Zúžená močová trubice u ženy

3
17.3.21 13:58

Zúžená močová trubice u ženy

Milé dámy, velice Vás prosím o radu.
Máte některá zkušenost s rozšiřování močení trubice, či s naříznutím močové trubice? Trápí mne bolest řezání, pálení při každém močení. V moči ani v krvi nic nemám. Tento stav trvá již 3/4 roku, podle urologa je to zúžená močová trubice a pomůže jen OTIS zákrok, druhý urolog a gynekolog je zásadně proti nařezávání, ale neví, co poradit. (Již 2× jsme podstoupila rozšíření 2015, 2020-po prvé pomohlo, podruhé nepomohlo, ale zhoršilo), za rok 2019-2020 jsem měla asi 8× zánět a ATB. Prosím pomozte a poraďte vaše zkušenosti. Děkuji :,( 8o :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15869
17.3.21 14:33

Já tedy jsem chlap, ale jako první by mě zajímal výsledek UFM - uroflowmetrie, jestli je to vůbec zúžením.
Doma si lze udělat zjednodušenou verzi. Je to jednoduché: Prostě za jak dlouho se plně vyprázdní měchýř a kolik toho je. Výsledek pak dostanu vydělením vydělením objemu časem - v mililitrech za sekundu (ml/s). To lze porovnat s tím co je k mání na webu.
Pokud to vyjde rozumně, tak bude problém v něčem jiném, někde musí být zdroj infekce. Nejsem doktor, tak jen co mě napadá: paraurethrální žlázky, výduť v měchýři. :nevim:
Přeji, ať na to přijdete. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.3.21 14:38

UFM mi dělali před rozšířením červen 2020 a vše bylo v pořádku. Zkusím teda ještě tu domácí verzi, děkuji za radu. Jelikož byl zákrok v celkové narkóze, kontrolovali mi kompletně moč. měch., odebírali i tkáň a vše vyšlo negativní. Najednou stranu super, že nic nenašli a na druhou stranu, kéž už by něco našli, abych věděla, kde je problém a jak ho řešit. :) Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 15:37

Nemůže to řezat a pálit kvůli opakovaným zánětům? Dělaly se stěry i na gyndě? Často to bývá od gyn. zánětu a je třeba cílit na patogen, který je tam přemnožený. V moči přitom může být čisto… (V moči bylo bakteriálně čisto, vaginálně streptokok, pálení při močení. ) Taky jsem se setkala s případy, kdy to byly chlamydie, ricketsie, mycoplazmata atp. potvory, které se špatně prokazují ze stěrů. Vyjdou třeba jen v krevním testu, nebo po spec. stěru z čípku. Možností je asi hodně, ale toho řezání a rozšiřování bych se zatím obávala, právě proto, že by to mohly být nedoléčené infekty. Ale neznám tu historii co bylo přeléčováno a zda byl léčen i partner. Jo a po každých ATB automaticky a dlouhodobě pokračovat nějakými silnými brusinkami nebo manozou, kvůli dohojení sliznice.

• Citovat
  • Nahlásit
3
17.3.21 15:50

Na gynde mi dělali pouze klasický stěr, na výsledek čekám. Nevím, co všechno z toho klasického stěru jsou schopni
zjistit, každopádně Vám děkuji za myšlenku. Pokud bude stěr v pořádku, poprosím ještě gynekologa o krev, nebo konkrétní stěr na pohlavní nemoci. Poševní záněty nemám. Pouze ty z močových cest, poslední ale v květnu 2020, poté červen 2020 rozšíření moč. trubice, od té doby jsem neměla žádný zánět, ale pocit řezání a pálení mám pořád. Přemýšlím, zda si teda nemám nechat udělat ještě krevní odběry na pohlavní nemoci, ikdyz to gynekolog vyloučil :nevim: 8o jinak jsem si nechala udělat kompletní odběry na autoimunitní onemocnění, střevní choroby, záněty v těle, infekce atd… vše vyšlo nejlépe jak mohlo :zed: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat