Covid 19 v zaměstnání

4224
28.10.20 08:55

Covid 19 v zaměstnání

Hezký klidný den🌹Bylo to otázkou čadu, ale minulý týden se u nás v práci objevil u třech lidí covid.Jde mi o přístup zaměstnavatele-žádná karanténa, žádné testy🤔A ještě mají tendenci to tutlat-prý ochrana osobních údajů. Je mi jasné, že jim jde o to, aby se nezavřela fabrika. Bála jsem se toho, kdy to přijde, protože být doma opravdu nechci a většina mých kolegyň a kolegů také ne, ale polemizovali jsme o tom, jestli přístup zaměstnavatele není už v rozporu s nějakým zákonem, nebo předpisy? Nevíte? Díky🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28.10.20 09:03

Co jsem slysela, tak pokud byl kontakt vice jak tri dny pred priznaky nebere se jako rizikovy. Tudiz zadne testy ani karantena. A zamestnavatel muze dokonce dostat od hygieny pokyn, aby informace o nakazenych nesiril, aby nevznikala zbytecna panika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 09:05

U nas v praci je 16 ze 40 pozitivnich a nikdo to neresi. Mame moznost home office ale nikdo to moc nevyuziva…

• Citovat
  • Nahlásit
23861
28.10.20 09:17

Nerozhoduje zaměstnavatel, ale hygiena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
28.10.20 09:23
@Lochnesská příšera píše:
Co jsem slysela, tak pokud byl kontakt vice jak tri dny pred priznaky nebere se jako rizikovy. Tudiz zadne testy ani karantena. A zamestnavatel muze dokonce dostat od hygieny pokyn, aby informace o nakazenych nesiril, aby nevznikala zbytecna panika.

Děkuju🌹Je to asi blbý, ale tohle jsem chtěla slyšet😉Všichni jsme tam celkem v blízkém kontaktu, ale budu doufat, že pokud onemocníme, tak jen s mírným průběhem🙃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
28.10.20 09:28
@vokishka píše:
Nerozhoduje zaměstnavatel, ale hygiena.

Aha, no říkala jsem si, že to určitě museli konzultovat s hygienou.Na jaře, když měl kolega nemocnou manželku, tak měl zaměstnavatel taky pokyny z OHS.To nás na jeden den zavřeli a vše dezinfikovái…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
28.10.20 09:37
@Anonymní píše:
U nas v praci je 16 ze 40 pozitivnich a nikdo to neresi. Mame moznost home office ale nikdo to moc nevyuziva…

No ty bláho, no všude je toho plno :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 09:41
@Ditta77 píše:
Hezký klidný den🌹Bylo to otázkou čadu, ale minulý týden se u nás v práci objevil u třech lidí covid.Jde mi o přístup zaměstnavatele-žádná karanténa, žádné testy🤔A ještě mají tendenci to tutlat-prý ochrana osobních údajů. Je mi jasné, že jim jde o to, aby se nezavřela fabrika. Bála jsem se toho, kdy to přijde, protože být doma opravdu nechci a většina mých kolegyň a kolegů také ne, ale polemizovali jsme o tom, jestli přístup zaměstnavatele není už v rozporu s nějakým zákonem, nebo předpisy? Nevíte? Díky🌹

U nás okolo dvaceti zaměstnanců, jeden zůstal doma z důvodu karantény, jedna pozitivní, pár lidí pracuje z domova ale též ze strany zaměstnavatele žádná křeč, včera zůstali doma další dva lidi, že je bolí „celý člověk“ tak netuším jestli by se celá firma neměla zavřít, prosím anonym, jinak smazat, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
5465
28.10.20 09:43

@Ditta77 oni ale opravdu nemuzou ve firme vyhlasit, ze franta omacka je pozitivni. Na to ochrana osobnich udaju je. Navic mohl byt prakticky bez priznaku a od ostatnich by dostal jen lync. Urcite rizikove kontakty, co s nim prisli do styku, tak informovali. Ale ze kolem tebe 3× za den prosel, tak nic neznamena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
28.10.20 09:44
@Anonymní píše:

To je teda pecka. Vážně se nedivím, že máme čísla taková, jaká máme, když je tady stále velká část lidí, kteří do práce lezou, i když můžou být doma. :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4224
28.10.20 09:50
@Cenarius píše:
@Ditta77 oni ale opravdu nemuzou ve firme vyhlasit, ze franta omacka je pozitivni. Na to ochrana osobnich udaju je. Navic mohl byt prakticky bez priznaku a od ostatnich by dostal jen lync. Urcite rizikove kontakty, co s nim prisli do styku, tak informovali. Ale ze kolem tebe 3× za den prosel, tak nic neznamena.

Ano dává to smysl, díky. Ti, co onemocněli jim opravdu zle bylo a chodili s tím nějakou dobu do práce, takže naštvaní kolegové určitě budou, ale lynčovat je snad nikdo nebude :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3647
28.10.20 09:57
@Anonymní píše:

Tak teď by mělo být dle vládního nařízení HO povinné, pokud ta možnost je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6158
28.10.20 09:59

U nás do práce chodil minulý týden kolega dva dny už s rozjetou virózou (pondělí, úterý), než se nám ho podařilo přesvědčit, ať zůstane doma. Ještě byl uražený, že je jen nachlazený, ale šéf mu to nakonec nařídil. Když už i ztratil čich a chuť, bylo jasno. Má horší průběh, horečky už přes týden jak na houpačce. Jeho žena taky, testy stále odmítal. Byl teď v pondělí a je to tam. Šéf nás všechny už minulý týden ve čtvrtek poslal na HO. Na testy jdeme jako samoplátci. Firma nám je proplatí. Zatím jsme všichni negativní (většina nás to absolvovala v pondělí a úterý - týden po kontaktu), zbytek kolegů jde ještě dnes a zítra na test, ale v pátek končí karanténa. Nás v práci hygiena trasovat už nemusí. Kolega dostane asi za uši, protože svou zabedněností nás i chod firmy ohrozil. Bylo mu špatně už od pohledu a stejně chodil mezi ostatní do práce a bez roušky, odmítal být doma. Všichni jsou na něj nas. aní :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 10:06

@renduli to jo, ale jen pokud to dovoluje povaha prace. U nas nektere starsi kolegyne nemaji doma dostatecne rychly pocitac a pripojeni k internetu, takze chodi radeji do prace. Pro me je to v praci take lepsi, mam tam vsechny sanony a tak. Takze chodim 1-2× tydne do kanclu a zbytek doma.
Ono nekdo ty podminky na praci doma fakt nema, treba kdyz se o jeden pc deli s detma

• Citovat
  • Nahlásit
3647
28.10.20 10:22
@Anonymní píše:
@renduli to jo, ale jen pokud to dovoluje povaha prace. U nas nektere starsi kolegyne nemaji doma dostatecne rychly pocitac a pripojeni k internetu, takze chodi radeji do prace. Pro me je to v praci take lepsi, mam tam vsechny sanony a tak. Takze chodim 1-2× tydne do kanclu a zbytek doma.
Ono nekdo ty podminky na praci doma fakt nema, treba kdyz se o jeden pc deli s detma

Jo, to chápu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama