Co s sebou k moři.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22
5.10.21 19:11

Co s sebou k moři.

Zdravím maminky. Podělila by se prosím některá z Vás se seznamem věci na dovolenou. Plánujeme v říjnu jet do Egypta s rok a půl starou holčičkou.
Prosím zdržte se komentářů, že by jste nikam nejeli. To už jsem si vyslechla v jiné skupince.
Kdyby bylo na mě, nikam bych nejela. Přítel chce oddych a užít si malou, jelikož je velmi pracovně vytížen. Sama z toho mám hrůzu. Chceme druhé dítě a tak dlouho se mu čekat nechce, až děti odrostou. Bohužel to vyšlo časově tak, že v Evropě už nebude počasí. Potřebuju poradit a spíš uklidnit, že to zvládnem. 🙏 ❤️
Co s sebou do letadla a do resortu? Prosím nejake tipy triky. Budu Vám moc vděčná. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65149
5.10.21 19:26

Rozhodně sebou nebo na místě jen balenou vodu a hned tam koupit léky na průjem.. páč to je skoro tutovka.taky bych na pribalila jídlo pro dítko :think: kámoška si dovezla nějaký druh úplavice a strávila měsíc ve špitálu :think: jinak klasická dovolená, prostě věci k moři, pro sichr něco teplého :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
5.10.21 20:05

Hele já proti dovoleným u moře s malymi dětmi nic nemám, pravě naopak. Nicméně zrovna Egypt je s takhle malym ditětem celkem risk kvůli průjmu - dehydrataci. Takžr bych asi začala tím, že pro mimco probiotika ( Biopron forte) a léky na průjem (Tasectan) a rehydratační roztok (Kulíšek) + léky na snížení teploty, něco na kašel, na rýmu, kapky do očí.

Mám za sebou teď dovču u moře s dvouletou a moje poznatky:

do letadla oblečení na převlečení (kdyby se mi počůrala/polila) - dlouhý rukáv, legíny, mikča, jídlo, mlsání, pití, tablet s písničkama, pohádkama, hrama, dudlík :lol:, samolepky, knížka, modelína, oblíbený plyšák.

k moři UV oblečení, hračky na písek, rychleschnoucí ručník (na otření, zabalení, přikyrytí), nějaká pomůvka na plavání (kruh, rukávky, pásek), kelímek na pití, krabička se svačinou, zase nějaká zábava - knížka, puzzle, schleich zvířata,…

Jestli je bez plen tak nočník nebo to zmenšovací prkénko, rajec vody se sosáčkem, ovovné kapsičky, jestli to jí, tak i nějaké kupované skleničky s jídlem.

Víc mě toho asi nenapadá, užijte si dovču :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7146
5.10.21 20:09

@..vrabik..
A čeho se konkrétně bojíš? Co byste neměli zvládnout? Prostě sednete do letadla, odletíte, tam se budete slunit a papat a odpočívat.
Večer už bude brzy tma, ale teplo bude.
Akorát bych tady s dětskou doktorkou zkonzultovala nějaké ty probiotika a léky na průjem, ale určitě byste to koupili i tam. Snad jste vybrali fakt kvalitní hotel, abyste tyto problémy minimalizovali. A omezila bych tam nějaké velké cestování a výlety, držela bych se spíš na hotelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
6.10.21 09:27

Určitě sebou léky na průjem, jak už tady holky radí. Poraď se s doktorkou, ale koupila bych je už tady, ať v případě potřeby nemusíte shánět narychlo tam. Do kufru se to vleze vždycky. Jinak to chce opravdu hodně dobrý resort, nepít nikdy jejich vodu, nedávat si ani jejich led do pití, prostě nic. Dítěti čistit zoubky v pitné balené vodě atd.
Do letadla něco na svačinku pro dítě, kdyby zalehly uši, tak ať může něco sosat, žvýkat, cucat nějaký bonbon nebo tak. Pár hraček, náhradní oblečení, pokud bývá špatně tak dát kinedryl.
Jinak zvládnout to zvládnete, jako každý před vámi a i s menšími dětmi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20741
6.10.21 10:54

Jela bych hned. Vždy beru něco na horečku, velký fenistil gel (hodí se i po slunicku) a smectu. Před letem kinedryl, pro jistotu. Jak bylo zmíněno, dávám si pozor na pití kvuli ledu a i na kohoutkovou. Mě letos bylo úzko jeden den, dítěti nebylo nic, jednou měla pupinky na hrudníku. Je teda trochu starší :mrgreen: jinak hlavně pasy a peníze vše ostatní seženes všude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6262
6.10.21 14:25

@..vrabik..
Egypt úplně na pohodu, buď v klidu.
Pijeme tam běžně všichni nápoje i s ledem, čistíme si zuby kohoutkovou vodou…prostě žádná hysterie, nikdy nikomu nic nebylo, byli jsme tak také s 18 měsíčním kdysi.

Co doporučuji, pokud pojedete až koncem října - ŽUPAN! Pro dítě každopádně. Hodně fouká, brzy zachází sluníčko… Když jsme jezdili přelom říjen/listopad, tak pro děti i pro mě jsem vozila na pláž župan na zahřátí po výlezu z vody.
A pozor na to (pro ten konec října…tak do polovina asi celkem v klidu), že moře je teplé, ale bazény začínají být chladnější. Takže se moc nenamáhej vybírat rezort podle hezkých brouzdališť s herními prvky - může to pak být tak ledové, že tam dítě ani nevleze. Od 1.11. se pak bazény vyhřívají, ale jen tak max. 2 bazény na rezort a vždycky jsou to „dospělácké“ bazény, nikdy ne brouzdaliště ani bazény se skluzavkami.

Jo a není od věci vzít nějakou zábavu pro dítě na pokoj, protože v říjnu půjdete z pláže v 16h a po celém areálu všechno ustane - nejsou animace, není snack, prostě na pár hodin chcípnul pes a až v 18,30 večeře. Když si dítě zdřímne po obědě, tak pak ten podvečer je pro něj dlouhý…pokud tam nechcete někde pobíhat dokola po zahradě za světel lamp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
6.10.21 15:00

Byli.jsme.s klukem v roce na Maledivach a byla.to bomba. Az na cestu, ta byla dlouha. Ale i tak byl kluk v pohode, jen pro me to bylo narocny. Celou noc jsem nespala a drzela ho v naruci, kdyz spinkal :D Pokud nepocitam jednu dovolenou se strevni chripkou, tak si moje deti teda vzdycky dovcu uzily. Letos byla pulrocni v Turecku a byla nadsena…z more, pisku, lidi, novych veci..

Jinak hl. vzit leky - neco na prujem, horecky, kasel, na rymu (kor kdyz poletite letadlem). Dobry opalovak, pouzivam s mineralnim filtrem 50+. Plavky s SPF celotelove i s klobouckem. Vlastni svacinky - hodi se kdykoliv, na cestu, k bazenu. Vetsinou hotely moc zdrave svaciny nenabizi. Cestovni prkenko/nocnik. Sedaci kruh do vody. Nove hracky do letadla/na pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
6.10.21 15:03

Jinak teda nevim, do jakeho hotelu jedete, ale zupany mivaji na pokoji. Rucniky dostanes i na plaz. A hracky do pisku/k vode prodavaji v hotelu nebo u nej. Tim bych si kufr zbytecne nezahazela.

Příspěvek upraven 07.10.21 v 06:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6262
6.10.21 15:22
@Dobrej_tym píše:
Jinak teda nevim, do jakeho hotelu jedete, ale zupany mivaji na pokoji. Rucniky dostanes i naplaz. A hracky do pisku/k vode prodavaji v hotelu nebo u nej. Tim bych si kufr zbytecne nezahazela.

Ke jste měli župany na pokoji? Já je měla jen všehovšudy jednou…a to velikosti S pánský a S dámský…to byl musela měřit o půl metru méně :-D Tak jsme stejně nevyužili.

Jestli jede zakladatelka poprvé a nemá moc know-how, tak se stejně vsadím, že se nechají nalákat na nějaký pochybný-rezort, o kterém holky z Hoštic napsaly super recenzi, že to byla nejlepší dovolená jejich života (bodejť, předtím byly dycky jen na Mácháči) a jídlo byla prostě mňamka (protože každý den hranolky, to je sen). Takže tam bych ty župany určitě nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
6.10.21 22:10

@vulpes Ty jo vsude a to zas takovy enonuno neplatim. Detem je to fuk, ty chtej ty hrancle a mini disko :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
6.10.21 22:27

Úplně v pohodě :palec:! Ničeho se tam nebojte. Hlavne ty léky na průjem a jinak nic! My letíme v pulce listopadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6262
6.10.21 23:46

@Dobrej_tym a to „všude“ je kde třeba…? Pro inspiraci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
7.10.21 06:54

@vulpes Podle mě když tam je SPA, a to většina resortů dnes má, tak mají ty župany automaticky. Letos Vogue Bodrum, ale znovu bych tam asi nejela :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6262
7.10.21 11:28

@Dobrej_tym no, jednak „SPA“ určitě většina rezortů v Egyptě nemá a za další, ikdyž to má, tak určitě neplatí, že by v takovém rezortu měly být župany na pokoji. To vím bezpečně.

Ten hotel Vogue Bodrum mi nějak nic neříkal (a hotely v Egyptě dostupné z českých cestovek celkem znám), tak jsem se podívala, kde to je a vidím, že Turecko… Víš, že diskuze je ale o Egyptě..??? Právě proto mě opravdu upřímně zajímalo KDE V EGYPTĚ jsi na ty župany na pokoji narazila. Ono toho totiž vážně moc nebude a zajímal by mě tip na nějaký slušný hotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat