Syndrom dráždivého miminka

3.8.19 07:55

Syndrom dráždivého miminka

Zdravím, máte někdo zkušenosti s dráždivým miminkem? A nějakou dobrou zprávu, že se to časem zlepší? Malá je už od porodnice dle slov personálu velmi živé miminko, což nám opět řekla i pediatricka a fyzioterapeutka. Malé jsou tři měsíce a dva týdny přesně. Asi nemusím popisovat, co je dráždivé mimi, pokud ho doma někdo z vás má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

905
3.8.19 08:13

Ten pojem dráždivé miminko je hrozný a nechápu kdo to vymyslel :poblion: je to miminko, které je citlivější, potřebuje víc maminky a víc tulení :srdce: moje malá, nevím jestli byla dráždivá, ale první tři měsíce řvala bez přestání. Příčinou bylo bolení bříška a jestli ji ještě něco trápilo se nedozvím. Pak se to najednou zlomilo a nepláče. Spíš ale hodně kňourá - něco chce a nejde to. Je to osobnost :) Načetla jsem Karpa a jsme pořád spolu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1888
3.8.19 08:27

Upravilo se to začátkem 7meho měsíce kdy začala sedět a dokázala si chvilku hrát sama, takže jsem si mohla dokonce i sama zajít na záchod :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4634
3.8.19 08:45

To zní, jak syndrom dráždivého tračníku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1888
3.8.19 08:48
@Tiffany1 píše:
To zní, jak syndrom dráždivého tračníku :roll:

Tak pravda je, že s takovým prckem je to občas na pos.rani :lol: třeba větu „to mě po.ser už je zase vzhůru“ jsem ze začátku používala často :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
3.8.19 08:51

@Tiffany1 zní to hrozně. Podle mě jsou prostě miminka s různou povahou a do hlaviček jim nevidíme. A to je ta dráždivost dokonce neurol diagnóza (fakt, někteří s tím jdou k doktorovi 8o ). Já říkám malé, že je nešťastníček.. :mrgreen: ale má to asi po mě, já prý doslova řvala skoro do roku. Rodiče zoufalí…no asi jsem podle dnešního trendu taky byla dráždivá :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4634
3.8.19 08:54

@Martha03 Já to nebagatelizuju. Jen by mě zajímalo, kdo to vymyslel 8o. To je tak blby, ze nevim :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4634
3.8.19 08:56

@Petula306 Hele, o tom vedeme debaty už roky. Dneska každý živější mimino a dítě má ADHD, nebo nějakou jinou diagnózu. Ale to je trend moderní společnosti. Já jsem zjistila, že když chodím před odchodem z domu pokaždé kontrolovat okna, jestli jsou zavřená, tak to není preventivní návyk, ale obsese :mrgreen:. Na všechno se dnes dá vymyslet pojmenovánî. Ale syndrom dráždivého miminka, to je pekne blbý :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.8.19 09:02

Mazlit chovat nosit, potřebuje tu maminku. Syn ji potreboval dobře do dvou let, ale potom už se hezky osamostatnoval. V kočárku se mu líbila svizna jízda po trávě a ježdění přes práh, to ho uspalo, jinak v kočárku řval. Usínání u prsa a položení, ale většinou ten kočárek přes práh, s tím, že stejně poplakaval, ale věděla jsem, že za dvě minutky usne. Jinak chovat se chtěl snad 95 procent dne, tak to bývalo opravdu náročné. A ode mě, samozřejmě. Předčasně narozený, 3 týdny v inkubátoru, tak to asi dohanel, ten kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
905
3.8.19 09:06

@Tiffany1 no já pokud byla teda dráždivá, bych taky měla mít ADHD :think: já popravdě tomu moc nevěřím, nebo se k tomu stavím skepticky. Přijde mi že dnes je trend mít dítě s diagnózou, u nás jsme staromódní a diagnózy nechceme. Ale ta obsese je dobrá :lol: :lol: zní to vznešeněji než „to jsem teda blbá, musím se podívat jestli mám zavřený okna“ :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
3.8.19 09:09

Tulipánku: já už asi druhý mít nebudu, tak si i přes to všechno říkám, že je to super. Že jsem vlastně její středobod a potřebuje mě. A tak se od narození hodně mazlíme :) kašlu na ty řeči, že si ji naučím na to a ono.. vidím jak to utíká a to miminko roste.. čas vrátit nejde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
3.8.19 09:15
@Petula306 píše:
@Tiffany1 no já pokud byla teda dráždivá, bych taky měla mít ADHD :think: já popravdě tomu moc nevěřím, nebo se k tomu stavím skepticky. Přijde mi že dnes je trend mít dítě s diagnózou, u nás jsme staromódní a diagnózy nechceme. Ale ta obsese je dobrá :lol: :lol: zní to vznešeněji než „to jsem teda blbá, musím se podívat jestli mám zavřený okna“ :mavam:

Neřekla bych, že někdo tu diagnózu chce, přidělí to doktor ať chceš, nebo ne. Nevěřím, že někdo chce dítě s diagnózou. Každý chce zdravé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
3.8.19 09:49

@belladonna no poslední dobou bych pochybovala. Ale to je fuk :) je to každého věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1888
3.8.19 10:36
@Tiffany1 píše:
@Martha03 Já to nebagatelizuju. Jen by mě zajímalo, kdo to vymyslel 8o. To je tak blby, ze nevim :mrgreen:

Já to myslela v legraci, nebylo to nijak mysleny, že bys to bagatelizovala :)
Edit: jinak souhlasím s tím, že pojmenování je divné. Prostě každé dítě je jiné, některé prostě mámu požaduje, jiné můžeš ve 2 měsících frcnout babičce na hlídání a je mu putna, kde se máma nachází pokud dostane najíst a nic mu nechybí. To je něco o čem si i nyní mohu nechat jen zdát, babičky vzala na milost kolem 6teho měsíce, kdy u nich konečně přestala plakat. Ale na hlídání to není, pořád si kontroluje kde se nacházím a když odejdu tak na mě viska, a když visknu zpátky tak je v pohodě, jak ne, tak řev, ale už si vydrží s babičkou hrát aniž bych byla v místnosti což je pokrok jako blázen :dance: někdy si říkám jak je ten prcek v 8mi měsících chytrej jak rádio :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.19 12:23

Nám taky všichni říkaly že máme dráždivé miminko, no a? Je prostě víc citlivé ale ono to přejde :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama