CT nebo laparoskopie

67
6.9.21 11:44

CT nebo laparoskopie

Dobrý den, už jednou jsem tu psala příspěvek ze jsem šla k doktorovi s bolestmi v podbřišku a léčili me antikoncepci na podezření na endometriózu. Po 3 měsících jsem přišla zpět k doktorce že to zabralo z 2% ale bolesti stale mam, vzala mi krev jestli nemam zánět v těle a dneska si mam přijít pro výsledky ze kdyz výsledky dopadnou dobře, neví co jiného než me poslat na laparoskopii. Nikdy jsem operaci bricha neměla aby tam byli srůsty nebo tak. Tak se chci zeptat zda by nebylo lepší si říct o CT vyšetření nebo je opravdu lepší laparoskopie. Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2144
6.9.21 11:47

Věřila bych doktorům :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21346
6.9.21 12:09
@Lůů111 píše:
Dobrý den, už jednou jsem tu psala příspěvek ze jsem šla k doktorovi s bolestmi v podbřišku a léčili me antikoncepci na podezření na endometriózu. Po 3 měsících jsem přišla zpět k doktorce že to zabralo z 2% ale bolesti stale mam, vzala mi krev jestli nemam zánět v těle a dneska si mam přijít pro výsledky ze kdyz výsledky dopadnou dobře, neví co jiného než me poslat na laparoskopii. Nikdy jsem operaci bricha neměla aby tam byli srůsty nebo tak. Tak se chci zeptat zda by nebylo lepší si říct o CT vyšetření nebo je opravdu lepší laparoskopie. Děkuji za radu

a ct pozná endiometrozu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
6.9.21 12:12

Ahoj napíšu mou zkušenost:
v 15 letech mě z ničehonic začalo bolet břicho říkala sem si že je to normální asi před ms.. ale pořád sem si na nej šahala, kamaradka mě chtěla vzít do nemocnice ale já odmítla druhý den ráno začalo břicho bolet a mamka mě vzala do nemocnice(zmáčka mi podbříšek pustila a bolelo to její prognoza slepák - měla to z kurzu veděla že se to tak laicky vyšetřuje) když sem řekla dr že nemám menzes tak mi řekla že tojsem tehotná vyvtratila jsem ji že to není možné měla sem to z antikoncepce asi púul roku sem ji neměla nebo hodně hodně slabounkou… dostala jsem nejakou dietu, braly mi krev na zanet ale vše negativní, večer sme volaly do nemocnice že neumím vydžet, řekli nám že pokud nezvracím nemáme jezdit nemá to význam, rano sem se s brekem vstala a mamka mě vezla z nova doktor tentokrát jiny mě i mamku seřval že už sem tam měla být.. dostala sem 3 dny kapačky na rozhonění ale zanet sem neměla krev byla čistá a to mi ji braly každý den… po dalších 2 dnech sem šla na sono a paní se mi vysmala že mi nic není že jsem v pořádku a že nechci do školy… ot bylo absurdní, volala sem mamce at te dr řekne bud at mi neco daji nebo neco dělají že se to neda.. přišla dr a označila mě hvězdou že prostě otevřou a uvidí se, měla sem strach ale těšila sem se že už neco bude… zanět byl stale negativní.. ale šla jsem na operaci pamatuji si že mamka seděla pak u lužka a brečela prognoza srůsty a slepák nikdo nechápal jak tak mlada holka muže mýt srusty jinak mě nic neřekly 2 dny vše až mamce a to se mi vysmali.. operace 5 min po 12… takže neříkám že to muže být tvuj případ rozhodně to tak být nemusí ale muže.. no dnes sem vděčná protože se mi podařil orozdráždit nejak slepák že jsem si na to břicho sahala a tak se to zjistilo nevím co bych dělala kdyby se na to nepřišlo a já třeba nemohla mýt děti… Držím palce at je dobře a jsi v pořádku a zdravá :* :* Laparoskopie je že je to větší zasah do těla který musíš zvážit ct je za 5 min :) podle mě klidně mužeš na ct a pak laparo.. zaleži na tobě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25991
6.9.21 13:05
@NelaFrela píše:
Ahoj napíšu mou zkušenost:
v 15 letech mě z ničehonic začalo bolet břicho říkala sem si že je to normální asi před ms.. ale pořád sem si na nej šahala, kamaradka mě chtěla vzít do nemocnice ale já odmítla druhý den ráno začalo břicho bolet a mamka mě vzala do nemocnice(zmáčka mi podbříšek pustila a bolelo to její prognoza slepák - měla to z kurzu veděla že se to tak laicky vyšetřuje) když sem řekla dr že nemám menzes tak mi řekla že tojsem tehotná vyvtratila jsem ji že to není možné měla sem to z antikoncepce asi púul roku sem ji neměla nebo hodně hodně slabounkou… dostala jsem nejakou dietu, braly mi krev na zanet ale vše negativní, večer sme volaly do nemocnice že neumím vydžet, řekli nám že pokud nezvracím nemáme jezdit nemá to význam, rano sem se s brekem vstala a mamka mě vezla z nova doktor tentokrát jiny mě i mamku seřval že už sem tam měla být.. dostala sem 3 dny kapačky na rozhonění ale zanet sem neměla krev byla čistá a to mi ji braly každý den… po dalších 2 dnech sem šla na sono a paní se mi vysmala že mi nic není že jsem v pořádku a že nechci do školy… ot bylo absurdní, volala sem mamce at te dr řekne bud at mi neco daji nebo neco dělají že se to neda.. přišla dr a označila mě hvězdou že prostě otevřou a uvidí se, měla sem strach ale těšila sem se že už neco bude… zanět byl stale negativní.. ale šla jsem na operaci pamatuji si že mamka seděla pak u lužka a brečela prognoza srůsty a slepák nikdo nechápal jak tak mlada holka muže mýt srusty jinak mě nic neřekly 2 dny vše až mamce a to se mi vysmali.. operace 5 min po 12… takže neříkám že to muže být tvuj případ rozhodně to tak být nemusí ale muže.. no dnes sem vděčná protože se mi podařil orozdráždit nejak slepák že jsem si na to břicho sahala a tak se to zjistilo nevím co bych dělala kdyby se na to nepřišlo a já třeba nemohla mýt děti… Držím palce at je dobře a jsi v pořádku a zdravá :* :* Laparoskopie je že je to větší zasah do těla který musíš zvážit ct je za 5 min :) podle mě klidně mužeš na ct a pak laparo.. zaleži na tobě :)

Ne, nezalezi na ni. O indikaci vysetreni rozhoduje lekar, ne pacient. CT bricha je vysetreni s vyssi davkou zareni a s aplikaci k. l., coz neni uplne bez rizika. Na gynekologicke potize se vetsinou nedela, neni to obvykle prinosne. Pokud chce lekar laparoskopii, tak asi vi proc. Vidim dost podstatny rozdil mezi podezrenim na akutni slepak a podezrenim na endometriozu. Laik jaksi ne, ze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21346
6.9.21 13:09

@mroe a jen tak ze zvědavosti byla by na ct ta endiometroza vidět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25991
6.9.21 13:22
@ka2ka píše:
@mroe a jen tak ze zvědavosti byla by na ct ta endiometroza vidět?

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
6.9.21 13:24

A muzu se zeptat za jak dlouho člověk může po laparoskopii jit do prace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
6.9.21 13:37

@mroe Samozdřejmě že doktor je doktor! Ale taky jde si říct co bylo lepší a nevím zda z ct jsistí endometriozu myslím že to nejde ne? @Lůů111 Záleží jak rychle se zotavíš ja jsem byla na škole, ale vím že mě teda bolelo břicho docela dost.. ale tak 2 týdny až měsíc ale to bylo u mě vím že jsem do školy nechodila nedalo se to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
6.9.21 18:59

Tak výsledek po dnešku je ze nějaký zánět v krvi mam a byla jsem poslána k obvodního doktorovi ze neví co se mnou dal delat. 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25991
6.9.21 21:41
@Lůů111 píše:
Tak výsledek po dnešku je ze nějaký zánět v krvi mam a byla jsem poslána k obvodního doktorovi ze neví co se mnou dal delat. 🤷‍♀️

A nebylo by vhodnejsi s bolestmi bricha negynekologickeho charakteru vyrazit spis na chirurgii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
6.9.21 21:43

@mroe myslela jsem ze je to gynekologický problem kdyz me boli podbřiško, a nemůžu mít pohlavní styk protože to bolí 🤷‍♀️ uvidíme co řekne obvodní lékař

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6235
6.9.21 22:20
@Lůů111 píše:
@mroe myslela jsem ze je to gynekologický problem kdyz me boli podbřiško, a nemůžu mít pohlavní styk protože to bolí 🤷‍♀️ uvidíme co řekne obvodní lékař

ano, vypadá to opravdu podle popisu jako gynekologický problém

to se stává, že gyndr se nechce složitě došetřovat a hážou chron. gynekologické problémy u mladé ženy na hlavu praktikovi, který s tím mnoho nenadělá

v naprosté většině to fakt je nakonec gynekologické, nedávno jsem ze zoufalství poslala paní na CT, tvrdili že to gynekologický „určitě není“, samozřejmě cysty na vaječnících jako hrom, a někde mezi tím i absces nebo co to bylo, no prostě… :nevim: chjo, pak to uzavírali jako pyosalpinx a ještě něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25991
6.9.21 22:41
@Lůů111 píše:
@mroe myslela jsem ze je to gynekologický problem kdyz me boli podbřiško, a nemůžu mít pohlavní styk protože to bolí 🤷‍♀️ uvidíme co řekne obvodní lékař

No tak na gynde jsi snad uz byla, ne? PL te posle na chyru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25991
6.9.21 22:43
@Borrealis píše:
ano, vypadá to opravdu podle popisu jako gynekologický problém

to se stává, že gyndr se nechce složitě došetřovat a hážou chron. gynekologické problémy u mladé ženy na hlavu praktikovi, který s tím mnoho nenadělá

v naprosté většině to fakt je nakonec gynekologické, nedávno jsem ze zoufalství poslala paní na CT, tvrdili že to gynekologický „určitě není“, samozřejmě cysty na vaječnících jako hrom, a někde mezi tím i absces nebo co to bylo, no prostě… :nevim: chjo, pak to uzavírali jako pyosalpinx a ještě něco…

Mam stejnou dnesni zkusenost. Taky se tvarili, ze jejich to rozhodne neni. S tim ale zakladatelka nic neudela. Bude muset na chyru a stejne se obloukem vrati na gyndu. PL uz je v tom kolecku uplne zbytecnej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat