Co vše dovolíte 12letým dětem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1538
2.7.22 08:52

Co vše dovolíte dětem 12

Vedlejší diskuze o rádoby vtipných pubertacich mě přivedla k založení téhle diskuze.
Dovolíte svým dětem ve 12 letech, aby na vás reagovali vulgárním wtf, zkousli byste, kdyby vás stejně do patřičných míst poslalo vaše dítě v češtině?
A co tričko fuck off na 12 leté holce, která v něm chodí do školy?
A poslední dívka 12 let, dredy několik velkých piercingů v uších?
Jsem jediná, komu to přijde přes čáru a styděl by se za takovou vychovu, respektive bych to dítěte nepovolila. Nebo je to vtipné, jak se snaží dělat ve vedlejsi diskuzi a patří to k věku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12778
2.7.22 08:58

Já své imaginární dítě zavírám do sklepa a mlátím jí jako žito stačí když se pohne a šup do sklepa a nedovolí si nic.

Mám nejvychovanější dítě na světě!!! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
2.7.22 09:06

Mám teda téměř 14r. a 11r. puberťačky. Opravdu puberťačky. Samozřejmostí jsou takové ty dámské záležitostí u starší. Menší se chce přirozeně učit a opičit od starší. Tzn. holení, řasenka, světlé pastelové stíny, lak na nehty. To je takový přirozený vývoj. Nic výrazného. Ale povolené to mají. Mám holky, že se opravdu cítí být holky a slečny. Vlasy si teda nebarví. To jediné jsem zatím nepovolila. A taková trička nemají ani na spaní. Nemusím to vůbec řešit. Není o ně zájem. Starší se teď vidí víc v černých barvách. Takže i menší hlásí, že nesnáší barvy. Ale je to opička. Stejně si pak dá něco hezkého, barevného.
Dávno je pouštím, že si jdou ke kamarádkám. Jen máme domluvená pravidla. Velká chce v pondělí, že pojedou s kámoškama do města. Že si tam něco koupí, projdou obchody. Ale takové ty vulgární nebo divoké nápisy na věcech nepotřebují. Nevidím to ani u těch jejich kamarádů. Kdyby si něco takového některá koupila, tak jim řeknu, ať si to teda nechají na spaní. Ale do školy nebo do společnosti bych je v tom nepustila. Ještě bych to okomentovala, že chtějí být hezké. Chtějí používat šminky, umí se hezky vzájemně učesat a pak si pořídí takové otřesné tričko, kterým vše pokazí. Ale naštěstí to řešit zatím nemusíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4513
2.7.22 09:07

Mam to v pazi, chodila jsem hur. Moje dite je trapne slusne. Nosi triko se sprostym bartem a wtf rika obcas.
Kdo si neprojde revoltou v mladi, revoltuje cely zivot.
Blby je, ze proti me se revoltuje tezko, jsem tolerantni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
2.7.22 09:16
@VitaminC píše:
Mam to v pazi, chodila jsem hur. Moje dite je trapne slusne. Nosi triko se sprostym bartem a wtf rika obcas.
Kdo si neprojde revoltou v mladi, revoltuje cely zivot.
Blby je, ze proti me se revoltuje tezko, jsem tolerantni.

Tak přitvrď. Ať se mohou realizovat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
2.7.22 09:21

Dcera (16): 3 náušnice v každém uchu -pecky, kamínky. Chce tetování. Gymnázium, vyznamenání.
Syn v té době: tetování, motorky, plešatá hlava, náušnice v uchu. Učňák. Teď? Tetování, motorky, vzorný otec 2 dětí, milující manžel, bezvadný syn.
Barvu na vlasy jsem do 15 nedovolila.

Příspěvek upraven 02.07.22 v 09:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21123
2.7.22 09:24
@Pitaya1 píše:
Vedlejší diskuze o rádoby vtipných pubertacich mě přivedla k založení téhle diskuze.
Dovolíte svým dětem ve 12 letech, aby na vás reagovali vulgárním wtf, zkousli byste, kdyby vás stejně do patřičných míst poslalo vaše dítě v češtině?
A co tričko fuck off na 12 leté holce, která v něm chodí do školy?
A poslední dívka 12 let, dredy několik velkých piercingů v uších?
Jsem jediná, komu to přijde přes čáru a styděl by se za takovou vychovu, respektive bych to dítěte nepovolila. Nebo je to vtipné, jak se snaží dělat ve vedlejsi diskuzi a patří to k věku?

Oblečení a vzhled je mi naprosto jedno. Při oslovení bych si asi plakala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13700
2.7.22 09:53

Tři děti, dvě zběsilé puberty, jedno dítě mimoň. Jako, jo, bylo to drsné, proplouvali jsme tím někdy líp, někdy hůř. Dle některých mame nevychované spratky, dle jiných jsou naše děti totální zlatíčka.

Za mě, opáčko bych si sice dobrovolně nestřihla, ale líbí se mi, co z dětí vyrostlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13700
2.7.22 09:58

A k wtf - jednu dobu u nás v rodině frčela hláška: WTF? TMF! Většinou následoval řehot. :mrgreen:

Barevné experimenty s vlasy nepovažuji za úlet, patlala jsem to dětem na hlavy osobně. A piercing mám i já, takže asi tak. Jen vysvětluji, že to chce střídmost a přemýšlet hlavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4513
2.7.22 09:59
@SAJ píše:
Tři děti, dvě zběsilé puberty, jedno dítě mimoň. Jako, jo, bylo to drsné, proplouvali jsme tím někdy líp, někdy hůř. Dle některých mame nevychované spratky, dle jiných jsou naše děti totální zlatíčka.Za mě, opáčko bych si sice dobrovolně nestřihla, ale líbí se mi, co z dětí vyrostlo.

Tohle je hrozne zvlastni - jak kazdy posuzuje vychovanost jinak.
Ja tady nekolikrat zpusobila pozdvizeni, kdyz jsem napsala, ze mi je jedno, kdyz je syn cely den v pyzamu nebo ji v posteli nebo ze vubec jime kazdy v jinou dobu.
Pro me je spis dulezite, jak se chova, neodsekava, na vsem se domluvime, zapojuje se doma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21792
2.7.22 10:04

Jsem přísná matka a žádné extra výstřelky jsem nepovolila ani bych je netrpěla…dredy vůbec, to nesnáším…díry v uších též ne…pokud by si bývali obarvili hlavu na nějakou šílenou barvu, tak by šli dohola…to věděli předem… :mrgreen: když byli v pubertě, tak se žádná trička se sprostými nápisy snad ani koupit nedala…do školy by s tím nesměli…vždycky jsem jim říkala, že takhle na sebe může upozorňovat jen hlupák, ostatní se ve škole snaží být neviditelní :mrgreen: tuhle puberťák poslal otce do patřičným míst, přiletěla mu jedna ode mě ve vteřině…pak se omluvil, že to říct nechtěl… ;) to chápu, on je fakt hodnej a v pohodě, ale rušili jsme ho od playstationu… :mrgreen: přes upozornění, že bude potřeba s něčím pomoci, ať to nezapíná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
2.7.22 10:09

Tak holka si prošla pubertou jako každý… Od 15cti každou chvíli jiná barva hlavy :mrgreen: kadeřnice nooo… Drzá byla jen chvíli… Tetování má až teď, je už dospělá… Kluci jsou už taky v pubertě.. Jako wtf je taky u nás a co, hlavně se z toho nepo…t :mrgreen: Školu zvládají mají vyznamenání oba…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13700
2.7.22 10:12
@VitaminC píše:
Tohle je hrozne zvlastni - jak kazdy posuzuje vychovanost jinak.
Ja tady nekolikrat zpusobila pozdvizeni, kdyz jsem napsala, ze mi je jedno, kdyz je syn cely den v pyzamu nebo ji v posteli nebo ze vubec jime kazdy v jinou dobu.
Pro me je spis dulezite, jak se chova, neodsekava, na vsem se domluvime, zapojuje se doma..
Často to byli rodiče mladších dětí. :mrgreen: Hodně od jedináčků. :lol:

Teď mě napadlo - několikrát se nam stalo, ze nám děti volaly o radu či pomoc kvůli průseru u někoho v partě, brali jsme to jako projev důvěry a vážila jsem si toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
2.7.22 10:15

My teda nějaký řád jídla máme. Rádi spolu obědváme, večeříme. Však je to hezké. Snídaně se podaří jen někdy. Je po dešti. Dneska se nespěchá ven do vody. Tak dcery teď zatím spí. Včera to byla jiná písnička. Brzo je vytáhlo teplo ven ⛱️🌅 🍹 🍉. Že si vezmou k televizi do postele brambůrky, popcorn atd. Tak to neřeším. Vysají si to, když nadrobí nebo rovnou znovu převlečou postel. Ale takové špagety bych nerada v posteli viděla, že tam jí.
Zas podporovat je úplně v prasáctví nehodlám. Pořád jim opakuji, že jejich pokoje jsou jejich vizitka. Ať si je udržují v provozním pořádku. Ať se nemusí stydět za sebe, když jim přijde nedomluvená návštěva.
Ale u nás je zvyk, že se jí u stolu v kuchyni nebo teď převážně venku na terase. V tomhle není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
2.7.22 10:19

@Kelsey jsme přísnější co se týká chování, u oblečení, malování a vlasů jsme hodně otevření, ale piercing do obličeje, nebo tetování bysme do minimálně 17 nedovolili, to je v podstatě nevratná změna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat