Covid: vykašlávání hlenu

Anonymní
17.3.21 19:45

Covid vykašlávání hlenu

Dobrý večer poradíte prosím? V rodině pozitivní člověk na covid dnes už 12 den, dnes dobrány atb a začal vykaslavat tmavý hlen, co s tím? Kontaktovat praktika samozřejmě zítra budeme, ale, máme strach
Také začíná dušnost, ale jen při pohybu v klidu je to snad dobre.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3881
17.3.21 19:50

A na co měl ten člověk antibiotika? Covid se antibiotiky neléčí. Měl udělané alespoň CRP, nebo je měl nasazené bez vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
17.3.21 19:51

Jinak jestli je nově dušný, tak by ho měl vidět lékař. Alespoň poslech, saturace, rtg plic, event. CRP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
17.3.21 19:55

Volat doktora!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13623
17.3.21 20:01

No okamžitě bych volala do nemocnice a poradila se.
Taky nechápu k cemu atb?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7423
17.3.21 20:03
@Anonymní píše:
Dobrý večer poradíte prosím? V rodině pozitivní člověk na covid dnes už 12 den, dnes dobrány atb a začal vykaslavat tmavý hlen, co s tím? Kontaktovat praktika samozřejmě zítra budeme, ale, máme strach
Také začíná dušnost, ale jen při pohybu v klidu je to snad dobre.

Jsou lidi co mají dušnost a zadýchávání i 6 týdnů po pozitivním testu. A nechápu, na co měl ty antibiotika, ty jsou úplně zbytečný. U praktika dostane asi něco na vykašlávání apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
17.3.21 20:08

ATB píšou Kolegyně také rovnou dostala. Kvuli bakterialní infekci, virem byla oslabená a pustil se do ni bacil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 20:11

Měl vysoké horečky, které nešly srazit, doktor ho neviděl, crp se nedelalo, poslal jen recept. - zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
3881
17.3.21 20:14
@Královna Kosmíru píše:
ATB píšou Kolegyně také rovnou dostala. Kvuli bakterialní infekci, virem byla oslabená a pustil se do ni bacil.

no při bakteriální superinfekci se dávají, blbé je, že u covidu se to blbě pozná. Takže já dávám u CRP kolem 100 a víc, což ale může udělat i virová pneumonie taky. No ale netroufnu si je nedat. Pak bych dala kdyby pacient vykašlával hnisavé hleny. Ale určitě bych je nenasadila bez vyšetření. Zatím jsem dala ATB asi 6 lidem z celkových asi dvou set.
Bohužel je spousta lékařů co dávají ATB na vše, i na virozy. A u covidu dokonce bez vyšetření pacienta jen po telefonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
17.3.21 20:17
@Anonymní píše:
Měl vysoké horečky, které nešly srazit, doktor ho neviděl, crp se nedelalo, poslal jen recept. - zakladatelka

no to je špatně, ATB bez vyšetření jen na teplotu. Ty hleny co vykašlává, nejsou krvavé? Jako pokud by byla kombinace vykašlávání krve, dušnost a event. bolesti na hrudi, tak bych na nic nečekala a tedy vyrazila do nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 20:33

Krvavé snad ne, jen tmavě hnědé, jsou to prý jako staré hleny. (bylo mi řečeno po telefonu) No uvidíme zítra co vymyslí praktik. Jsou ještě nějaké prášky, které by mohli těm plícím trochu ulevit? Užívá ergomed 3×denně
Můžu se ještě zeptat, má význam koupit domů takový ten kyslík ve spreji myslím, že se to jmenovalo oxyfit? Mohlo by to trochu „podpořit " při covidu? Manžel to kdysi používal při únavě nebo při migréně, aby to člověka trochu "nakoplo“
děkuji za odpověď, možná plácám nesmysli, ale už máme strach (tatínkovi je přes 60) a covid nám připadá nekonečný…

• Citovat
  • Nahlásit
2373
17.3.21 20:42

Ten kyslik bych koupila. Potom vim že davali lidem po covidu domu inhalatory na astma. Ja po covidu hodne inhaluji náš místní lečivý pramen, v obchode vincentku kdyztak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
17.3.21 20:43

Jen k dotazum proc antb - lekari predepisuji moznym krizovym pacientum, aby predesli zapalu plic a jinym bakt. infekcim, ke kterym je dany clovek s covidem mnohem vice nachylny… takze zadne crp ani nic jineho, je to jistota, aby se nenabalily dalsi problemy ke covidu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
17.3.21 20:44

S dušnosti bych si nezahrávala. Bohužel co mám případy v okolí, tak se lidi právě přes týden doma trápili, pak nastoupila dušnost a nutná hospitalizace. Jak to bylo s hleny nevím. Pokud je tatínek třeba obézní nebo má jiné potíže, tak bych asi zvážila návštěvu pohotovosti /zavolání záchranky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
17.3.21 20:45
@Anonymní píše:
Krvavé snad ne, jen tmavě hnědé, jsou to prý jako staré hleny. (bylo mi řečeno po telefonu) No uvidíme zítra co vymyslí praktik. Jsou ještě nějaké prášky, které by mohli těm plícím trochu ulevit? Užívá ergomed 3×denně
Můžu se ještě zeptat, má význam koupit domů takový ten kyslík ve spreji myslím, že se to jmenovalo oxyfit? Mohlo by to trochu „podpořit " při covidu? Manžel to kdysi používal při únavě nebo při migréně, aby to člověka trochu "nakoplo“
děkuji za odpověď, možná plácám nesmysli, ale už máme strach (tatínkovi je přes 60) a covid nám připadá nekonečný…

no po ergomedu jsem osobne mela pocit ze si vykaslu plice. A covid jsem nemela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat