Co se synem v první třídě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:07
Co se synem v první třídě?

Předem se omlouvám za anonymitu, jsem z toho div živa a asi se i stydím. Mám pocit selhání a nevím kudy z toho ven.
Syn nastoupil před měsícem do první třídy, naprosto bezproblémové, hodné dítě, ze školky vycházel jako šikovnej bezproblémovej chlapeček, doma byl občas drzý ale nic mimo normu. V jeho třídě je dítě agresor, od 3. září pořád nějaké problémy, bití, nadávky, urážky. Syn začal být opravdu roztěkaný a nesoustředěný, v noci se hodně budí. Řešila jsem s paní učitelkou, ta okamžitě přešla do protiútoku, že našeho syna má taky plné zuby, protože se nesoustředí a vyrušuje v hodině, navíc teda toto vypouštěla z pusy před synem, doma jsme mu domluvili, slíbil, že se polepší, druhý den přišel ze školy nateklej, protože se porval v družině, naprosto nás to vykolejilo, NIKDY se nerval, byl nekonfliktní, ani o kyblík na písku, prostě to nechal být. Takže včera už jsme vysvětlovali mnohem důrazněji, že takto se chovat nemůže a dneska přišel ze školy s tím, že pokousal spolužáka. Jsem z toho úplně vedle, co se stalo s mým hodným chlapečkem, je možné že by na něj měl takový vliv nástup do školy nebo celkově špatné klima ve třídě díky problémovému žákovi? Teď už je teda problémové i moje dítě a já mám pocit, že jsem selhala. Mám ho vzít někam k psychologovi, nebo změnit školu, fakt jsem v koncích. Nezažila jste některá něco podobného?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:23

Já mám doma zase opak. Malý mi taky šel teď do první třídy, ale už ve školce se rval a když viděl někoho jak ubližuje šel pomoc, i když to nemělo cenu, vždy dostal. Chodil samá modřina. Nedokázal chvíli sedět, jen se vrtil a pořád musel mluvit. Teď ve škole, je to nejlepší žák, má super známky(zatím), paní učitelka ho chválí jak pomáhá a za holky maže tabuli. Nevyrušuje, jen sedí a dělá co má. Jsem tomu nemohla uvěřit, když mi to říkala učitelka, jsme jí upozornila jak se syn jsmenuje, jsme si myslela, že se spletla. Už ve školce mi říkali, že se změní, že je to tak vždy a vážně.
U vás bych šla za ředitelem a jestli máte třeba dvě první třídy A a B tak bych ho dala do té druhé a nebo jinam do školy, než bude ještě hůř. Pokud byl bezproblémový tak bude zase, prý to po chvíli utichne a děti jsou zase to co byli, ale doufám, že u nás to nebude tak.
Tobě přeju hodně sil a snad bude líp :hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.10.14 17:41
@Anonymní píše:
Předem se omlouvám za anonymitu, jsem z toho div živa a asi se i stydím. Mám pocit selhání a nevím kudy z toho ven.
Syn nastoupil před měsícem do první třídy, naprosto bezproblémové, hodné dítě, ze školky vycházel jako šikovnej bezproblémovej chlapeček, doma byl občas drzý ale nic mimo normu. V jeho třídě je dítě agresor, od 3. září pořád nějaké problémy, bití, nadávky, urážky. Syn začal být opravdu roztěkaný a nesoustředěný, v noci se hodně budí. Řešila jsem s paní učitelkou, ta okamžitě přešla do protiútoku, že našeho syna má taky plné zuby, protože se nesoustředí a vyrušuje v hodině, navíc teda toto vypouštěla z pusy před synem, doma jsme mu domluvili, slíbil, že se polepší, druhý den přišel ze školy nateklej, protože se porval v družině, naprosto nás to vykolejilo, NIKDY se nerval, byl nekonfliktní, ani o kyblík na písku, prostě to nechal být. Takže včera už jsme vysvětlovali mnohem důrazněji, že takto se chovat nemůže a dneska přišel ze školy s tím, že pokousal spolužáka. Jsem z toho úplně vedle, co se stalo s mým hodným chlapečkem, je možné že by na něj měl takový vliv nástup do školy nebo celkově špatné klima ve třídě díky problémovému žákovi? Teď už je teda problémové i moje dítě a já mám pocit, že jsem selhala. Mám ho vzít někam k psychologovi, nebo změnit školu, fakt jsem v koncích. Nezažila jste některá něco podobného?

rozhodně bude problém i v tom přístupu učitelky, i v druhém žákovi :nevim: měli jsme něco podobného v první třídě, půlka kluků se nechala „strhnout“ k lotrovinám :zed: ale řešit to má hlavně učitelka :nevim:

slunecnice8
Kecalka 276 příspěvků 02.10.14 17:41

Ahoj, také bych to zkusila řešit přeřazením do druhé třídy (pokud je). Alespoň budeš vědět jestli je problém v kolektivu, nesedí mu učitelka…nebo někde jinde.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19566 příspěvků 02.10.14 17:49

Anonymní odpověď - a až třídu změní a bude to totéž, bude ji měnit zas?

Anonymní zakladatelce: paní učitelka řekla do slova, že má syna plné zuby? Jsi si jistá tím protiútokem, nebo jsi sama z toho trochu podrážděná? To je důležité si poctivě říct. Děti potřebují na adaptaci čas - někdo víc, někdo méně. Je možné, že některé projevy doma přehlédne nebo protože nemá srovnání, považuje je za normální. Agrese, nadávky a urážky v normě moc nejsou, pak je třeba zjistit, jakou mají příčinu. V první řadě zase - poctivě - u sebe. Nemám na dítě vysoké nároky? Neříkám mu, že si nemá nechat nic líbit? Slyší tyto projevy doma? Nestresuju ho tím, že chci, aby byl hodný, když vidím, že to není v jeho silách? Opravdu se nechová agresivně tu a tam i doma? Je důležité s dítětem mluvit. ne o tom, že musí být hodné(dítě neví, co to vlastně znamená), ale konkrétně mluvit o tom, proč někoho pokousal, co ho k tomu vedlo, co ho rozzlobilo, jak se tyto situace řeší. Šestileté dítě by mělo být schopné o tom mluvit a pocity popsat. Mluvili jste o tom? Vysvětlil to nějak?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:52

Učitelka se mu líbí a druhou třídu nemají. Jedině na jinou školu, ale tuhle má kousek od domova.
Učitelka vypadá, že se jí to moc řešit nechce. Syn se do školy těší, baví ho to tam, baví ho úkoly, nosí jedničky. Na kluka si nestěžuje jen řekne co se dělo když se zeptám, zdá se být v pohodě, ale v pohodě není to vidíme na tom nočním buzení, a teď nás znepokojuje jak se začal chovat ve škole.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 02.10.14 17:55
@Anonymní píše:
Školu bych neměnila. Myslím, že je problém ve škole. Bud učitelka, spolužáci, možná se cítí odstrčený tak se projevuje agresí? V každé škole funguje školní psycholog, který by měl řešit tyto problémy. Tam bych šla v první řadě. :kytka:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19566 příspěvků 02.10.14 17:57
@WERISKA píše: Školu bych neměnila. Myslím, že je problém ve škole. Bud učitelka, spolužáci, možná se cítí odstrčený tak se projevuje agresí? V každé škole funguje školní psycholog, který by měl řešit tyto problémy. Tam bych šla v první řadě. :kytka:

Opravdu v každé? Asi budeš z nějakého velkého města.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 17:58

@hanka.br. agrese, nadávky, urážky tím častuje ostatní jiné dítě, né moje. Moje dítě to tak nějak snášelo bez odezvy, až po tom rozhovoru s učitelkou, kdy ona ho totálně shodila se začal chovat takto, my řešíme se synem problém podruhé, včera se přidal ke rvačce a dneska to kousnutí. Z domova si nese jen to, že chytřejší ustoupí. Rozhodně jsme mu nikdy neřekli, že si nemá nechat nic líbit, jsme civilizovaní chápeme, že agrese plodí jen další agresi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 18:02

@WERISKA školního psychologa nemají. Možná nemají ani výchovného poradce, ale to si nejsem jistá. Taky se mi nechce uvěřit, že by se moje dítě z ničeho nic tak zhoršilo.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 02.10.14 18:06
@Anonymní píše:
@WERISKA školního psychologa nemají. Možná nemají ani výchovného poradce, ale to si nejsem jistá. Taky se mi nechce uvěřit, že by se moje dítě z ničeho nic tak zhoršilo.

Aha, tak to se omlouvám. :think: Určitě tam problém ale je. Zkusila bych si domluvit s paní učitelkou datum a čas, kdy na vás bude mít více času a promluvit si. Ne, jen mezi dveřmi. Něco jako konzultační hodina.

eliskae
Stálice 84 příspěvků 02.10.14 18:06

Ma skola skolniho psychologa? pokud ano, tak ho oslov, ať zisti jake je klima ve tride a jak to mate resit.. sama si nepomuzes

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19566 příspěvků 02.10.14 18:07
@Anonymní píše:
@hanka.br. agrese, nadávky, urážky tím častuje ostatní jiné dítě, né moje. Moje dítě to tak nějak snášelo bez odezvy, až po tom rozhovoru s učitelkou, kdy ona ho totálně shodila se začal chovat takto, my řešíme se synem problém podruhé, včera se přidal ke rvačce a dneska to kousnutí. Z domova si nese jen to, že chytřejší ustoupí. Rozhodně jsme mu nikdy neřekli, že si nemá nechat nic líbit, jsme civilizovaní chápeme, že agrese plodí jen další agresi.

Tak to se v tom asi špatně orientuju - to dítě - agresor - to není tvůj syn. A tvůj syn s ním má problémy, protože se s ním pere a ty rvačky a pokousání - to se jedná o to, že se rve s tímto agresorem? To se omlouvám, že jsem text špatně pochopila. Jeden agresor může klima třídy změnit dost zásadně, ale tam je jediná cesta - s takovým kolektivem a takovým žákem musí pracovat v první řadě třídní učitelka. Je docela hodně dětí s tímto problémem, řada z nich je má na základě nějaké diagnózy a pokud s nimi jejich rodiče pracují, tak se dají zvládnout. Když ne a problémy agresivního dítěte popírají, pak je problém jako hrom. Škola má svázané ruce a malý agresor může vesele terorizovat zbytek třídy. V takovém případě bych syna spíše podpořila - tím, že víš, že je hodný a že musí tomu spolužákovi jít z cesty a nevšímat si ho. Zkuste znovu v klidu promluvit s učitelkou, požádat ji o pomoc a o radu, doufám, že vám vyjde vstříc. Opravdu držím pěsti.

eliskae
Stálice 84 příspěvků 02.10.14 18:07

A rozhodne syna nedavaj do jine skoly, mas to kousek jak pises a navic po mesici takove zavery? trochu prehnane reseni..

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 02.10.14 19:38

Reakce učitelky je značně neprofesionální. Jak jste velká škola, máte školního psychologa? My jsme taky řešili v 1. třídě problémy, ale učitelka vyslechla KAŽDÉHO rodiče a KAŽDÉ dítě, neustále se všemi mluvila, denně s dětmi probírala správné chování. Ne adresně, spíše v obecné rovině (dnes se mi nelíbil tento druh chování), aby nepranýřovala a neškatulkovala. Šla bych s ním k tomu psychologovi (školnímu nebo dětskému).
Sama s ním můžeš mluvit o tom, jak se děti ve škole chovají, co se mu líbí a co ne, jaké on má reakce a jestli to v dané situaci jde udělat jinak. Každý den bych probírala situace ve škole, mně přijde, že ho trápí chování agresora a on takto reaguje (náš syn na agresora reagoval tak, že si nechal vše líbit, ale nechtěl chodit do školy).

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >