Čtečka dárek pro 10-ti letou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
juicee
Kecalka 300 příspěvků 06.12.18 09:47
Čtečka dárek pro 10-ti letou

Zdravím všechny!

Jdu si pro radu. Dcerka ráda čte, proto uvažuji o koupi čtečky knih jako dárek na Vánoce. Máte někdo zkušenosti? Já sama čtečku využívám na cestování, ale bojím se, aby dceři neležela jen na polici.

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7112 příspěvků 06.12.18 09:50

Tak se jí nenápadně zeptej. Já osobně čtečky ráda nemám, miluju ten pocit mít zaplněnou knihovnu, vzít si knihu fyzicky do ruky a čtečku bych asi nevyužila. Když někam jedu mám stažené knížky v mobilu v pdf což vyjde nastejno jako bych sebou táhla tu čtečku :nevim:

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 06.12.18 09:59

Zvážila bych to podle toho kolik dcera čte a jak se chová ke svým věcem, čtečka je mnohem křehčí než mobil. Já bych v jejím věku čtečku užila, protože kolikrát jsem sebou tahala knihy o rozsahu 600-700stran. A taky bych se podívala jestli knihy jejího oblíbeného žánru vychází i v elektronické podobě, protože třeba moje oblíbená oddechová četba (humorná fantasy) se hodně špatně shání, zvlášť je-li autor už po smrti. A taky je zde cena e-knih, už se mi mnohokrát stalo, že cena do čtečky byla vyšší než paperbackové vydání (James Herriot v originále).

Tichošlápek
Extra třída :D 11633 příspěvků 06.12.18 10:00

Ja ji naopak využívám hodně i doma. Do knihovny se mi nechce, knihovny doma praskaji ve švech a v kindle mam stohy knih do zásoby. Navíc se z toho dobre čte, číst z mobilu, tak mi praskne hlava

lucenka
Vesmírná mluvilka 33802 příspěvků 06.12.18 10:02

Tak bude záležet co a jak moc čte. Já si na čtečku zvykla a nedám na ní dopustit. Kluk mi po ní pomalu taky pošilhává. Navíc jestli má třeba sourozence v pokojíku, tak se čtečkou si v pohodě může číst v posteli a nerušit ho při spaní.

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 06.12.18 10:02

@Kriss Tina Pokud čtete dlouho a často tak je čtečka pro oči mnohem příjemnější než displej mobilu, v dobrém světle je možné číst bez podsvícení a když je nutné podsvěcovat tak je displej podsvícený z boku, takže světlo není tak ostré pro oči.

lucenka
Vesmírná mluvilka 33802 příspěvků 06.12.18 10:04
@Kriss Tina píše:
Tak se jí nenápadně zeptej. Já osobně čtečky ráda nemám, miluju ten pocit mít zaplněnou knihovnu, vzít si knihu fyzicky do ruky a čtečku bych asi nevyužila. Když někam jedu mám stažené knížky v mobilu v pdf což vyjde nastejno jako bych sebou táhla tu čtečku :nevim:

nevyjde to na stejno … čtečka sama o sobě narozdíl od mobilu nesvítí, takže to je pro oči jako když čteš knížku. Narozdíl od mobilu, který oči dost zatěžuje. A pokud je čtečka nasvícená, tak shora … je to vlastně zabudovaná lampička ve čtečce.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7112 příspěvků 06.12.18 10:14

@lucenka tak já neříkám že sem si nahradila čtečku mobilem, ale když třeba jedu hodinu někam busem tak mám staženou knížku co mám rozectenou a netaham ji sebou. Doma čtu jedině klasické knížky z té čtečky by mě to nebavilo, protože mám ráda ten pocit když můžu obracet stránky, cítit tu vůní papíru atd, takže záleží na tom konkrétním člověku, jestli ji využije. Pro mě by byla zbytečná, kdybych ji vyndala na hodinu za měsíc…

LenkaN26
Závislačka 4121 příspěvků 06.12.18 11:17

U nás čtečky jedou, mám já, desetiletá dcera a mladší prvňačka se ptala zda bude mít taky čtečku tak jsem řekla, že až se naučí číst všechna písmena tak ji dostane. Dostanu na vánoce novou tudíž tu starou podědí mladší dcera. Je to neuvěřitelně praktická věc. Proti klasické knize malé, lehké. Mám v ní i nějakou odbornou literaturu tudíž netahám stohy knih, ale jen čtečku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >