Histaminova intolerance a covid

1720
17.3.21 06:44

Histaminova intolerance a covid

Ahoj ;)
Tak má paní doktorka podezření na histaminovou intolerancí a já téměř nevím co to je, čím to vzniklo a proč zrovna já. :(
Včera mi to bylo sděleno na alergologii a od té doby jen čtu info a vzdělávání se v této oblasti.
Horší je, že zítra bych měla jít na očkování proti covidu a vůbec nevím zda to riskovat :zed: jsem samozivitelka s dvouma dětma a představa, že exnu na alergickou reakci mě děsí. :nevim: :zed:
Teď nevím co dělat, intolerance nepotvrzená, teprve podezření a doktorka se k tomu vůbec nevyjádřila🙆 tak co teď?

Pokud máte zkušenosti, řady, typy, podrobnou situaci, prosím napište, budu moc rada :palec: :srdce:
Děkuji a hezký den všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27898
17.3.21 07:07

To bych neresila. Je to o dietě, navic nepotvrzené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
17.3.21 07:50

Proc bys mela umirat? Pokud se potvrdi histaminova intolerance, bude to o uprave jidelnicku, pravda, docela velke uprave jidelnicku. A co s tim ma spolecneho ockovani na Covid? Mas moc cerne myslenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
17.3.21 07:56

@Kosopemi špatně si mě pochopila🙆 🤣 ptala jsem se včera alergolozky, když jsem teď tak rozházeny alergiemi, jestli zítřejší očkování na covid nebude spíš kontraproduktivní a její odpověď byla, že to nemám řešit, že buď umřu na civid nebo na alergickou reakci po očkování, jestli to měl bejt vtip, tak docela blbej🤨
To k tomu.
A ty ji taky trpis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
17.3.21 08:03

Ne - s podezřením na histaminovou intoleranci nedostaneš automaticky alergickou reakci na vakcínu. Ve skutečnosti je téměř jisté že žádnou reakci mt nebudeš, pokud si ji nevsugeruješ - což vzhledem k tomu že momentálně ses propadla do paniky že umřeš je celkem docela dobře možné. Ale to spíš budou ony obligátní bolesti hlavy, únava a podobně. Na to je ideální acypirin, který je zároveń i prevencí proti krevním sraženinám, že.

Pokud by si měla alergickou reakci, tak se to u očkování rozvíjí rychle a právě proto tam čekáš, aby si prostě dostala buď léky nebo injekci a byla v cajku.

Zato na covid klidně umřít můžeš a nebo zůstat s doživotními následky.

Zejména z pohledu samoživitelky dětí jsou rizika naprosto jasná. Rizikové a nezodpovědné je nejít na očkování. Zároveň samozřejmě při registraci řekni o podezření na HIT a počkej těch 30 minut po očkování v očkovacím centru.

Zároveň ale do svých úvah začni započítávat to že jsi úzkostná. (právě ses vypsychovala čtením medicínsky nerelevantních textů na internetu tak, že určitě umřeš po očkování, takže debatu o tom, že nejsi úzkostná si odpustíme :srdce: )

Což je často s přípatnou HIT provázané - chronická neřešená úzkost ničí trávicí systém a má přímý vliv na imunitní systém. A zpětně poničené trávení jako je třeba případná HIT zpětně rozhazuje psychiku. Takže kromě případné změny stravy především začni řešit i svou psychiku.

Nejjedndušší je to v psychoterapii.

Nebo si alespoň pořiď tuhle knihu https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
17.3.21 08:23
@PetraMerry píše:
Ahoj ;)
Tak má paní doktorka podezření na histaminovou intolerancí a já téměř nevím co to je, čím to vzniklo a proč zrovna já. :(
Včera mi to bylo sděleno na alergologii a od té doby jen čtu info a vzdělávání se v této oblasti.
Horší je, že zítra bych měla jít na očkování proti covidu a vůbec nevím zda to riskovat :zed: jsem samozivitelka s dvouma dětma a představa, že exnu na alergickou reakci mě děsí. :nevim: :zed:
Teď nevím co dělat, intolerance nepotvrzená, teprve podezření a doktorka se k tomu vůbec nevyjádřila🙆 tak co teď?Pokud máte zkušenosti, řady, typy, podrobnou situaci, prosím napište, budu moc rada :palec: :srdce:
Děkuji a hezký den všem :kytka:

Takže radši exneš na covid? Určitě bych počkala na reakci v očkovacím centru. Copak tohle je úplně první očkování v životě, co absolvuješ, že se toho tak bojíš? A děti nemají otce, babičky, dědy? Protože pšššt, ale v životě se neumírá jen na covid. Může tě přejet auto, staneš se obětí násilníka, dostaneš nějakou smrtelnou nemoc. Ne že bych ti něco takového přála. Ale život je rizikový. Kvůli tomu ale většina z nás nezůstane bezdětných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
17.3.21 08:27
@Ou píše:
Ne - s podezřením na histaminovou intoleranci nedostaneš automaticky alergickou reakci na vakcínu. Ve skutečnosti je téměř jisté že žádnou reakci mt nebudeš, pokud si ji nevsugeruješ - což vzhledem k tomu že momentálně ses propadla do paniky že umřeš je celkem docela dobře možné. Ale to spíš budou ony obligátní bolesti hlavy, únava a podobně. Na to je ideální acypirin, který je zároveń i prevencí proti krevním sraženinám, že.

Pokud by si měla alergickou reakci, tak se to u očkování rozvíjí rychle a právě proto tam čekáš, aby si prostě dostala buď léky nebo injekci a byla v cajku.

Zato na covid klidně umřít můžeš a nebo zůstat s doživotními následky.

Zejména z pohledu samoživitelky dětí jsou rizika naprosto jasná. Rizikové a nezodpovědné je nejít na očkování. Zároveň samozřejmě při registraci řekni o podezření na HIT a počkej těch 30 minut po očkování v očkovacím centru.

Zároveň ale do svých úvah začni započítávat to že jsi úzkostná. (právě ses vypsychovala čtením medicínsky nerelevantních textů na internetu tak, že určitě umřeš po očkování, takže debatu o tom, že nejsi úzkostná si odpustíme :srdce: )

Což je často s přípatnou HIT provázané - chronická neřešená úzkost ničí trávicí systém a má přímý vliv na imunitní systém. A zpětně poničené trávení jako je třeba případná HIT zpětně rozhazuje psychiku. Takže kromě případné změny stravy především začni řešit i svou psychiku.

Nejjedndušší je to v psychoterapii.

Nebo si alespoň pořiď tuhle knihu https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Ona se nevypsychovala rozhodila jí inteligentní odpověď mudr :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
17.3.21 08:28
@ka2ka píše:
Ona se nevypsychovala rozhodila jí inteligentní odpověď mudr :zed:

Nejspíš o ní ví, že je tak trochu přecitlivělá. Tak to dohnala do absurdna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
17.3.21 08:38
@Russet píše:
Nejspíš o ní ví, že je tak trochu přecitlivělá. Tak to dohnala do absurdna.

Prostě tomu nasadila korunu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
17.3.21 09:12
@PetraMerry píše:
@Kosopemi špatně si mě pochopila🙆 🤣 ptala jsem se včera alergolozky, když jsem teď tak rozházeny alergiemi, jestli zítřejší očkování na covid nebude spíš kontraproduktivní a její odpověď byla, že to nemám řešit, že buď umřu na civid nebo na alergickou reakci po očkování, jestli to měl bejt vtip, tak docela blbej🤨
To k tomu.
A ty ji taky trpis?

Ne, ale mam hodne blizko rodinu, kde byla histaminova i tolerance diagnostikovana dvouletemu diteti. Uz to resi rok a u ditete mi to prijde horsi, nez u dospeleho, ktery to vse chape. Nejhorsi bylo zjistovani veskerych informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1720
17.3.21 09:33

@Ou určitě máš pravdu, myslím si to taky 👏s úzkostná samozřejmě pracuju a mám šílené stavy, takže mě třeba nikdy nenapadlo že i tohle je možný🙆je dobře že o tom vím.
Na očko pochopitelně půjdu dělám pečovatelku, takže i tak musím.
Díky👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat