Cpu se jak o život - kojení

Anonymní
24.7.21 18:01

Cpu se jak o život - kojení

Prosím anonym, stydím se za sebe.

Týden jsem doma z porodnice, kde jsem nechala jen malou část nabraných kil. V porodnici jsem neměla vubec hlad, rikala jsem si, jaká je to paráda, kila půjdou rychle dolů. Kojila jsem již v porodnici.

Nicmene po příchodu domů mám POŘÁD hlad, sním velkou snídani, svačinu, velký oběd, X svacin, velkou večeři a hlavně to prokládám sladkostmi, šílený!

Muž mi už za sladkosti hubuje, že to je nezdrave a tak si je doma schovávam a jim na tajnaka.

Prosím nemáte některá radu, jak se ovládnout?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.7.21 18:12

Měla jsem to stejně. Radu nemám. Tělo potřebovalo energii. Navíc kojení prý dělá výkyvy cukru v krvi a proto pak ty chutě. Postupem času se to samo srovnalo. Však jsi doma teprve týden, uvidíš po šestinedělí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.21 18:13

Na tajnaka jsem teda nejedla, to ne. Ale sladkosti jsem jedla. Jen jsem měla špatný pocit z toho, že to ovlivňuje mléko a že bych měla jíst zdravější věci.

• Citovat
  • Nahlásit
32444
24.7.21 18:24

Kojení je obrovsky energeticky náročný. Začátek mateřství je pekelně náročný po všech stránkách. Ideálně omez sladkosti, jakkoli chápu potřebu rychlý energie. Rozhodně si ale neupírej dostatečné množství výživného jídla. Kojící ženy mají mít větší příjem.
Kojím ročáka, takže už si sám ledasco sezobne, a teprve jsem přestala žrát jak kombajn a už jen jím za dva :mrgreen: A hubnu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
24.7.21 18:28

Kojíš - tak je normální, že máš obrovský hlad - jez normální jídla a nemlsej - když nebudeš kupovat čokolády a sladkosti, tak je ani nebudeš moci sníst, jez víc ovoce a zeleniny, ale běžné jídlo také - potřebuješ energii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.7.21 18:58

Normální jídlo určitě jez. Hodně kvalitních bílkovin, ovoce, zelenina, sacharidy jsou v tomto období taky potřeba. Pokud tě vyložene honí mlsná a je to sníženou hladinou cukru v krvi, dej si nektarinku, banán atp. Jestli si nemůžes pomoci od sladkostí, nakup si ty, které obsahují pouze sacharidy, ale už ne cukry (seženeš ve zdravé výživě). Nedávej si velké porce-udělej si něco, co můžeš jíst i studené a jes to postupně třeba půl dne-žaludek tak nikdy nebude prázdný a ty nechytneš „žravej amok“. Prostě pořád něco vhodného zobej.
Pokud by ti to dál nešlo ovládnout, přestaň nakupovat a přejdi na krabičky pro kojící-sníš jen to co ti dovezou a nic dalšího doma prostě nemáš.
Nebo si skoč k výživovému poradci-doporučí ti složení a porce přímo pro tebe v době kojení.
Přeju pevnou vůli-výživu jsem studovala, tak vím, že to nebude lehký :kytka:

Příspěvek upraven 24.07.21 v 19:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
24.7.21 19:01

Já kojim už podruhé a nikdy jsem tedy u kojení nijak extra velký hlad neměla. :nevim: Natož abych si schovávala sladkosti nebo jedla tajně 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
24.7.21 19:15

No a přibíráš? Pokud ne, tak bych neřešila, kojení je obrovský energetický výdej a je jasné, že musíš tu energii někde doplňovat. Maximálně bych omezila ty sladkosti, dát si místo toho třeba sladké ovoce. Ale jinak bych se v jídle nijak neomezovala. Taky jsem při kojení žrala jak šílená a nepřibrala jsem, naopak ještě i malinko zhubla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1661
24.7.21 19:43

Zatím to neřeš, nebo řeš spíš to, abys už nepřibrala, ale neboj se jíst. Máš hlad z kojení a také hojení po porodu, celé to zatahování dělohy a břicha spotřebuje taky hodně energie. Takže klidně vysokotučné výrobky, ale vyváženě, hodně vitamínů, prostě pestrou stravu. Zhubneš nejlépe pohybem, svižnými vycházkami s kočárkem. Nesnaž se zhubnout po porodu rychle, budeš akorát strašně unavená, je s výhodou váhu ztrácet postupně v horizontu měsíců.
Já jsem ty první dny po porodu klidně sežrala celé Salko na posezení :lol: :lol: :poblion:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat