Špinění - slabé krvácení - co to může být?

Anonymní
6.9.21 01:27

Špinění - slabé krvácení - co to může být?

Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé téma.

Už asi dva roky mám problémy s cyklem - hodně nepravidelné a extra dlouhé cykly. Často jsou to třeba 60-80 dnů dlouhé cykly.

Poslední MS jsem měla 14-20. června, od té doby nic. Teď minulou sobotu jsem začala špinit, tak růžově, ale jen jeden den, pak zase nic. Potom další špinění v pondělí a čtvrtek - zase jen jeden den a stačily intimky. No a včera jsem měla sex s přítelem a potom jsem šla na záchod a tam strašně krve - ale spíše takové růžové, ale pokračovalo to do dneska to krvácení, s tím, ze dneska ráno už tam bylo i trochu červené krve, ale teď večer už zase spíše jen růžové/hnědé spineni. Stačily jen obyčejné vložky včera i dneska.

Každopádně se chci zeptat - co by to mohlo byt? Rozjíždějící se MS, nějaká nerovnováha, jiné problémy? Na internetu jsem se docetla i o nějakém nidacnim krvácení, coz nevím. Jinak test jsem si dělala ve čtvrtek a pátek jen tak kdyby nahodou, oba dva snehobile. Zkusím znovu otestovat kdyžtak zítra nebo pozítří.

Jinak ty dlouhé cykly apod, to jsem se snažila řešit, ale moje bývala gyndarka na to měla jediný lék - vyvolávačky nebo antikoncepci a nic jiného. Takže jsem začala chodit k novému gyndari a u toho jsem teprve ted nedavno byla na první prohlídce a ted ke konci září jsem objednána znovu a začneme to řešit. Podle něho mám hormonální nerovnováhu a asi PCOS, ale ještě nechce prý dělat závěry. Takže počkám na konec září.

Dekuji a omlouvám se asi za hloupý dotaz, ale bojím se, aby to nebylo něco vážného.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
185
6.9.21 05:23

No, to může být asi cokoliv z toho, co jsi uvedla :nevim:. Těhotenství, nerovnováha, rozjíždějící se MS, myslím, že odpověď dostaneš až na té gynekologii, popřípadě po pozitivním těhotenském testu.
Držím palce, ať to dobře dopadne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
6.9.21 07:09

Vyzkoušela bych gynex, hodně holkám pomohl :) zkrátit cyklu tohle je hodně, hodně dlouhý cyklus… Naružovělé muže byt nidačni krvacení ale nemusí, to zjistiš jedine až pokud se dostaví či nedostaví ms :) klidně se muže rozjiždět.. Otázka je víš kdy byla ovulace jaký dc jsi? Sleudješ cyklus třeba přes aplikaci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 07:21

@Bubllenka já vim no, že tady to nikdo nerozliští a rozluští to až doktor, ale tak zkusila jsem to sem dát, kdyby někdo mel nějaký nápad :nevim: ale děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
3176
6.9.21 07:28

Jestli mas podezreni na PCOS, tak bych spis nez vyse doporuceny gynex zkusila inositol a nizkosacharidovou dietu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 07:32

@NelaFrela ten jsem teď zkoušela od pulky května do půlky srpna, dávala jsem tomu aspoň ty tři měsíce, a nějak to na mě asi nezabralo, respektive cítila jsem, jak to se mnou hazelo, hlavně na začátku braní - měla jsem bolesti vaječníku, bolesti zad, nafouknute břicho, bolesti hlavy i spineni…ale cyklus mi to tedy moc nesrovnalo, ale zkusím začít brat znovu, třeba to ještě zabere :nevim: jinak cyklus se snažím si sledovat, zapisuji si to do aplikace, takže vidím, kdy jsem měla MS, kdy různé příznaky a tak, ale bohužel ovulaci z toho nevykoukam, pokud ty cykly jsou takto dlouhé, protože ani nevím, kdy ma MS přijít - protože jednou přijde tak a podruhé zase přijde tak, teď jsem aktuálně asi 87DC (vim, strašně dlouhé) a je fakt, ze MS mi většinou chodí v rozmezí 60-90 dnů, takže by toto MS klidně byt mohla, ale nevím :nevim: spíše teď rano narůžovělé/mírně červené krvácení zase, což už je 3. den, což je možná na nidacni krvácení trochu dlouho, takže možná jen nějaká slabá MS nebo se to ještě rozjede více :nevim: ale dekuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
488
6.9.21 07:39
@Anonymní píše:
@NelaFrela ten jsem teď zkoušela od pulky května do půlky srpna, dávala jsem tomu aspoň ty tři měsíce, a nějak to na mě asi nezabralo, respektive cítila jsem, jak to se mnou hazelo, hlavně na začátku braní - měla jsem bolesti vaječníku, bolesti zad, nafouknute břicho, bolesti hlavy i spineni…ale cyklus mi to tedy moc nesrovnalo, ale zkusím začít brat znovu, třeba to ještě zabere :nevim: jinak cyklus se snažím si sledovat, zapisuji si to do aplikace, takže vidím, kdy jsem měla MS, kdy různé příznaky a tak, ale bohužel ovulaci z toho nevykoukam, pokud ty cykly jsou takto dlouhé, protože ani nevím, kdy ma MS přijít - protože jednou přijde tak a podruhé zase přijde tak, teď jsem aktuálně asi 87DC (vim, strašně dlouhé) a je fakt, ze MS mi většinou chodí v rozmezí 60-90 dnů, takže by toto MS klidně byt mohla, ale nevím :nevim: spíše teď rano narůžovělé/mírně červené krvácení zase, což už je 3. den, což je možná na nidacni krvácení trochu dlouho, takže možná jen nějaká slabá MS nebo se to ještě rozjede více :nevim: ale dekuji za odpověď

Třeba se ms rozjíždí, no každopádně já bych to řešila s gyn ale urgentne žádné čekání, budeš potřebovat horm. Profil a budes čekat 3 měsíce, pak test zda proběhla ovu a zase čekat… všechno by se ti táhlo…Třeba ani ovulaci nemáš… Držím palce ať se to dá do kupy co nejdříve. na YouTube je video od Markéty Frank hormonální nerovnováha a pcos.. Pokud neznáš koukni hodně se na to zaměřila a říká své zkušenosti, i co jí pomohlo… Třeba ti to něco dá… :think: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 07:58

@bobulka88 děkuji, podezření zatím je, ale nevím, zda to tak opravdu je…nizkosacharidovou dietu jsem zkoušela tento rok, ani ne kvůli PCOS, ale protože jsem chtela podpořit mamku v hubnutí, tak jsem do toho šla s ni, ale nějaké výsledky jsem za ty 3 měsíce moc neviděla, jen jsem tedy zhubla 7 kg a z 63 kg se dostala na 56 kg a praktická doktorka mi rekla, že radši prestat s dietou, že příliš hubnu, i když vůbec nemusím a akorát si tím prinesu další problémy :nevim: (maximálně najet na nějaký tip nizkosacharidove diety, při které tolik nezhubnu) :D jinak na ten inositol kouknu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 08:02

@NelaFrela jo jo, já vím, já to chci řešit, proto jsem si našla nového gyndaře, protože ta bývala gyndarka to vůbec neřešila, respektive řešila to vždy jen vyvolavackou nebo chtela vždy nasadit prášky a nezabývala se původem problému, jinak mě by ten nový gynekolog objednal drive, ale bohužel jsem tento týden mimo Prahu a příští týden ma zase dovolenou on, takže to drive neslo, než ten konec září, ale dobre je, ze to chce fakt řešit a něco s tím dělat, takže aspoň z toho mám lepší pocit, na video kouknu, dekuji za tipy

• Citovat
  • Nahlásit
488
6.9.21 08:04
@Anonymní píše:
@NelaFrela jo jo, já vím, já to chci řešit, proto jsem si našla nového gyndaře, protože ta bývala gyndarka to vůbec neřešila, respektive řešila to vždy jen vyvolavackou nebo chtela vždy nasadit prášky a nezabývala se původem problému, jinak mě by ten nový gynekolog objednal drive, ale bohužel jsem tento týden mimo Prahu a příští týden ma zase dovolenou on, takže to drive neslo, než ten konec září, ale dobre je, ze to chce fakt řešit a něco s tím dělat, takže aspoň z toho mám lepší pocit, na video kouknu, dekuji za tipy

Určitě se podívej… :) Tak držím palce a djw vědět :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11109
6.9.21 08:15
@Anonymní píše:
@bobulka88 děkuji, podezření zatím je, ale nevím, zda to tak opravdu je…nizkosacharidovou dietu jsem zkoušela tento rok, ani ne kvůli PCOS, ale protože jsem chtela podpořit mamku v hubnutí, tak jsem do toho šla s ni, ale nějaké výsledky jsem za ty 3 měsíce moc neviděla, jen jsem tedy zhubla 7 kg a z 63 kg se dostala na 56 kg a praktická doktorka mi rekla, že radši prestat s dietou, že příliš hubnu, i když vůbec nemusím a akorát si tím prinesu další problémy :nevim: (maximálně najet na nějaký tip nizkosacharidove diety, při které tolik nezhubnu) :D jinak na ten inositol kouknu

No a ty problémy si měla vždycky nebo až potom zhubnití?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 11:07

@ivašot. Už i před tím zhubnutím - doktorka mi dělala i testy na štitnou žlázu a tak a nic, všechno okay, takže tam asi budou problémy s těmi hormony - respektive mi ten nový gyndař řekl, ze uděláme prave testy na hormonální profil atd…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat