Co s ní mám dělat, od malička je uřvaná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 09:21
Co sní mám dělat

Zdravím maminky. Takových podobných temam tu je sice hodně ale nějak si nevím rady. Máme doma 5ti měsíční dcerku. Plánovaná, radost z ní. Jenže od malička je strašné urvana. Prvně ano byly to koliky prdíky. Ale kolem 2 měsíce to odeznělo. Jenže měsíc na to přišel neskutečny teror. Malá od rána do večera se jen vzteká (pro ty co mi řeknou že miminko se nevzteka tak ano ta naše ano i to potvrdila doktorka) :,( absolutně nic ji nebaví, nedej bože že ji něco nejde. Nosíme (máme nosítko zabere jen někdy), zpivame, hrajeme si sní věnujeme se jí snad na 100 procent ano pokud má zrovna dobrou náladu nechavame ji samotnou ať se učí hrát si i sama. Jenže ona je jak časovaná bomba. Zničeho nic přepne a řev ???? ale fakt řev k neutiseni. Nikdo nám ji už nechce hlídat protože neví co sní a my taky ne. Doma se jen už hádáme, o sexuálním životě si už nechavame jenom zdát protože jsme sní úplně vyřízení. Kdysi byla klidná aspoň v kočárku teď už ani tam ne a abosultne tam nechce být :( (vyšetření na alergii kravského mléka negativní měli jsme mléko na zkoušku, neurologie ok, stolice krev ok ) už fakt nevíme jak ji udělat šťastnou :( nic se jí nelíbí nic ji nebaví. Koupání jídlo ležení nošení prostě absolutně nic :( prosím poraďte mi jak na ni co sní. Omlouvám se za román ale musela jsem to ze sebe už někde dostat. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 03.08.19 09:30

A co v kočárku na břiše aby viděla ven?

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 03.08.19 09:31

Napada me jedine jedna vec. zkusit ji dat nurofen nebo panadol cipek jestli se uklidni, tak ji neco boli. jen na zkousku jednorazove. fakt nevim pokud jste prosli neurologii a odbery, tak jde videt, ze delate vsechno mozne. v kocarku na brichu se nechce vozit? dudlika ma?

Sona73
Kecalka 235 příspěvků 03.08.19 09:34

Je pravda, že kolem toho pátého měsíce se děti trošku nudí, ještě nemůžou v kočárku sedět a štve je to. Já vím, že je to těžký, ale bude líp, chce to tohle období vydržet.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 03.08.19 09:34

Jeste me napadlo. neurolog ji sice videl, ale mozna nejaky dobry fyzioterapeut by si neceho vsimnul. muze byt drazdiva, i kdyz na neuro to v tu chvilu co jste tam byli nemuselo vypadat. mozna by vam ukazal nejaky cviceni na balone co by se ji mohlo libit. napada me treba KISS syndrom.

Leni112
Echt Kelišová 7915 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 09:34

Prejde to… :hug: Zkuste vypadnout nekam jinam, kamkoliv, pres noc…
Jina rada dle me neni.

Sama nevim jak jsem prvnich 10 mesicu s dcerou prezila.
:mavam:

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 03.08.19 09:47

Neděláš nic špatně, není to tvoje vina, holt jste v genetické loterii dostali citlivější miminko. Až na vzácné případy týrání a nebo naopak velmi cílené rehabilitační úsilí za podobu vývoje dítěte v prvním roce nemůžou rodiče, ale příroda.

Co je potřeba?

1. přežít, časem to přejde.
2. odpočívat kdy to jde a nežinýrovat se využít pomoc od dalších lidí.

Jinak do okamžiku, kdy z ní bude batole schopné si uvědomit že existuje já a ne-já - tedy že druzí lidé jsou oddělení a že může říkat Ne, já nechci. (to fakt poznáš, až jí to dojde), tak primárně je potřeba snažit se nasytit potřeby dítěte. Dost to pomáhá následnému pohdoovějšímu vývoji. Není nic takového, jako rozmazlený kojenec. Zato teda ti nedomazlení jsou poznat až do stáří…

Jinak čím bude starší, tím lépe bude zvládat případnou zvýšenou citlivost svých nervů, ale bude to zvládat tím lépe čím pevněji si teď v nevědomí zafixuje, že když je problém, tak na to není sama a najde se nědkdo, kdo ji pomůže a bude se snažit nějak minimalizovat nepohodu, ve které je. Čas na výchovu, zvládní frustrace a otužování je až právě poté, co si začne uvědomovat já nejsem okolí - tedy u batolat.

Zároveň není potřeba se bát, že příští dítě bude stejné.

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 03.08.19 10:11
@Anonymní píše:
Zdravím maminky. Takových podobných temam tu je sice hodně ale nějak si nevím rady. Máme doma 5ti měsíční dcerku. Plánovaná, radost z ní. Jenže od malička je strašné urvana. Prvně ano byly to koliky prdíky. Ale kolem 2 měsíce to odeznělo. Jenže měsíc na to přišel neskutečny teror. Malá od rána do večera se jen vzteká (pro ty co mi řeknou že miminko se nevzteka tak ano ta naše ano i to potvrdila doktorka) :,( absolutně nic ji nebaví, nedej bože že ji něco nejde. Nosíme (máme nosítko zabere jen někdy), zpivame, hrajeme si sní věnujeme se jí snad na 100 procent ano pokud má zrovna dobrou náladu nechavame ji samotnou ať se učí hrát si i sama. Jenže ona je jak časovaná bomba. Zničeho nic přepne a řev ???? ale fakt řev k neutiseni. Nikdo nám ji už nechce hlídat protože neví co sní a my taky ne. Doma se jen už hádáme, o sexuálním životě si už nechavame jenom zdát protože jsme sní úplně vyřízení. Kdysi byla klidná aspoň v kočárku teď už ani tam ne a abosultne tam nechce být :( (vyšetření na alergii kravského mléka negativní měli jsme mléko na zkoušku, neurologie ok, stolice krev ok ) už fakt nevíme jak ji udělat šťastnou :( nic se jí nelíbí nic ji nebaví. Koupání jídlo ležení nošení prostě absolutně nic :( prosím poraďte mi jak na ni co sní. Omlouvám se za román ale musela jsem to ze sebe už někde dostat. :zed:

znam to moc dobre. U nas 3m kolika trvala opradu ty 3m, ale travici potize vrcholily na 4m cca. Pak se to zacalo lepsit, nicmene na 4m mi prestala spat a cely den jak byl dlouhy jecela. Nemohla jsem se ani otocit, nebylo mozne ji polozit na deku, aby pasla konicky, nebo dat pod hrazdicku, aby se divala na hracky. Ani v houpatku nevydrzela ani par sekund. Jekot jekot jekot.

Jela jsem cyklus: 2h se ji venuju tak, ze doslova nonstop na ni mluvim, delam ji paci paci, mavam hrackami pred ocima, ukazuju knizecky, nadsene ji zpivam, a opakuju dokolecka dokola 2h. Ona ma na tvari vyraz, ze kazkou chvilku spusti rev, je to na krajicku, ale dokud delam divadlo, tak se mi dari tomu zabranit. Po 2 hodinach jsem uplne vycerpana, mala jevi znamky unavy, takze prebalit, nakrmit a uspat. Behem uspavani rve jako bych ji zabijela, uspavani trva dobrych 20 za hysterickeho jekotu. Konecne spi, ale nemuzu jenom tak odlozit. To by se mi do minuty probudila. Musim jeste sednou na gauc a chovat v naruci nejakych 15min. Pak ooooopatrne odkladam a modlim se, aby se neprobudila. Jen co se ujistim, ze bude alespon par minut spat, zizniva cara do kuchyne, kde v absolutnim tichu delam nejnutnejsi ukony typu: nadobi do mycky a ven z mycky, pradlo do pracky si ven z pracky, povesit pradlo na suseni, sundat pradlo ze snury a sterilizace flasek na dalsi krmeni. A protoze vim, ze mam na to max 20min, jsem ve stresu jako das. Po 20min, jak se dalo cekat, se mala probouzi a zacina novy 2h cyklus mavani hracek pred obicejem.

Vecer manzel prichazi z prace a nechape tak uplne, z ceho jsem vycerpana.

Co s tim? Nevim, ja na nic neprisla, musela jsem to vydrzet az do 9m, kdy mala zacala lozit a byl naraz od ni pokoj klidne i na 20min. To byla takova hawai!!!

Takze radim vydrzet, nic jineho ti nejspise nezbyva. Preju hodne sil a pevne nervy.

Carolin14
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 03.08.19 10:12

Zuby? Nám vyrostly dva už ve 4m :lol: takže vím, jak ti je, nejdřív koliky a lak zuby, v roce jich měla 16, ale uklidnim té, prejde to :)

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 7798 příspěvků 03.08.19 10:19

Soucítím, vůbec to neznám… Dvě patra nad námi mají něco podobného a je mi jich hrozně líto, upřímně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 11:34

Taky stále doufám že bude lépe :( abych začla od začátku. Dudlík má, v kočárku na břichu tak max půl hodinky pak zase Rev :roll: u fyzioterapeutku jsme byly, zátěžový test jsme taky dělali a nic jen usla na 20 minut a pokračovala dále.. achjo asi fakt neubývá než to vydržet :( věnuji se jí jak já tak přítel na vážně celé 2 hodiny co je vzhůru a stejně všechno špatně žádný úsměv za odměnu žádná radost z ničeho :(
Jediné pozitivum spí celou noc sama v postýlce toť vše :(
Jinak je strašné šikovná přetáčí se sama teď se snaží plazit no to jí sice nejde ale všude její vývoj chválí jen nikdo nepomůže stín proč pořád řve :(

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 03.08.19 13:55
@Anonymní píše:
Taky stále doufám že bude lépe :( abych začla od začátku. Dudlík má, v kočárku na břichu tak max půl hodinky pak zase Rev :roll: u fyzioterapeutku jsme byly, zátěžový test jsme taky dělali a nic jen usla na 20 minut a pokračovala dále.. achjo asi fakt neubývá než to vydržet :( věnuji se jí jak já tak přítel na vážně celé 2 hodiny co je vzhůru a stejně všechno špatně žádný úsměv za odměnu žádná radost z ničeho :(
Jediné pozitivum spí celou noc sama v postýlce toť vše :(
Jinak je strašné šikovná přetáčí se sama teď se snaží plazit no to jí sice nejde ale všude její vývoj chválí jen nikdo nepomůže stín proč pořád řve :(

No ale obcas je teda na chvilku ticho, ne? To mas vic nez jsem mela ja, ver mi. Ja jsem se v tom teda nenimrala tak, proc a co a nehledala intenzivne duvody. Ani me nenapadlo s ni behat po doktorech. Brala jsem to proste tak, ze takova je. A ona dodnes potrebuje hodne stimulace.

Vima toho, tyhle veci se dost meni. Jeden mesic ti v kocarku rve, dalsi uz nemusi. Zacne sedet a bude pohoda.

Leni112
Echt Kelišová 7915 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 15:28

Pokud ti alespon spi v noci, je to vic stesti nez ma mnoho jinych maminek. :)
Ja to stesti nemela.

A ted to opravdu mohou byt i zoubky, dcera mela prvni zub uz ve 4 mesicich a pokracovalo to v kuse s prestavkama porad…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 21:05

No já jsem k lékařům běhala a běhám jelikož se o ní bojím myslím to tak že prostě to je fakt neskutečný řev z minuty na minutu 8o tak se prostě snažím zkusit zjistit proč :( ale asi na nic nepřijdu.
Jooo za ty noci jsem ráda trvá to sice jen týden ale aspoň nějaký pokrok tak snad to brzy nepřejde :D zuby já nevím oteklé to nemá zkusila jsem masírovat calgelem a nic :think: sice slinta a vše cpe do pusinky ale to dělá od té doby co přišla na to že má ruce :roll:

kara_cz
Kecalka 113 příspěvků 1 inzerát 05.08.19 15:12

Měli jsme to dost podobné, ale s tím, že syn vždy začal vyvádět odpoledne. A rval až do večera. Nejdřív jsme to přisuzovali kolikam, ale trvalo to dlouho, nikdo nevěděl, na neuro v pohodě, podle našeho Mudr vydržet. Návštěvy od nás přímo utikaly. Nakonec jsem zjistila, že se jednalo o tichý reflux. Mlíko se mu vracelo zpátky, ale on to zase polknul. Pak ho pálil celé odpoledne jicen a byl k neutiseni. Dost nám pomohlo ho pokládat na klinovy polštář, moc nenatrasat a snažit se ho po jídle udržet co nejdéle v klidu. (Což se snadno řekne, ale hůř udělá). U nás to po pár měsících odeznelo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama