Reklama

Co všechno dáváte do krmítka pro ptáčky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renca8
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 02.01.17 16:44
Co vsechno davate do krmitka pro ptacky?

Ahoj :dance: venku mrzne az prasti..dala jsem do krmitka slunecnicovy seminka a premyslim co bych tam jeste mohla dat :))) Nekdo nejake typy? :-) treba na strom jablicka? Davate taky do krmitka?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 16:55

Slunečnicová semínka jsou v pohodě.

Já jsem zrušila krmítko, protože ho nemám kam pověsit. A zjistila jsem, že kosáci lítají kocourům do misek na granule. Takže já dávám kosákům kočičí granule do kočičích misek :mrgreen:.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 16:57
@Renca8 píše:
Ahoj :dance: venku mrzne az prasti..dala jsem do krmitka slunecnicovy seminka a premyslim co bych tam jeste mohla dat :))) Nekdo nejake typy? :-) treba na strom jablicka? Davate taky do krmitka?

Po letech zkoušení dávám už jen slunečnici, protože proso a další obiloviny ty potvory mlsné vždy vyházely z krmítka ven a pod krmítky máme díky tomu malý obilný lán :cert: :cert: :cert: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Pod stromy s krmítky sypu vždy trochu na zem, aby si mohly vzít i hrdličky, bažanti a tady ti větší ptáci, kteří se do krmítek nevlezou a sbírají si ze země. A pak věším lojové koule a necháváme na stromech nějaká jablka, případně jim k tomu přidáváme na zem. Veverkám sypu oříšky.

Addel.s
Nováček 9 příspěvků 02.01.17 17:03

Ovesné vločky, po těch se vždycky jenom zapráší :)

ivašot.
Kelišová 6207 příspěvků 02.01.17 17:10

U nás nejdřív vyzobou buráky a vlašské ořechy až pak slunečnici.

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 02.01.17 17:10

Není žádná zima, všude žrádla dost. Nedávám ptákům nic.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 02.01.17 17:20

Vlašské ořechy musíš nastrouhat nebo nadrobno nákrajetO. K? :mavam:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27222 příspěvků 9 inzerátů 02.01.17 17:23

http://www.equichannel.cz/…tkach-neboli

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 02.01.17 17:26
@Ellusa píše:
Po letech zkoušení dávám už jen slunečnici, protože proso a další obiloviny ty potvory mlsné vždy vyházely z krmítka ven a pod krmítky máme díky tomu malý obilný lán :cert: :cert: :cert: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Pod stromy s krmítky sypu vždy trochu na zem, aby si mohly vzít i hrdličky, bažanti a tady ti větší ptáci, kteří se do krmítek nevlezou a sbírají si ze země. A pak věším lojové koule a necháváme na stromech nějaká jablka, případně jim k tomu přidáváme na zem. Veverkám sypu oříšky.

děláme to stejně, krom těch ořechů pro veverky… ty si je na našem ořešáku nasbírají samy a já pak na jaře po zahradě chodím a vyškubávám semenáčky ořešáků ;-)

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.17 17:29
@analoja píše:
děláme to stejně, krom těch ořechů pro veverky… ty si je na našem ořešáku nasbírají samy a já pak na jaře po zahradě chodím a vyškubávám semenáčky ořešáků ;-)

My jsme teď žádné ořechy neměli, ani na těch ořešácích, které plodí vždy :think:. Jednou jsem dokonce našla v zapomenutém truhlíku veverčí spížku :mrgreen: :mrgreen:

Doctus
Závislačka 4357 příspěvků 02.01.17 17:37

Základ je černá slunečnice, od listopadu jsme už prokrmili 30 kg.

Vrabcům sypeme pod krmítko pás pšenice (zatím jsme prokrmili 15 kg), sem tam na to přiletí i hrdlička nebo sojka.

Kosům dáváme pod krmítko (protože před dosažením dospělosti je krmí matka na zemi, do krmítka moc často nejdou) jablka, šípky nebo jeřabiny.

Do misky pod krmítko taky máslo, na keře blízko krmítka pak přivazujeme lůj nebo sádlo.

Třeba dnes jsem pod krmítkem napočítal v jednom okamžiku 40 vrabčáků.

Minulý rok na krmítko létali ve velkém i zvonci, čížci a dlaskové, tento rok je jich spíše méně. Dlaska jsem tam viděl jen 1×.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 02.01.17 17:39
@Doctus píše:
Základ je černá slunečnice, od listopadu jsme už prokrmili 30 kg.

Vrabcům sypeme pod krmítko pás pšenice (zatím jsme prokrmili 15 kg), sem tam na to přiletí i hrdlička nebo sojka.

Kosům dáváme pod krmítko (protože před dosažením dospělosti je krmí matka na zemi, do krmítka moc často nejdou) jablka, šípky nebo jeřabiny.

Do misky pod krmítko taky máslo, na keře blízko krmítka pak přivazujeme lůj nebo sádlo.

Třeba dnes jsem pod krmítkem napočítal v jednom okamžiku 40 vrabčáků.

Minulý rok na krmítko létali ve velkém i zvonci, čížci a dlaskové, tento rok je jich spíše méně. Dlaska jsem tam viděl jen 1×.

A co brhlík? :mavam:

Doctus
Závislačka 4357 příspěvků 02.01.17 17:45

@Božislava
Zdravím. Toho jsem na krmítku ještě neviděl. :( A takového brkoslava? To už vůbec ne. Možná kdybychom bydleli někde u lesa…

Božislava
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 02.01.17 17:48
@Doctus píše:
@Božislava
Zdravím. Toho jsem na krmítku ještě neviděl. :( A takového brkoslava? To už vůbec ne. Možná kdybychom bydleli někde u lesa…

Ale on je i v parku!!! :zed:

Doctus
Závislačka 4357 příspěvků 02.01.17 17:52

@Božislava
Tak v našem určitě ne. :mrgreen: Ale ti vrabčáci, to jsou taky hamouni. Když jsou v krmítku, tak tam nikoho nepustí. Před nimi byl větší hamoun jenom čížek, ten tam byl vždycky sám. Když někdo přiletěl, tak s roztaženými křídly a s rozevřeným zobáčkem všechny vyhnal, než si stihli semínko slunečnice uzmout.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama