Co vám pomáhá s emocemi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 16:23
Co vám pomáhá s emocemi?

Dnes jsem 38+2 a dost se to odráží na mém chování. Už od začátku třetího trimestru mě všechno bolí, nemohu pořádně spát, jsem stále nervozní, nepříjemná na ostatní a snadno se rozbrečím. Teď když vím, že mohu každým dnem rodit, je to ještě horší. Přítel mi dnes řekl, že těhotenství ze mě udělalo vylízanou krávu. Říkám si, že po porodu se třeba trochu uvolním, ale co když ne. Co když na mě padnou poporodní deprese. Nevím, jak své emoce zvládat. Co pomáhá vám?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 07.06.19 16:29

Mně by na tvém místě dost pomohlo hodit po příteli žehličku :lol: vylízanou krávu? :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 16:34
@Čičorečka píše:
Mně by na tvém místě dost pomohlo hodit po příteli žehličku :lol: vylízanou krávu? :zed:

Když to je těžký, já se rozčílím kvůli každé blbosti a jemu to už leze krkem. :nevim:

SussieS
Závislačka 3873 příspěvků 07.06.19 16:36

Tak krotit byste se asi měli snažit oba. Nedokážu si představit, ze by mi přítel řekl něco takového, ale některé páry spolu asi tak komunikuji :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 16:43
@SussieS píše:
Tak krotit byste se asi měli snažit oba. Nedokážu si představit, ze by mi přítel řekl něco takového, ale některé páry spolu asi tak komunikuji :nevim:

My takto běžně nekomunikujeme, ale už jsem stále emočně na hraně a nevím, jak se uvolnit. Nevím, jestli dokážu odhadnout, co už stojí za rozčilení a co ne. :oops:

terien
Extra třída :D 11597 příspěvků 07.06.19 16:44

Já už jsem alergická na to, jak se nemožné chování svaluje na těhotenské hormony. Snad nejsi nesvéprávná, abyses nemohla ovládat.

DeeDee.518
Kecalka 276 příspěvků 07.06.19 16:55

Co vám přítel řekl, je opravdu nehezké. Mohl to říct nějak jinak. Nicméně jestli se to stalo prvně a je mu to líto, pak mu to pod stresem nejspíš jen ulítlo. Nedělala bych z toho závěr o celé jeho povaze nebo o tom jestli vás má rád. Mrzelo by mě to, ale měla bych pochopení - zvlášť pokud bych věděla, že se jako ta vylízaná kráva opravdu chovám. Ano, hormony. Ale na druhou stranu, není to tak, že byste kvůli těhotenství úplně přišla o zdravý rozum, ne? Myslím, že ono je to s těmi hormony u některých žen trochu blbě pochopeno. Ano, jste přecitlivělejší. To je ok. Z toho se ani chlap nezhroutí. Ale pokud se úplně přestanete ovládat ve smyslu „já na to mám právo, když jsem těhotná“ a vůbec se nesnažíte používat hlavu, tak to úplně dobré není. To neprospívá vůbec nikomu. Já jsem ženská, mám pro to tedy pochopení. Nicméně kdyby mi někdo každý den doma tropil hysterické výlevy několik týdnů za sebou, tak bych měla co dělat ho nezabít - a bylo by mi fuk, proč to dělá. Dospělý člověk se prostě musí umět trochu ovládat, ať je těhotný nebo ne… Když se vám bude chtít brečet, dívejte se nahoru a tiskněte jazyk na patro - docela to pomáhá. Než na něco přehnaně zareagujete, desetkrát se zhluboka nadechněte… Celkově bych zkusila třeba nějaké úplně základní pozice z jógy, které zvládnou i hodně těhotné ženy. Nevěřila byste, jak ten způsob, jakým se soustředíte jen na dech a tělo, uklidňuje…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 17:14

To spíš přítel mi předhazuje, že se rozčiluji, protože jsem těhotná a ne proto, že by k tomu byl důvod. Já si to tedy nemyslím, ale i tak mi to vrtá hlavou. Ono je to těžký rozsoudit bez někoho třetího. :)

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 07.06.19 17:52

Tak se nerozciluj, když tě něco štve tak nemluv, párkrát se zhluboka nadechni a přejdi to. Se těm chlapům nedivim že jsou sprostí, když se ty ženský chovaj jak hysterky pro každou blbost. Nehazej to na hormony, já taky byla těhotná a nikdy sem neměla potřebu kuli všemu kňourat, stezovat si, brečet, hádat se pro blbosti, brát si všechno osobně atd… Než příště otevřeš pusu a budeš mít nějaký emocionální výlevy, tak si rozmysli jestli jde o tak vážnou věc, aby bylo nutné kuli tomu dělat scény.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 18:13
@Kriss Tina píše:
Tak se nerozciluj, když tě něco štve tak nemluv, párkrát se zhluboka nadechni a přejdi to. Se těm chlapům nedivim že jsou sprostí, když se ty ženský chovaj jak hysterky pro každou blbost. Nehazej to na hormony, já taky byla těhotná a nikdy sem neměla potřebu kuli všemu kňourat, stezovat si, brečet, hádat se pro blbosti, brát si všechno osobně atd… Než příště otevřeš pusu a budeš mít nějaký emocionální výlevy, tak si rozmysli jestli jde o tak vážnou věc, aby bylo nutné kuli tomu dělat scény.

Kdybych se měla rozčilovat kvůli každé blbosti, kterou přítel udělá, už by mi asi rupla cévka. :D To co popisuješ, až tak zle na tom nejsem. A nemáš nějakou radu, jak se uvolnit a zrelaxovat? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 18:17
@terien píše:
Já už jsem alergická na to, jak se nemožné chování svaluje na těhotenské hormony. Snad nejsi nesvéprávná, abyses nemohla ovládat.

A nemáš radu na můj dotaz? :) Jinak dík za názor. :)

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 07.06.19 18:43
@Anonymní píše:
Kdybych se měla rozčilovat kvůli každé blbosti, kterou přítel udělá, už by mi asi rupla cévka. :D To co popisuješ, až tak zle na tom nejsem. A nemáš nějakou radu, jak se uvolnit a zrelaxovat? :)

Tak každého uvolni něco jiného. Dlouhá koupel, něco dobrého na zub, jít se ven projit a vyčistit si hlavu, malovat, jsou třeba takové antiatresove omalovánky. Hlavně se zabavit a přestat myslet na to že jsi těhotná, že tě něco bolí, že máš nepohodlí.

DeeDee.518
Kecalka 276 příspěvků 07.06.19 18:45
@Anonymní píše:
To spíš přítel mi předhazuje, že se rozčiluji, protože jsem těhotná a ne proto, že by k tomu byl důvod. Já si to tedy nemyslím, ale i tak mi to vrtá hlavou. Ono je to těžký rozsoudit bez někoho třetího. :)

Je těžké to soudit, když nevíme, v jakých situacích a proč se rozčilujete. Pravdu může mít on, nebo ji můžete mít vy. Vám samozřejmě přijde, že máte důvod, jinak byste to nedělala, ne? :D

terien
Extra třída :D 11597 příspěvků 07.06.19 18:59
@Anonymní píše:
A nemáš radu na můj dotaz? :) Jinak dík za názor. :)

Tak jestli umíš číst, radu jsem už napsala. Ovladej se.

Any111
Kecalka 264 příspěvků 07.06.19 19:44

Nevím, jakou radu si představuješ, že ti tu někdo dá? Tak se nechovej jako vylízaná kráva ne? Hormony jsou pekelná věc, ale to neznamená, že nemáš v hlavě mozek. Jestli nechceš brát prášky na nervy, tak ti asi nikdo nepomůže. Prostě se začni ovládat, nebo se alespoň snaž… Nejlepší taktika bude v tomto případě jednoduše mlčet a nekomentovat cokoliv, co tě zrovna rozčílilo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama