Dezinfekce prostorů po coronaviru

Anonymní
27.10.20 11:03

dezinfekce prostorů po coronaviru

Jdu pro zkušenosti…manžel prodělává coronavir, při prvních příznacích se izoloval tak, že má svůj pokoj a koupelnu, my ostatní dle testů negativní, izoloval se kvůli dceři /snížená imunita, astma/. Jde mi o to, až se uzdraví, jak jste dezinfikovali dané prostory, tak, aby jste se nenakazili? Bude to asi všude…děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3644
27.10.20 11:13

Buď si na to najmout firmu, nebo horské sluníčko (UV lampy apod.) a nebo koupit desinfekci, desinfekční ubrousky a všechno otřít, vyprat v desinfekci např. Sanytol a použít u toho ochranný oblek a respirátor plus brýle. Plus větrání. On stačí i čas…virus časem nepřežije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1807
27.10.20 11:25

Já bych dezinfikovala časem :D
Prostě pár dní tyto místnosti nechat, vir nepřežije a potom je uklidit něčím protivirovým.
Měla bych strach, že když to začnu uklízet hned, tak bych nebyla dostatečně opatrná a mohla Covid chytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
27.10.20 11:38

Nebo koupit / vypůjčit generátor ozonu.

Nebo jak bylo psáno výše, týden místnost nepoužívat a pak ji jít uklidit.

Ještě k těm vašim negativním testům - opakovaná zkušenost, když se jde na test brzy je negativní, ale za pár dní už může být pozitivní (inkubační doba viru). Jestli chcete mít jistotu, skočte na testy ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1807
27.10.20 11:40

Generátor ozonu máme v práci. Je to fajn věc, jen tedy zabije úplně vše živé. Pozor tedy na rostliny apod. Navíc je potom třeba pořádně vyvetrat, protože vydezinfikovana místnost strašně smrdí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 11:50
@Whitedog píše:
Nebo koupit / vypůjčit generátor ozonu.

Nebo jak bylo psáno výše, týden místnost nepoužívat a pak ji jít uklidit.

Ještě k těm vašim negativním testům - opakovaná zkušenost, když se jde na test brzy je negativní, ale za pár dní už může být pozitivní (inkubační doba viru). Jestli chcete mít jistotu, skočte na testy ještě jednou.

byly jsme 8. den, máme jít znova?

• Citovat
  • Nahlásit
626
27.10.20 12:46

Já bych koupila desinfekci a otřela všechno, na co se sahá - kliky, okna, stolky, postel, skříně atd., taky baterie v koupelně, vyprala bych povlečení, vyvěrala. Všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
27.10.20 12:53

Já bych šla. 8.den je brzy. Moje kolegyně byla taky 8.den, byla negativní. Za dva dny se jí to rozjelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1772
27.10.20 12:54

Taky bych poradila ten generátor ozonu. My to pravidelně používáme doma jednou ročně v každé místnosti i v autě. V cizině to teď při koronaviru používají v MHD. Je to zdravější než savo a hlavně s tím není tolik práce-nic nevytíráš, nestíráš atd. Pustíš přístroj na několik minut a pak vyvětráš. Smrad je to teda hroznej. Ale to za hodku vyvetras.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 13:55

@Whitedog
A jaký měla průběh? Pokud se mohu zeptat…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 14:54

Holky díky, už je přístroj objednaný…bude to určitě jistější a jednodušší…děkujuuu :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
3714
27.10.20 18:10

Mírný, kašel, únava, ztráta čichu, ale nic dramatického, snad i bez teploty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
27.10.20 20:21

Já bych ty prostory zbourala a už tam nikdy nechodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 20:59
@evulinda79 píše: