Co v těhotenství nesmím?

15.7.20 20:11

Co v těhotenství nesmím?

Ahojky. Jsem teprve v 1 trimestru a čekám první miminko, tak se ve všem teprve orientuji. Hlavně, že jsem těhotná vím teprve 4 dny :D Nevěřila jsem tomu ani po 4 pozitivních testech a nakonec si došla i na krev, kde mi to potvrdili. Zajímalo by mě čemu bych se měla v těhotenství vyhnout? Mám na mysli třeba jídlo, pití atd. Jsem kuřák, ale od té doby, co vím, že jsem těhotná jsem si nezapálila (ani mi to nechutná). Takže tohle už nemusím ani řešit :D ale co třeba kafe? Koupila jsem si Caro, protože jsem ho několikrát viděla pít kamarádky, když byli těhotné. Je to vhodný? Předem děkuju za vaše rady a prosím, možná je to hloupý dotaz, ale nechci dělat nic, co by moje miminko ohrozilo a chci aby bylo vše v pořádku. :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15200
15.7.20 20:18

@Nikol_Feldy hlavně neblázni a nepanikař, 2 slabší kávy se mohou, Caro jsem pila při kojení, nepij alkohol, a nejez syrové maso
též se nemá plísňový sýr, ale prý ten český je nezávadný, nesmí se pravý z ciziny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 20:26

@stinga zatím z toho neblázním, jen jsem v rizikovém, tak se snažím dělat vše, co nejlépe :) :kytka: Děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
15.7.20 20:28

Ja bych ti doporučila nečíst nic na internetu a řídit se svým rozumem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
15.7.20 20:33

Jedna káva denně by neměla vadit. Určitě se vyhni nějakým energy drinkum a celkově by se neměl moc kofein. Pozor i na colu nebo černý u zelený čaj. Odpusť si tatarák a neměli by se i ty plesnive sýry, ale ty naše asi nevadí. Vše je pasterizováno. Pozor na některé léky a vitamíny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
15.7.20 20:45

Jestli te to fakt zajima a chces si byt echt jista, ze delas maximum, tak: nedavat si hodne horkou vanu, nechodit do sauny, nejist plisnove syry, jatra (hrozi predavkovani vitaminem A), nejist syrove maso a ryby - takze zadny tatarak, ani sushi, hlavne ted pres leto si davat pozor na cokoli, v cem je syrove vajicko, tzn. tiramisu, zmrzlina, tatarka z pochybnych zdroju. Nepit alkohol, omezit cokoli, v cem je kofein nebo tein - silna kava, caje. A jestli jsi poverciva, tak se rika, ze by jsi nemela zvedat ruce nad hlavu, nebo mit doma postylku driv, nez se dite narodi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2016
15.7.20 20:48

Promiň, ale mně přijde úplně absurdní, že jsi tedy ještě před čtyřmi dny těhotná kouřila, ale teď kupuješ Caro. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
15.7.20 20:49

Jediny co nesmis je cist diskuze a články o tom, co všechno nesmis. Jez normalne vse na co jsi zvykla a neblazni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
15.7.20 20:53

Tak obecně asi víš, ideálně žádný alkohol (někteří doktoři jsou ok s malou sklenkou vína či s jedním pivem sem tam), kafe stačí omezit, jedni až dvě slabší jsou ok. Jak už bylo psáno, pozor na syrové maso a vejce. U sýrů můžeš všechny pasterizované, takže spíš než na plísňové bych si dala pozor na nějaké čerstvé přímo z farmy atd. Taky játra ve větším množství - a celkově pozor na vitamín A, pokud třeba bereš vitaminy na vlasy/nehty nebo používáš třeba něco z kosmetiky na vrásky. Opatrně na bylinky, mně třeba nedělala vůbec dobře máta, pokud máš bylinky ráda, vyzkousej jen opatrně, jak reaguješ. Z pití se nesmí tonic. Taky horké vany, sprchy, sauny. A z pohybu vynechat posilování břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
15.7.20 21:01

Dělej co ti dělá dobře, zapni mozek a vypni počítač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6620
15.7.20 21:20

Řešíš blbou kávu ale to že si kouřila před otěhotněním ublížilo dítěti víc, než to že si dáš kafe. Přestat kouřit se má minimálně rok před začátkem snažení. Všechny ty hnusy nezmizí jenom co odložíš jedno cigáro. :nevim:
Takže jedna káva neudělá nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6620
15.7.20 21:22
@MrsNorris píše:
Promiň, ale mně přijde úplně absurdní, že jsi tedy ještě před čtyřmi dny těhotná kouřila, ale teď kupuješ Caro. :think:
Že? Řeší blbý kafe ale že to dítě vykuřovala je ok :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6219
15.7.20 21:34

Ke kouření se vyjadřovat nebudu, to ostatní snad dokážeš vyhodnotit zdravým selským rozumem, ne? Caro si schovej na kojení, není žádný důvod, proč by sis nemohla dát jednu nebo dvě jemné kávy třeba se smetanou, a vyhýbala bych se nepasterizovaným mléčným výrobkům a syrovému masu. Bacha i na zmrzliny, raději balené nanuky. A všechny ty přeslazene bublinkové nápoje bych nahradila vodou. Alkohol a cíga, to je snad jasné. Hele, drž se svého úsudku a HLAVNĚ nečti žádný kraviny o tom, co se může stát, když…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7131
16.7.20 01:27

Hmmm..nečti diskuse, obecně platí: žádné cigára, alkohol, fet, nedodělané maso, sushi (ikdyz kámoška na něm ujížděla takže :mrgreen: )..někdo se vyhýbá i chlebíčkům, já spořádala 4 v jeden den a dítě žije :) a zajedla kremroli..normálně neprasim ale tak, když se slaví 9o tak si dám..dávám si i zmrzku, ne často a paradoxně vlasy jsem si nechala u kadeřnice obarvit v 1. trimestru :) kafe: Caro se*, kvalitní kafe nikomu neublížilo (btw.kava se řadí mezi superpotraviny takže :mrgreen: ).. Proste: Nečti a všeho s mírou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
16.7.20 07:38

Jím všechno na co mám chuť kromě toho tataráku. A na ten teď ani chuť stejně nemám.
Bohužel i v okolí mám maminy, který málem omdlely, když mě viděly jíst sushi a dát si kávu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama