Bez dudliku a špatný spánek miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 87 příspěvků 01.08.19 14:49
Bez dudliku a špatný spánek miminka

Ahojte maminky, máme doma dvouměsíčního chlapečka, už od začátku bojujeme s bolestí briska a spánkem. Ale poslední dobou je to snad ještě horší. Např včera jsem maleho po kojení dala spát kolem půl 8.vecer. Za 10min se probudil a jediné co ho uklidnilo a uspalo bylo prso. Par sekund si podudlal a zase usnul. Položila jsem a zase. Nakonec tvrdě usnul az po půlnoci, jen plakal, kroutil se a ne a ne tvrdě usnout. Jelikož máme ještě dvouleté ditko, tak ho nemůžu neustále nechávat na rukou, v šátku apod být nechce, v kočáru pouze když se jede a nejlépe 24hod u prsu. Občas mi přijde, že mě má místo dudliku, takze se ho snažím odtahnout když usne, jenze po chvilce se zase vzbudi a dudla na prázdno. Jak naucit mimi na dudlik? Bez něho je to opravdu těžké, to samé v noci.. Ještě si říkám, jestli nemám třeba málo mléka, že by měl hlad a proto se furt tak budil, ale pribira krásně. Někteří říkají, že mám tzv slabé mléko :nevim: :roll: Už mě napadlo prikrmovat občas a do toho kojit, že by se uklidnil a lépe spinkal atd, ale obávám se že bych potom po čase přišla o mléko úplně :nevim: S mladším jsem toto neměla, takze uz vážně nevim jak pomoct :zed:

Reakce:
Mika.ella1
Kecalka 186 příspěvků 01.08.19 14:59

Hacku jste zkouseli?

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 01.08.19 15:02

Pomineme-li, že pojem slabé mléko je dost nesmysl, tak pokud přibírá krásně, evidentně mu to mléko stačí (k tomu už určitě přikrmuješ). Jak dlouho tohle dělá, může to být nějaké přechodné období, dočasný spurt? Ono jestli potřebuje dudlat a cítit tvou blízkost, tak to taky nevypadá na hlad. K dudlíku - dle mého jsou děti dudlíkové a děti nedudlíkové. Ale třba mé druhé dítě začalo dudlík akceptovat někdy kolem půl roku, a to ještě jen jeden konkrétní tvar. Nebylo to ale, že bych nutila, jen jsem to čas od času zkusila a jednoho dne nebyl vyplivnut. Vliv na spánek jsem ale moc nezaznamenala. Na rozdíl od prvního, které ten dudlík na usnutí vyžadovalo a hodně pomáhal.

M-A
Kecalka 447 příspěvků 01.08.19 15:20
:)
Mika.ella1
Kecalka 186 příspěvků 01.08.19 15:28

@ugluk prikrmovat ve dvou mesicich? 8o

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 01.08.19 15:57

Dudlík jsem dávala tak, ze jsem jim s nim smrdlala po pusince dokud ji nepootevreli a dudlík nevcucli. Um bych nedavala pokud přibírá. Ale u těch kluků je to s bříškem na prd, starší proste musel vyrůst, aby se sám trochu hýbal, pak ustoupily i koliky

Janule87
Kecalka 134 příspěvků 01.08.19 16:08

Na bříško nám dost pomáhal balonix, malá s tím měla opravdu velké problémy. A ten dudlík bych zkusila kulatý a jakmile začne malý usínat u prsa tak to vyměnit. pomalu vytáhnout prso a zároveň dávat dudlik

kve-tinka
Kelišová 5252 příspěvků 01.08.19 16:50

Takové trhané spaní má i má 6týdenní dcera, ale né všechny dny. Někdy jsou dny uplakané (uřvané) a některé pohodové. Kojím v noci kolem 24-2 a pak už to spaní má taky na pikaču, déle ji trvá než zaspí a už se začíná kroutit. Takže vstávačka 5-6 ranní. Dáváš něco na bříško, kapky? Zkusila bych pevně zavinout, já tak zavinutou i v noci kojím. Určitě UM nedávej, když přibírá. ;) jak tu holky píšou, dudlík bych raz za čas zkoušela dát.

Uživatel je onlineNowena
Povídálka 44 příspěvků 01.08.19 17:13

Přispůsobila jsem se dítěti. Nosila jsem v šátku, když se z jakéhokoliv důvodu chtěla uklidnit, naučila jsem se kojit v šátku nebo nosíku. Spíme všichni spolu v posteli, dcera má naší přitomnost a já nemusím vstávat několikrát za noc.
Přikrmuj až přestane přibírat, slabé mléko neexistuje.

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 01.08.19 19:55
@Mika.ella1 píše:
@ugluk prikrmovat ve dvou mesicich? 8o

Ježíš padon, já četla 8měsíční :zed: Chyba na mé straně :oops:

ugluk
Hvězda diskuse 47333 příspěvků 01.08.19 20:01

A v tom případě vše zpět, je to drobeček, potřebuje být u mámy, ale pokud krásně přibírá, na um bych se zvysoka vykašlala. Zkusila bych ten hojdavak/hacku a ono si to sedne. Ale co se týče dudlíku, jak jsem psala - prvé dítě mi ho vzalo hned v porodnici, druhé ho začalo nevyplivovat někdy kolem půl roku. „Blbé“ je, že je tu starší sourozenec, takže takové ty rady 24/7 spolu, furt se tulit, jsou fajn u jednoho, ale dvouleťák k tomu se sám neobstará. Tak hodně sil, vydržet, ono se to zlepší :kytka:

Váš příspěvek
Reklama