Prvňáček s ADD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 26.09.14 09:20
Prvňáček s ADD

Dobrý den,
můj syn začal chodit do první třídy. Po týdnu nás paní učitelka upozornila, že je velmi nepozorným při zadávání úkolu to synovi musí zopakovat a pak ho jít ještě zkontrolovat zda pochopil. Když mluví na děti jako na celou třídu, syn nevnímá, je zasněný, nepozorný a je na něm vidět únava. Doporučila nám návštěvu PPP. Se synem jsou chodila 2 roky na logopedii, protože nám nešlo Ř, ale po několika návštěvách se to syn naučil. Logopedka pak s ním dělala přípravu do školy tzn. procvičování ruky, různá cvičení atd. Chválila ho jak je velmi šikovný a vydrží pozornost celou hodinu aniž by se musel proběhnout apod. Problém je ale myslím v tom, že u ní byl sám a tudíž na něj byla soustředěna veškerá pozornost a neměl čas se zasnít, což v kolektivu 30 dětí samozřejmě není možné. Jak jsem tak četla různé články sedí mi na něj porucha pozornosti ADD bez hyperaktivity. Syn je spíše pohodář, chce mít hlavně pohodlíčko a klid:) Chtěla bych se zeptat maminek, které mají dítko s ADD jak se to řešilo ve škole? Ideálně by samozřejmě byla nějaká malá třída, kde má paní učitelka čas, ale to mi přijde skoro nemožné, takové školy asi ani nejsou. Bojím se nějaké speciální školy, syn je totiž jinak velmi chytrý, od 3 let umí písmenka, sám se naučil v 5 letech plynule číst, počítá, výborně mluví a má velkou slovní zásobu, je kamarádský, dobře zapadá do kolektivu…Děkuji za rady a zkušenosti Petra

Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 26.09.14 09:34

K tématu nic moc nemám, ale jako bys psala o mém synovi. Ale přesně :roll: :zed: Tedy kromě toho kolektivu… Bože, kdoví, co nás čeká :mrgreen:

U nás škola, kde mají třídu pro tyto děti je, byla už před 25 lety, chodil tam kamarád. Málo dětí, individuální přístup… Pár dětí tam přecházelo i od nás ze základky. Zkus zapátrat - i když pokud by něco potvrdili v PPP, tak určitě poradí i tam. Jestli ho lze někam dát, jak to řešit přímo ve škole. Ale je to hodně o učitelích. Bratr měl taky „diagnózu“, měl být v ČJ a AJ hodnocen o stupeň lépe a některá učitelka to brala, některá ne. Za angličtinářkou musela několikrát ročně docházet mamka a vysvětlovat jí, že ne, že ho opravdu nemůže nechat z AJ propadnout.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 26.09.14 09:42

@PetraBM pokud by to bylo opravdu neúnosné, tak bych bojovala v poradně za pedag. asistentku.
My ji dostali až ve třetí třídě, ale alespoň něco. Pomáhala, aby nezapomínal úkoly, aby psal a nekoukal kde co lítá. atd… :mrgreen:

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 26.09.14 09:52

No myslím, že ten asistent by mu pomohl nejvíce, jemu by stačilo aby ho kontroloval, nekoukej kde co lítá, ale poslouchej paní učitelku:-)Ale co jsem zatím četla, tak asistentky přidělují asi velmi zřídka…Ještě mě napadlo, zkoušeli jste nějaké vitamíny? Četla jsem o rybím tuku, ale někdo říká super, nebo žádný efekt. Asi ho vyzkouším, je aspoň zdravý:-)
Musím ale říct, jak mě to velmi trápí, vidím jak učivo bez problému zvládá, nemusím mu nijak radit, vše si dělá sám, ale musím u něj stát a dozírat, aby nezačal dělat něco jiného než má…

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 26.09.14 10:08

@PetraBM no a je to pro paní učitelku velký problém, aby na něho dohlédla? U bráchy to tak prostě bylo. Věděli, že si na něho mají „dát pozor“. Třeba učitelka viděla, že už se vrtí (on měl / má i tu hyperaktivitu), tak ho poslala smazat tabuli :mrgreen: Nebo později, ať jde zanést něco do ředitelny. On se prošel, za 3 minuty se vrátil a fungoval zas normálně.

Pokud samozřejmě tam nemá takových dětí pět, nepřijde mi takový problém ho posadit někam dopředu, ať ho má na očích a normálně mu připomínat - Honzo, piš si, nehleď z okna, občas mu položit kontrolní otázku, jestli není mimo… Tohle je hodně o učiteli. Dneska se všechno řeší asistentem, ale upřímně, určitě jsou děti, které potřebují skutečnou a velkou pomoc (třeba nevidomé dítě) a pokud je jich málo, tak tohle „pošťouchnutí“ by mohla zařídit i učitelka. Když píšeš, že vysvětlovat nic extra nepotřebuje, že jde jen o to, aby nepočítal vrabce za oknem :lol:

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 26.09.14 10:14

No dle referencí bychom měli mít výbornou paní učitelku, je fakt, že nás na problém upozornila okamžitě, ale zároveň mi hned řekla, že jich má 30 a syn nemůže mít zvláštní péči…zároveň dodala, že třída je velmi rychlá o on tím jak nedává pozor zaostává a že až přijde těžší učivo, tak nebude stíhat vůbec. Což mě třeba strašně překvapilo, protože když jsem se dívala do učebnic dále, syn všechno zná. No uvidím co v té PPP, objednám se hned v pondělí, dneska už tam nejsou. Jsem také zvědavá na čekací lhůty.

alifie
Extra třída :D 13365 příspěvků 26.09.14 10:16

Učitelka prostě potřebuje papír z poradny, ze kterého se dozví, že si ho má posadit dopředu ke katedře, a tak na něj bude moct dohlížet, aniž by ji to příliš vysilovalo. :zed:

jopo
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 26.09.14 11:01

@PetraBM Ten rybí tuk se jmenuje EYE Q, já na něj slyšela samou chválu, my nasadili minulý týden, což je velice krátká doba na nějaké hodnocení. První 3 měsíce se bere trojnásobná dávka a pak už jen udržovací, takže první tři měsíce to vychází cca 900,– měsíčně, pak už to je v pohodě. Já mám syna s ADHD, zatím ve školce, máme tři roky čas se s tím poprat, je velice chytrej, momentálně na úrovni prvňáka, ale paličák paličatej a vztekloun. A to hlavně v koliktivu, doma celkem pohoda. Už mám teda pro něj vyhlídnutou i základku, 15 dětí ve třídě, je to právě pro tyto děti a děti nadanné.

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 26.09.14 11:14

Já ten eye q zkusím:-) základka s 15 dětmi? Tak to je sen:-) ale asi není v Praze, co? Na druhou stranu pokud se rozumně dohodnu s paní učitelkou, že by na syna dohlídla, tak bych mu školu měnit asi nechtěla, on je tam zatím spokojený…

jopo
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 26.09.14 13:54

@PetraBM Ne v Praze nevím, já jsem z Hradce Králové, dojez autem cca 10km do školy, je to taková rodinná škola i se školkou, příští rok tam mám v plánu dát děti, protože maj věkově smíšené třídy, takže dubou moct oba chodit spolu, kluk má teď 3,5 a holka čerstvě 2, do soukromé s bráchou šla holka občas na zpestření a prý byli super dvojka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >