Jaký je název nádoby na čaj s brčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 05.12.18 20:16
název nádoba na čaj

Dpobrý den,

nejsme vůbec čajová a ničemu z toho nerozumím, mám 2 dotazy:

1.) jak se jmenuje nádoba na čaj s takovým brčkem, pije se z toho silný čaj, asi Matcha tee, je to taková uzkáa dole kulatá malá nádobaa je k tomu takový kovový nástroj - jakoby brčko, našla sjem jen nějaké metličky na matchu a to nechci, má to oboje zvláštní název

2.) tip na nějaký osvědčený hodně povzbuzující čaj s vysokým obsahem teinu?

chci to jako dárek manželovi, dřív to dost pil, ted pije energy drinky a párkrát pronesl, že by se k tomu chtěl vrátit, tak mu chci koupit nějaké dárkové balení, ale nevim jak se to jmenuje :D

Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 05.12.18 20:18

Bombilla a calabasa - je to na mate, ne mactha, a s čajem neporadím, já když chci vzpružit, jdu do kafe :D

podaji
Kecalka 462 příspěvků 05.12.18 20:21

Nádoba je kalabasa a čaj záleží co má rád jestli právě yerba mate nebo černý zelený bílý atd. Hodně povzbudivé jsou právě ty mate čistě přírodní. Zkus pohledat na netu je tam toho hafo :mrgreen: mě osobně chutná yerba mate green.

Příspěvek upraven 05.12.18 v 20:21

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 05.12.18 20:21

Zkus čaj Maté, dělá se právě v tý Kalabase

modravlocka
Kecalka 368 příspěvků 05.12.18 20:27

Na ty druhy čaje se zeptej v čajovně. Většinou je i prodávají, takže je u nich můžeš rovnou zakoupit. Vím, že těch opravdu silných je několik, ale už si nevybavim přesně názvy. Dávala jsem si je kdysi dávno jeste jako studentka, když jsem měla nekolik nočních brigád za sebou a mezi tím jsem ve dne musela do školy. Člověk po nich fakt neusnul, kafe oproti ním bylo slabé.

Ollik
Kecalka 244 příspěvků 05.12.18 22:33
  1. popřípadě dá použít i Guarana. Je to keř, dá se z toho udělat i čaj.

Jinak u opravdového čaje se kofein dá regulovat délkou louhování. Čím dýl tím víc kofeinu. Samozřejmě s ohledem na chuť nápoje.

Keshi
Závislačka 2712 příspěvků 06.12.18 01:55

Samurai shot. Já to kupuju manželovi místo enegeťáku

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >