze do mista TP.

To neni pravda. Kdyz jsem nechtela na mamograf do mistni nemocnice, ale chtela jsem do fn Olomouc, objednala jsem se do Olomouce a gynekolog mi vystavil zadanku na fn OL.
Kdyz jsem mela podstoupit LAVH, poslal me gynekolog na konzultaci do Noveho Jicina, kde me i operovali (80 km od domova).
Pacient ma pravo si vybrat lekare i zdravotnicke zarizeni. Jen se musi trosku starat.

Aspera
Generální žvanilka 21634 příspěvků 20.01.19 21:08

Já jsem toto řešila, když jsem rodila a pokud jsem jela autem, bylo to jedno kam pojedu. Kdybych si volala rychlou, tak mě dovezou do spádová, i když je o 3 km dál než ta druhá. Jde o dva kraje.

FenekUsaty
Závislačka 4486 příspěvků 20.01.19 21:08

@Ivana 85 A jak ses do té nemocnice dostala? Přes jejich ambulanci (nefrologickou nebo kdo to řeší) nebo přes jejich pohotovost, nebo tě tam poslala dětská? Pokud urgent přes pohotovost, tak prostě jeď příště jinam. Pokud přes JEJICH ambulanci kam pravidelně chodíte, tak se objednejte jinam. A pokud dětská vydala nějakej papír, tak s ním jeďte jinam. Dneska se žádanky nepíše, kam tě posílá, a i kdyby to tam napsala, tak to vůbec nemusíš řešit, oni to na tom jiném místě škrtnou a hotovo.

Aspera
Generální žvanilka 21634 příspěvků 20.01.19 21:09
@cecetka píše:
To neni pravda. Kdyz jsem nechtela na mamograf do mistni nemocnice, ale chtela jsem do fn Olomouc, objednala jsem se do Olomouce a gynekolog mi vystavil zadanku na fn OL.
Kdyz jsem mela podstoupit LAVH, poslal me gynekolog na konzultaci do Noveho Jicina, kde me i operovali (80 km od domova).
Pacient ma pravo si vybrat lekare i zdravotnicke zarizeni. Jen se musi trosku starat.

Přesně tak. Jediné omezení může být kapacitní, kde bude u neakutního zákroku delší čekačka a u akutního je to jedno to ošetří rovnou.

Ivana 85
Závislačka 3321 příspěvků 20.01.19 21:09

@Ennny jsou ji 3 roky a byla na jipce,kdyz jsem se ohanela ze do 6ti let mam narok ze zakona byt s ni tak mi tvrdili ze pro Jipku to neplati.Samozrejme jsem necekala ze s ni budu spat na jipce,ale chtela jsem proste bejt s ni v nemocnici a ne ze vecer odejdu a rano prijdu.Ale porad dokola jsem opakovala ze samotnou ji tam nenecham,tak mi dali tu postel na hernu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >