Cronova nemoc

25.3.20 11:33

Cronova nemoc

Dobry den lečim se z Crohnovou nemoci
Z přítelem se snažíme o ditě
Tak jsem se chtěla zeptat jestli nějak nevadí prášky co beru
(Pentasa, omeprazol, prednison)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11942
25.3.20 11:38

Řeš to primárně se svým ošetřujícím lékařem, ale obecně chceš těhotnět v době remise.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1581
25.3.20 12:18

To je dotaz na gastroenterologa a gynekologa. Vzhledem ke genetickým predispozicím bych dítě vynechal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 12:24
@Zumpa píše:
To je dotaz na gastroenterologa a gynekologa. Vzhledem ke genetickým predispozicím bych dítě vynechal.

Ježiši, to je jako hele máš vysokej tlak, může to podědit díte, žádný si radsi nedělej :roll:… Vlastně radši nikdo by nemel mit deti ne, protoze kazdej mame nejake predispozice. Crohna může mít i člověk, který to v rodině ani nemá a rozhodne to dite ani nemusi pak mít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18470
25.3.20 12:55
@Zumpa píše:

prosím tě k jakým predispozicím můžeš uvést procento a odborný článek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1851
25.3.20 14:28

Řešila bych pouze s lékařem, ne s lidmi na netu :think: Jen bych doporučila dopilovat ČJ, než začnete mimískovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
25.3.20 17:20

Mám Chrona taky, momentálně jsem v 26+5 s dvojčaty. Musíš se dostat do remise a konzultovat to s lékaři. Co se týče léků tak beru Pentasu, Imuran a Tardyferon (byla jsem anemická)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 17:38

Sice nemam Crona ale ulcerozni kolitidu, každopádně pentasu beru také. Ujišťovala jsem u svého gynekologa i gastroentrologa (asi 3×) zda pentasa opravdu nevadí. Řekl (pokaždé :D), že pentasa opravdu nevadí, protože působí lokálně pouze ve střevě. Co se tyče ostatních léků bohužel nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama