Borelioza a kojení - penicilin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lupinek852
Povídálka 34 příspěvků 02.08.19 09:31
Borelioza a kojeni,penicilin

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli mate nekdo podobnou zkušenost. Pred cca 3 mesici jsem mela klište. Zadne fleky jsem nemela, az nyni se mi objevil na zadecku cerveny flek, ktery se zvetsuje. Po odebrani krve, mi dr. rekl ze vysledky na boreliozu jsou na hranici. Proto mi nasadi antibiltika (na bazi penicilinu). Mam 7.tydenni holčičku. Samozdrejme mam o ni strach. Ujistil me, že tyto leky male nic neudelaji a ja mohu nadale kojit. Jen pro sebe a pro malou mam koupit brobiotika.

Mela nektera z vas boreliozu? A kojila?

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 02.08.19 09:54

Ano, léky malé nic neudělají a nadále koj. Kup si probiotika.

Fakt nechceš chronickou boreliozu. Kerá navíc může mateřským mlékem přecházet na dítě.

Lupinek852
Povídálka 34 příspěvků 02.08.19 10:19

@Ou
Děkuji moc. Právě bych ji nechtěla ohrozit, ale když dr. řekl ze ji to nic neudela, tak snad ne. A i kojit bych nechtela prestat. Je to takove krasne pouto mezi Vami :srdce:

Janli
Echt Kelišová 9816 příspěvků 02.08.19 10:39

Především by jsi si měla zjistit, jestli borelie nepřecházejí do mléka a ty nemůžeš dítě nakazit. U krav je totiž běžná nákaza z nepasterizovaného mléka.

Lupinek852
Povídálka 34 příspěvků 02.08.19 10:43

@Janli za par dnu jdeme na dětskou prohlidku. Tak to s dětskou lékařkou proberu. Děkuji!

Janli
Echt Kelišová 9816 příspěvků 02.08.19 10:54
@Lupinek852 píše:
@Janli za par dnu jdeme na dětskou prohlidku. Tak to s dětskou lékařkou proberu. Děkuji!

Tak tohle by jsi snad měla řešit hned, ne? Sama si kvůli nákaze běžíš pro antibiotika a nákazu dítěte bys riskovala? Telefonát dětské lékařce nebo do nemocnice tě snad nezabije.

oligenerallogin
Stálice 57 příspěvků 02.08.19 10:55

Sama jsem tezkou boreliouzu prodelala a dostavala jsem se z toho 2-3 roky, lecbu nepodcenuj. Vzhledem k tomu, ze vim, jaky je borelioza previt a mnoho lekaru zatim o teto nemoci nema dost informaci a hodne nemoc podcenuji, tak bych radeji i overila hladinu protilatek u miminka s nejakym odstupem…mozna bych se obratila na nejake odborne pracoviste. Kojeni bych asi nevzdavala - nebala bych se kvuli antibiotikum (skrze materske mleko se do miminka dostava jen stopove mnozstvi), ale spise prave kvuli te samotne borelioze…ale na druhou stranu zase naopak davate miminku protilatky. Poradte se s odborniky (infekcni klinika, ktera se specializuje na boreliozu, treba jen poslete nekam dotaz online).

Fany97
Kecalka 216 příspěvků 02.08.19 11:13

Také se nyní léčím s chronickou boreliózou, měla jsem i neurostavy, nikomu to nepřeji. Placam se v tom už 5 měsíců od začátku léčby. A to nemluvím o víc jak roku, než mi na to přišli! To, že se tomu lékaři moc nevěnuji je pravda a bohužel to tak tak dopadá. Takže vám Radim opravdu co nejdříve nechat otestovat i miminko. Při kojení atb berte, ničeho se nebojte. A ještě takový poznatek. Jste celkem jasně v časně fázi, zkuste nic nezanedbat a atb berte aspoň 6 týdnů, léčba lékařů je nedostatečná :,(

Lupinek852
Povídálka 34 příspěvků 02.08.19 11:13

@Janli
Sama jsem ti pro leky nesla ;)
Doma mame znamou lekarku, se kterou jsem to jiz konzultovala ;) několikrát!
miminku to pry neublizi! k detske jdeme v pondeli

Lupinek852
Povídálka 34 příspěvků 02.08.19 11:16

@Fany97 urcite lecbu nepodcenuji. Dr. rikal ze jsou vysledky na hranici (ale ze me radeji preleci hned, aby to nepropuklo :)!
Ano, do online poradny jsem jiz psala, uvidim vo odepisi. S detskou jsem jiz konzultovala tez. V pondeli jdrme na prohlidlu a zvazi odber krve.
Děkuji! :)

Lupinek852
Povídálka 34 příspěvků 02.08.19 11:18

@Fany97 děkuji :) urcitw nic podcenit nechci, hlavne kvuli male. Jak jsem jiz psala, v pindeli jdeme k detske lekařce a domluvime se na testech pro miminko. Preji At se brzy uzdravite

Váš příspěvek
Reklama