Covid v rodině

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 16:01

Covid v rodině

Mám covid, potvrzen v úterý. Co se teď bude dít, krom toho, že budeme všichni doma? Nikdo mě nekontaktoval. Jak to má manžel doložit v práci? Ošetřovné na dítě z důvodu karantény? Nebo neschopenka? Kdo to vystaví? Hygiena? Dětská nebo obvoďák? Musí ostatní členové rodiny na testy? A kdy? Manžel už měl dnes také teplotu, tak si myslím, že je to jasné… Máme čekat, než nás někdo kontaktuje? Nebo se starat sami?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.11.21 16:15

Řešila jsem s pozitivním dítětem neočkovaným. Po obdržení SMS, že je pozitivní jsem volala na hygienu. Číslo bylo v SMS. Po telefonu jsem si s paní ujasnila, že když je zbytek rodiny plně očkovaný a bez příznaků má volný pohyb bez omezení. V okamžiku, kdy někdo bude mít příznaky, tak kontaktovat praktického lékaře ať vystaví žádanku na test.

U tebe bych čekala, že budeš mít PN, manžel ať kontaktuje obvoďáka s tím, že má příznaky. Stejně tak bych kontaktovala praktického lékaře dítěte.
Rozhodně bych nečekala až se mi někdo ozve.
Nám se nikdo neozval - dítě zachyceno v pondělím testování, v úterý PCR test a včera SMS. Postupovala jsem viz výše. Večer došel na telefon odkaz na samotrasovací formulář. Ten jsem hned vyplnila.
Tím, že byste čekali, tak se vše protahuje.

Anonym z důvodu zdravotního stavu rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 16:16

Ještě bych dodala, že jsem ihned informovala blízké, známé se kterými se často stýkáme a učitelku ve škole.

• Citovat
  • Nahlásit
1231
25.11.21 16:31

Hygiena se ti mozna ani neozve, protoze to nestihaji. Musis sama. Takze obvodak a pediatr ti reknou presne co mas udelat. Obvolej je vsechny plus do prace taky zavolej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
25.11.21 16:52

Muzu se sem vetrit? Jak je to s karantenou? Muj je pozitivni, za tyden sme sli s deckama a ty jsou taky pozitivni, ja sem negativni. Decka byli pozitivni 23.11. a co ted ja? Mam byt doma s nema celych 14dni? Dr me rekla ze nevi ze tam ma bordel a mam pockat na hygienu a nikdo nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79470
25.11.21 16:58

@Renca8 No, asi bych s nima byt chtela, tak bych si na ne nechala napsat ocr. A jinak jo, meli by te znovu poslat na test, zda ses nenakazila od deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 17:32

Dobře…a tak řešit to osetrovnym na dítě nebo vlastní karanténou…?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 17:36

A není lepší jít tedy na PCR test později? Tam je větší šance, že bude negativní… nebo ne? Je nějaká lhůta, do kdy člověk musí na test? Nikdo se neozval…

• Citovat
  • Nahlásit
18474
25.11.21 17:49
@Anonymní píše:
Mám covid, potvrzen v úterý. Co se teď bude dít, krom toho, že budeme všichni doma? Nikdo mě nekontaktoval. Jak to má manžel doložit v práci? Ošetřovné na dítě z důvodu karantény? Nebo neschopenka? Kdo to vystaví? Hygiena? Dětská nebo obvoďák? Musí ostatní členové rodiny na testy? A kdy? Manžel už měl dnes také teplotu, tak si myslím, že je to jasné… Máme čekat, než nás někdo kontaktuje? Nebo se starat sami?

Manžel ať kontaktuje praktika, ze kontakt s covid pozitivnim a má příznaky. S teplotou určitě ne do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 18:56
@elen-ka píše:
Manžel ať kontaktuje praktika, ze kontakt s covid pozitivnim a má příznaky. S teplotou určitě ne do práce.

Ježíši…to je snad jasný…
Ale nikdo mi neřekl, jestli je lepší karanténa s příplatkem 370,– nebo ošetřovné 80%na dítě…

• Citovat
  • Nahlásit
18474
25.11.21 19:02
@Anonymní píše:
Ježíši…to je snad jasný…
Ale nikdo mi neřekl, jestli je lepší karanténa s příplatkem 370,– nebo ošetřovné 80%na dítě…

Ale to ti tu nikdo neřekne, to si spočítej vramci výplaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat