Covid test pcr vs antigen

Anonymní
27.7.21 13:43

Covid test pcr vs antigen

Ahoj snad moji anonymitu pochopite. Dnes jsem byla na testech a vysel mi pozitivni antigenni test. Pote me poslali jeste na pcr a stale cekam na vysledky. Je velka pravdepodobnost ze vyjde pcr test pozitivni?
Jak moc je pcr test oproti antigennimu spolehlivy? Dekuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32624
27.7.21 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj snad moji anonymitu pochopite. Dnes jsem byla na testech a vysel mi pozitivni antigenni test. Pote me poslali jeste na pcr a stale cekam na vysledky. Je velka pravdepodobnost ze vyjde pcr test pozitivni?
Jak moc je pcr test oproti antigennimu spolehlivy? Dekuji moc

To je tezko rict, jak ti to vyjde. Někteří vysli v PCR potom negativni, jinym to potvrdil. A podle toho PCR se to bude řídit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24530
27.7.21 13:47

Nemusí vyjít pozitivní, záleží jestli jsi třeba před odběrem nekourila, nejedla, nepila, nečistila si zuby apod. Známému vyšel pozitivní antigen, když se těsně před ním napil coly :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10420
27.7.21 14:00

Většinou když je antigen pozitivní, je pozitivní i pcr test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
27.7.21 14:01

Jak se testovalo antigenem ve školách, tak jich pak bylo PCR potvrzeno ani ne 50%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32624
27.7.21 14:10
@karkarka píše:
Většinou když je antigen pozitivní, je pozitivní i pcr test.

Neni. Znam vic pripadu, kdy ne. Ostatně i tady byla diskuse o prckovi, který byl ve skolce pozitivni, nasledne negativni. I v rodine jsme to meli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
27.7.21 14:59

Pravděpodobnost je tak na 50%, antigeni testy jsou hodně nespolehlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
27.7.21 15:06
@Alušáček píše:
Pravděpodobnost je tak na 50%, antigeni testy jsou hodně nespolehlivé.

Záleží jaký antigenní test odběrové místo používá, některé mají spolehlivost i 95%, u některých je to 50 na 50…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
27.7.21 18:09

A máš příznaky nemoci?
Pokud máš příznaky a vyšel pozitivní antigen, je docela velká pravděpodobnost, že bude pozitivní i pcr. Pokud příznaky nemáš a cítíš se naprosto zdravá, tak je větší pravděpodobnost falešné pozitivity antigenu, takže bude pcr negativní. Ale jsou to jen pravděpodobnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 19:03

Tak jsem negativni. Antigen pozitivni, PCR negativni. Uf.. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie