co umi vase trileta ditka?

74
7.7.08 15:25

co umi vase trileta ditka?

Muj syn( tri a pul roku) je velmi sikovny, zacal brzy mluvit, uz umi jezdit na kole a tak dale. Proste normalni, zdravy kluk. Ale jedine, co mi dela obavy je, ze neumi malovat ci strihat nuzkama. Ani tuzku poradne jeste neumi drzet. Je fakt, ze ho to ani moc nebavi, snazim se s nim malovat na ruzne zpusoby, ale vydrzi pet minut a chce pak, abych vse delala ja. Kdyz vidim stejne stare deti mych kamaradek ci ctu, ze ve trech letech by meli uz umet namalovat auto, par tvaru ci jednoduchou postavicku, tak si delam starosti. Jinak s oblikanim to neni take velka slava, ale to uz se lepsi. Tak jsem jen chtela vedet, jak to vypada u vas a zda s tim mam radsi zajit za doktorkou, anebo jestli zase zbytecne plasim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3492
7.7.08 15:39

Můj syn je taky řekla bych celkem šikovný a rozumný. Mluví už dlouho hezky. Dá se s ním normálně pokecat :lol: ale taky neumí malovat ani stříhat či vybarvovat. Kreslí jen čmáranice, které se teda ničemu nepodobají. Určitě neumí nakreslit auto 8O ale tohle fakt neřeším a ani by mě nenapadlo jít s tím k dr. :wink: já taky neumím kreslit fakt vůbec :oops: Když si malujem venku křídama tak jsem schopna nakreslit max. jednoduchý domeček či sluníčko :lol:
Myslím, že si děláš zbytečné starosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
7.7.08 15:44

Tak u nás je to velmi podobné - mám také 3,5letého synka a sportovní úkony (kolo, házení a chytání míče, kotrmelec, …) zvládá skvěle. Puzzle, kostky a podobně skládá i sám. S jemnou motorikou má zatím problémy. Hlavně to malování, kreslení, stříhání, … i když se snažíme. Navíc preferuje levou ruku, tak je to učení trošku horší. Osvědšilo se mi malování štětcem a kreslení křídou na tabuli. Zatím to ale nechávám tak. Od září bude chodit do školky na celý den, tak uvidím, jestli se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
7.7.08 15:45

Libča měl 3 roky v březnu. Taky nám příjde šikovný /pěkně mluví, bruslí, jezdí na kole bez koleček/, ale malování mu vůbec nejde. Jsou to jen čmáranice. Občas mu maluji tvary /kolečka, čtvereček, trojúhleník/, ale ne celé a on je domalovává. To mu trošku jde. Rád maluje prstovýma barvičkama, ale taky nic konkrétního /čmáranice/. Zapoměla jsem napsat, že je levák. Stříhat docela umí a to má obyč. nůžky, žádné pro leváky.
A oblýkání: on to umí, ale nechce se mu. Radši u toho dělá hlouposti a ví, že ho většinou obleču. Někdy mu ale pohrozím, a máš vydět jak rychle je oblečen a dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
7.7.08 18:06

Holky, tak vidím, že je to asi všude stejné!!!
Mluví už dlouho a pěkně, je s ním i rozumná řeč a dá se s ním dobře domluvit! Sám řekne co potřebuje nebo co chce! S mluvením opravdu problém nemáme - pokaždé jsme u dr. pochválení za básničku a za pěkné vyjadřování - jo a umíme s sprostá slova :oops: :oops: :oops:
Kubík taky jezdí na kole, snaží se plavat, chytá míč, perfektně skládá a staví z lega (fakt je poznat co to je a dlouho si s tím vyhraje) ............, ale to kreslení je u nás opravdu katastrofa!
Při vybarvování se do obrázku moc netrefí :roll: , je to celé počmárané a přeškrtané. Sám nakreslí max. mráček, možná sluníčko, ale to se sluníčkem nemá vůbec nic společného :lol: , ale snaha je!
S oblékáním je to podobné - oblékat se sice umí, ale vůbec se mu nechce! Vždycky čeká až se naštvu, že mu to dlouho trvá a obleču ho :oops: !!! Když jde z WC tak má trencle a kalhoty u kotníků a dělá hlouposti! :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
486
7.7.08 18:07

Synek neumí mluvit,ani jezdit sám na tříkolce,o bruslení nemluvě(nezkoušeli jsme),neumí nakreslit nic konkrétního,stříhá pouze dvěma rukama,oblékat si umí jen slipy a kalhoty,ale to jen když mu řeknu,jinak by byl schopen chodit s kalhotama a slipama u kotníků.Je pravák a k dotorovi s ním zatím nejdu. Tak stačí aspoň takhle pro uklidnění? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
7.7.08 21:11

Ahoj
Mamky klííííd. :wink: Moje dcera umí nakreslit jen sluníčko. :wink: Mluví pěkně (i slova jako popokatepetl jí jdou :lol: ),s oblíkáním nemá problém,ani s knoflíkama…Ale nejezdí na kole,nebruslí,při běhu často zakopne,v jednom kuse je politá ona nebo okolí :roll: ,z plastelny umí jen kuličky (někdy) častěji vyválí hady. :lol:
A jsem v pohodě.Můj nejstarší taky neumí kreslit,modelovat,jzdit bez přídavných koleček. :wink: Zato je chytrý. :wink:
Však se to ty děti časem naučí a když ne tak taky neva,manžel taky neumí kreslit,modelovat a ani jinak tvořit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
8.7.08 13:44

Ahoj. Můj syn (v červnu 3 roky) taky neumí kreslit (je fakt, že já ke kreslení taky nemám vůbec vlohy) a stříhat nůžkama jsem s ním nikdy nezkoušela. Nabírání polívky z talíře taky není žádná sláva (raději mu na to dávám bryndák), ale jinak jíst docela umí. Oblékne se sám, boty má naštěstí na suchý zip, takže tkaničky jsme nezkoušeli. Mluví tak že pusu skoro nezavře. A puzzle to je jeho hobby - momentálně skládá úplně sám 100 dílků.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama