Co vám dělá doma uklízečka?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19
23.5.22 09:25

Co vám dělá doma uklízečka?

Ahoj, chci se zeptat těch z vás, kterým chodí pomáhat paní na úklid, jakým způsobem na ni delegujete tu práci. Už o tom dlouho přemýšlím, ale nevím, jestli to u nás má smysl. Máme byt 2kk, takže toho úklidu zas až tolik není. Koupelnu mám za 5-10 minut, jezdí nám tu robotický vysavač, prach mám taky za 5 minut..
Největší problém je provozní bordel, ale to prostě musím dělat každý den. Takže zbývá v podstatě prádlo a nějaké to vytření, ale taky ne nějak zvlášť, po tom robotu tu je docela čisto a vytírám ad hoc po dítěti.
Prostě, někdy toho ale mám plný zuby a byla bych ráda za pomoc. alo bojím se, že celá ta organizace, vymýšlení, co má dělat, případně vysvětlování, jak skládat prádlo, kde co je atd. mě bude stát víc mentálního úsilí, než si to všecko dělat sama. Už takhle řeším neustále hlídání dítěte, střídaj se dvě chůvy a tchýně, toho zařizování je prostě moc.
Samozřejmě něco jinýho by bylo, kdychom měli velký byt, víc koupelen atd. Ale tady se bojím, že na 3 hod úklid bude 2 hodiny domlouvání.
Můžete mi teda říct, pokud máte menší byt, co konkrétně Vám uklízečka dělá a jestli se vám fakt ulevilo a je to efektivní pomoc? Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15224
23.5.22 09:34

Tak hoď na ni takové ty „špinavější“ práce typu koupelna/záchod, kuchyňská linka, žehlení, okna atd. A klidně jednou za 14 dní… Jako po pravdě ve 2 pokojovém bytě by mi spíš zavazela :lol: taky jsem v něm kdysi bydlela a netuším, co by mi tam měla uklízet :mrgreen: my máma RD, 160m2 a i tady měla jednou týdně za 4 hodiny hotovo (včetně dvou koupelen, komplet vysávání, vytírání a utření skříní/dveří atd) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 09:37

Spíš co u vás dělá uklízečka? To má byt 2kk 100m2? Já soptim když mi tchýně myje okna. Si pak připadám jak neschopná starat se domácnost. :think: pokud se chceš otravovat s vysvětlováním dělaj to sama! :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2172
23.5.22 09:37

Provozní věci neuklízí, ani prádlo.
Chodí k nám 1× týdně, uklízí koupelnu a wc, prach (včetně těžko dosažitelných míst, to je na skříních, gárnyžích a podobně), umývá podlahy, leští skříňky, občas umyje okna, převleče povlečení, umyje vně lednice, utírá prach ve skříňkách, prostě takový ten detalnější úklid.
Mně jde především o ten prach, nesnáším utírat prach, ona nám ho veme i na lištách, dveřích, na zábradlí, no prostě všude….
Ale já se s ní předem domluvila o co půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74249
23.5.22 09:39
@Luthienne píše:
Ahoj, chci se zeptat těch z vás, kterým chodí pomáhat paní na úklid, jakým způsobem na ni delegujete tu práci. Už o tom dlouho přemýšlím, ale nevím, jestli to u nás má smysl. Máme byt 2kk, takže toho úklidu zas až tolik není. Koupelnu mám za 5-10 minut, jezdí nám tu robotický vysavač, prach mám taky za 5 minut..
Největší problém je provozní bordel, ale to prostě musím dělat každý den. Takže zbývá v podstatě prádlo a nějaké to vytření, ale taky ne nějak zvlášť, po tom robotu tu je docela čisto a vytírám ad hoc po dítěti.
Prostě, někdy toho ale mám plný zuby a byla bych ráda za pomoc. alo bojím se, že celá ta organizace, vymýšlení, co má dělat, případně vysvětlování, jak skládat prádlo, kde co je atd. mě bude stát víc mentálního úsilí, než si to všecko dělat sama. Už takhle řeším neustále hlídání dítěte, střídaj se dvě chůvy a tchýně, toho zařizování je prostě moc.
Samozřejmě něco jinýho by bylo, kdychom měli velký byt, víc koupelen atd. Ale tady se bojím, že na 3 hod úklid bude 2 hodiny domlouvání.
Můžete mi teda říct, pokud máte menší byt, co konkrétně Vám uklízečka dělá a jestli se vám fakt ulevilo a je to efektivní pomoc? Děkuju

Uklízela 3kk. A prostě si musíš najít takovou, která si práci najde a je samostatná. Naše s tím neměla problém - žehlila, jednou se pustila do vnitřků kuchynské linky, příště zas umyla okna v jednom pokoji, jindy vzala troubu. Ale byl to poklad. Když skončila, tak jsem chvíli hledala jinou a pak se na to raději vybodla - byla to tragedie - 5 hodin zevlili, uklidili to samé, co ta původní za tři. Samostatnost nulová, spolehlivost tristní. Už si uklízím sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
23.5.22 09:52

Doma paní na úklid nemáme, ale v zahraničí jí rodina u které jsem pracovala měla.

Já uklízela provozní věci (v kuchyni, vysát drobky, prádlo, kočičí záchod). Paní na úklid chodila jednou za 14 dní, někdy chodily dvě. Byl to velký dům, 4 děti, každé mělo svůj pokoj.

Paní na úklid převlékly, vypraly a vysušily všem povlečení a prostěradla, uklidily koupelny a záchody. Porovnaly dětské pokoje (což bylo asi nejhorší), utřít prach. Ložnici dospělých jen porovnaly, moc jim do věcí nezasahovaly. Také se vždy hodně větralo. A pak obyvák, jídelna a kuchyně, porovnat, prach, vysát.

Prádlo a provozní věci jsem dělala já.

Mít teď paní na úklid, dám si ji co 14 dní a chtěla bych vyměnit povlečení, koupelnu, záchod a vysát. Porovnat obyvák a kuchyň, ale jen porovnat (polštářky, uklidit drobky, utřít prach) nerada bych pak něco hledala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
23.5.22 09:55

@Lama Lama To je dobré, taková paní, co si sama najde práci a uklidí, co vidí, že uklidit potřebuje. :palec:

@Luthienne Můžeš si stanovit hranice. Nechci abyste mi uklízela v ložnici a nemusíte se starat o prádlo. Prioritně prosím koupelnu a záchod, vysát a ostatní dle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10712
23.5.22 09:59

Tak provozní bordel jako rozkramařené hračky a věci neuklidí, protože logicky neví, kam to patří. Takže prostě luxuje, vytírá, utírá prach, umývá koupelny, sporák, troubu, případně okna. Může žehlit nebo třeba mýt nádobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74249
23.5.22 10:07
@AnastazieB píše:
Tak provozní bordel jako rozkramařené hračky a věci neuklidí, protože logicky neví, kam to patří. Takže prostě luxuje, vytírá, utírá prach, umývá koupelny, sporák, troubu, případně okna. Může žehlit nebo třeba mýt nádobí.

Hele, ta moje původní to zvládala. Ne hned, ale časem se zorientovala. Minimálně to odnesla do příslušného pokoje a dala bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
23.5.22 10:10

Uklid koupelen, kuchyne, podlahy, okna, prach. Kdyz zbyl cas, tak treba zehleni. Provozni bordel/ uklizeni pradla do skrini, to urcite ne. Prvni dve byly skvely, chytry, spolehlivy zensky.

Pak jsem narazila na jednu tak zpomalenou a nespolehlivou, navic jsem mela nutkani po ni douklidit. Dodnes z toho radeji uklizime sami :mrgreen: nez najdeme nekoho s doporucenim, co ma zaroven cas.

Ve tvem pripade bych spis hledala neco styl hospodyne- ze by tenhle zaklad zvladla s ditetem. Pripadne 1× za 14 dni, aby to byly aspon tri hodiny. Aby se ji vyplatilo k vam chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8263
23.5.22 10:18

@Luthienne Když jsme měli paní na pomoc, tak nám pravidelně utřela všechny povrchy, vytřela celý byt, umyla koupelnu, a odvezla si prádlo na vyžehlení, které po týdnu přivezla zpět. Drobnější úklid jsme dělali sami, vtipné my přišlo, že jsme vždy poklidili před jejím příchodem :-).
Pak se bohužel odstěhovala a nikoho známého, kdo by to dělal, již nemáme, takže uklízíme sami. Pravda, děti jsou už trošku větší a s nimi je méně práce, tak se to zvládat dá, takže možná i proto nehledáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 10:43

Kdysi jsem při rodičáku uklízela (ale nikdy jsem třeba nežehlila, to nedělám). A uklízela třeba u paní taky 2kk, který byl udržovaný. Akorát ona nemusela právě to důkladnější uklízení, navíc prý na to neměla „oko“, jak sama říkala - že šmouhy na skle byla schopná pokusem o úklid udělat ještě větší šmouhu. Nemusela vysvětlovat vůbec nic. Akorát ukázala jednu polici, kde měla spoustu cetek, že to nemusím. Prostě jsem vzala byt komplet - koupelna, záchod, kuchyň, linka, utřít prach, vylučovat, vytřít, srovnat věci na poličkách. I když něco vypadalo čistě, prostě jsem to vydezinfikovala a uklidila tak, že se to lesklo jak psí koule. Jednou za čas požádala o okna, to platila zvlášť. Na tohle si myslím, že extra pokyny nejsou potřeba - leda tak co určitě udělat a co nedělat. Uklízečka ví, jak má vypadat uklizený byt. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
9068
23.5.22 11:07

U nas podobne jak bylo jiz zmineno vyse. Prach, podlahy, koupelny, kuchyn, okna…
Nechci, aby nam sahala na pradlo, periny apod. Zaroven nechci, aby uklizela po detech roztahane jejich knizky, hracky atd. (to by byl vrchol, aby uklizela jejich binec 8o ).

Ale mame velky dum, kde nas bydli 6.
V byte 2+kk bych si ji pozvala max. jen jednou za cas na velky ukllid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
23.5.22 11:19

Uklizecka muže dělat, cokoliv, do čeho se Ti nechce. U nas jsme s partnerem pedanti na pořádek, tak k nám Chodi častěji. okna, podlahu, vysáva, žehlí, částečně pere (co nezničí, u Prani je potřeba si oddělit věci, které nechce aby Ti zničila náhodou), muže také čistit boty, uklidit terasu (jarní uklidy), preskladat skříň s oblečením, prach, lednici, mrazák, nakoupit věci na Uklid, odpadky, zalit kytky, převlékání povlečení. Má určeno, co dělá který den a když je potřeba nebo navíc, tak vždy jí rekneme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10712
23.5.22 12:46
@Lama Lama píše:
Hele, ta moje původní to zvládala. Ne hned, ale časem se zorientovala. Minimálně to odnesla do příslušného pokoje a dala bokem.

Tak jasně, ono záleží na bytě. Třeba v našem přecpaném 2+kk, kde se spoustu věcí válí jen tak a nemají své místo, tak tam by asi neuklidila (nebo ano, ale pak bych nic nenašla). Pokud má někdo dvě skříňky a jinak prázdno, tak je to něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat