Pevná stolice u novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 07:55
Pevná stolice u novorozence

Ahojky holky,
Potřebuji poradit, moje 3 týdenní miminko má pevnou stolici a neumí ji sama vytlačit, je plně na UM. Měla Nutrilon, po kterém měla taky pevnou stolici a tak jsem přešla na Bebu při zácpě, dále používám espumisan, biogaiu a pije čaje fenykl a hermanek a stále má pevnou stolici. Už jsem s toho nešťastná, dělám ji masáž bříška, zvedám nohy- to někdy pomůže a když ne použijí rourku.
Nemáte nějakou radu jak ji ještě pomoci, aby neměla pevnou stolici.

Moc děkuji za rady zkušených matek :potlesk:

Reakce:
tini
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 02.08.19 08:06

Resila bych to s doktorkou, ani UM by se nemelo menit bez porady s lekarem, myslim, ze delas vse co jde.Vic bych do takhle maleho mimi. necpala-stavy apod. rozhodne ne. Ani vedra moc nebyly, abys vic redila :nevim: Mela jsem deti kojene a presto jsem s rourkou pomala nejmene 3mesice, je to napor na streva ta strava. A pamatuji si, jak me jednou mama donutila dat male nutrilon, ze se ji zda, ze chudinka breci hlady a ta se mi strasne zabetonovala snad na 14dni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 08:13
@tini píše:
Resila bych to s doktorkou, ani UM by se nemelo menit bez porady s lekarem, myslim, ze delas vse co jde.Vic bych do takhle maleho mimi. necpala-stavy apod. rozhodne ne. Ani vedra moc nebyly, abys vic redila :nevim: Mela jsem deti kojene a presto jsem s rourkou pomala nejmene 3mesice, je to napor na streva ta strava. A pamatuji si, jak me jednou mama donutila dat male nutrilon, ze se ji zda, ze chudinka breci hlady a ta se mi strasne zabetonovala snad na 14dni

S lékařkou jsem to řešila a nic mě neřekla, jen ať dávám čaj. Ale výsledek žádný a malá furt hrozně trpí, kroutí se a rudne.

mishulka26
Stálice 58 příspěvků 02.08.19 08:36
@Anonymní píše:
S lékařkou jsem to řešila a nic mě neřekla, jen ať dávám čaj. Ale výsledek žádný a malá furt hrozně trpí, kroutí se a rudne.

Taky máme UM a doktorka mi sama říkala, že po něm může mít pevnou stolici a kadit ob den, že je to u UM normální

VeruMar
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 02.08.19 08:36
@Anonymní píše:
S lékařkou jsem to řešila a nic mě neřekla, jen ať dávám čaj. Ale výsledek žádný a malá furt hrozně trpí, kroutí se a rudne.

Mne to dcerka take delala, takhle v tomhle veku, asi do 5 tydnu.. Nekakala treba 4 dny, a pak konecne vytlacila par „srncich bobku“, jak rikala dr. Do kazde lahvicky jsem pridavala dve lzicky kminoveho odvaru a espumisan. Casem se to srovnalo.. Jo taky tedy jsme kvuli krvavym nitkam ve stolici presly na doporuceni dr. na Nutrilon Allergy Care (dr. mela podezreni na alergii na kravskou bilkovinu) a je fakt, ze po tom se to spravilo, krev zmizela a v plinkach se objevila „michana vajicka“. Takze u nas tu zacpu mozna zpusobovala i ta alergie :nevim: Ale take dr. radila, ze pokud nebude kakat 5 dnu, tak mam v lekarne koupit cipek EasyLax, detske projimadlo a po tom by se vykakat mela. Naštěstí jsme to ani jednou nepouzily.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.08.19 10:22

Zkus ji dat pit detsky hermankovy caj. a nebo kup easylax, je to projimadlo i pro kojence, strikne se do zadecku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 17:29
@Kaci89 píše:
Zkus ji dat pit detsky hermankovy caj. a nebo kup easylax, je to projimadlo i pro kojence, strikne se do zadecku.

A kolik by měl takový drobeček vypít čaje za den, aby to pomohlo??

Kaci89
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 02.08.19 18:06

Jejku tak to nemam predstavu, ale podle me stejne moc nevypije.muj si vzal jenom po lzickach, vic jak 50ml za den to nemohlo byt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 21:28
@Kaci89 píše:
Jejku tak to nemam predstavu, ale podle me stejne moc nevypije.muj si vzal jenom po lzickach, vic jak 50ml za den to nemohlo byt.

To já do ní dostanu hrnek čaje tak 250ml a stejnak to nepomaha :?

Kaci89
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 03.08.19 07:54

Ted ctu ze davas bebu pri zacpe, muj syn paradoxne po ni mel jeste vetsi zacpu a tolik penez to stoji.

Váš příspěvek
Reklama