Co tím doktorka myslela?

37
26.12.20 09:57

Co tím doktorka myslela?

Ahoj. Byla jsem na plicním vyšetření kvůli zvláštnímu občasnému pocitu špatného dýchání. Prošla sem spousta vyšetření a vše v pořádku, i plicní je ok. Doktorka se mě tam ptala, zda jsem za poslední dobu třeba nevyrostla a já ji řekla ne. Jenže mi teď došlo, že vlastně ano - poslední rok sem šla trochu do výšky. Co tím chtěla říct, nevíte? Že růst by mohl stát za tím dýcháním?
Krásné svátky a děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8479
26.12.20 10:13

Kolik ti je let? Že se ptala na výšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
26.12.20 10:18
@topazio píše:
Kolik ti je let? Že se ptala na výšku.

19 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8247
26.12.20 10:58

Jakože se nemůžeš nadechnout do plných plic? Musíš to udělat „vědomně“?
To mívám že stresu.
Jinak praktická mě poslala na kardiologii, tam jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
26.12.20 11:46
@bublinek píše:
Jakože se nemůžeš nadechnout do plných plic? Musíš to udělat „vědomně“?
To mívám že stresu.
Jinak praktická mě poslala na kardiologii, tam jsi byla?

Spíše pocit tlaku, či bubliny na hrudi (chci si říhnout, ale nelze). Mám to asi dost spojené s psychikou, protože mě od toho vždycky odreaguje, když sem s kamarády, přítelem, nebo si povídám s rodiči - to na to úplně zapomenu a je klid. Když sem sama, tak na to myslím a začne mi to dělat. Naopak, když se něčím zábavím, je klid. Na kardio sem nebyla. Dostala jsem homeopatika na uklidnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.12.20 17:45

@KristenRoy měla jsem něco podobného a vyvolával to stres, ikdyz jsem si myslela, že v žádném nejsem. Pomohlo mi dechové cvičení, hluboké, rychle nádechy do břicha a zadržení dechu. Držím palce ať se toho zbavis. Jo a ještě mi pomohlo poslouchat nějakou hudbu ve sluchátkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
26.12.20 17:58
@Kačenka 91 píše:
@KristenRoy měla jsem něco podobného a vyvolával to stres, ikdyz jsem si myslela, že v žádném nejsem. Pomohlo mi dechové cvičení, hluboké, rychle nádechy do břicha a zadržení dechu. Držím palce ať se toho zbavis. Jo a ještě mi pomohlo poslouchat nějakou hudbu ve sluchátkách

Moc děkuju za rady. Za jak dlouho tě to pustilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
27.12.20 10:47

Naten růst se tě ptala krs páteř, mohl se ti skřípnou nerv plic, chtělo by to třeba rehabku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
27.12.20 21:23

Pokud se to neděje, když jste rozptýlená jinými aktivitami a děje se to pouze, pokud máte čas na to myslet a poté, co si na to vzpomenete, potom je to psychického rázu. Zkoušela jste třeba jógu? Anebo se zaměstnat třeba během, chozením po městě, setkáváním s přáteli - na několik dní v kuse. Tím byste na to mohla úplně přestat myslet… Zkuste se vnitřně co nejvíce uklidnit. Pak to zmizí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat