Nepoměr - dárky na Vánoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 11:57
Nepoměr - dárky na Vánoce

Zdravím… jdu si spíše postěžovat, ale zároveň mě i zajímá vas pohled na věc. Sestra meho muze si našla bohatého přítele, peníze prostě neřeší. My jsme normální pracující rodina s dětma, plat běžný. oni jsou bezdetni a nejspíš dlouho budou, ale to není podstatne. Vše beru v pohodě, nikomu nic nezavidim. Ale už loni na vánoce bylo jedno velké fiasko a teď se ti bude zda se opakovat. Sestra muze nechape, že nemůžeme dát třeba 15000 kč na dárek pro jejich rodiče. Přijde ji to úplně automatické. Vzhledem k tomu, že je doma, bez práce a živí ji pritel asi je zaslepena penězma. A ona přijde s tím, že vymyslela pro rodiče dárek a že to bude stát pres 30 000 a automaticky od nas očekává polovinu. Když jsme ji jaksi naznačili, že to asi ne, tak se divila proč a hodila na nás pohled jakobysme byli nějaké socky. Mě prostě uráží takovéto jednání a jsem totalne vytocena… :cert:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Elishka1
Závislačka 2783 příspěvků 05.12.18 12:00

At si to zaplatí sama, když ma peněz dost, nechápu, ze chce od vás prispevek. A vy dejte rodičům vlastní darek

Příspěvek upraven 05.12.18 v 12:01

Denisa56
Kelišová 6439 příspěvků 05.12.18 12:00

Normálně jí řekni, ať vám tyhle věci neorganizuje, ať dá rodičům, co uzná za vhodné a co jim dáte vy, ať nechá na vás. Víc bych se s ní na tohle téma nebavila, pravděpodobně je to povrchní chudinka.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 05.12.18 12:01

No, asi by ji manžel měl vysvětlit, že nic netrvá věčně, zvlášť když se na tom ani nepricinila. A že ať si dají svůj dárek a vy si dáte svůj. Víc bych to se s ní o tom nebavila.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 05.12.18 12:02

Mně teda zaráží, že je její přítel ochotný sponzorovat dárky jejím rodičům, zvláště trochu dražší. A poslala bych ji prostě někam :nevim:

adresa
Závislačka 2765 příspěvků 05.12.18 12:03

Kupujete pravidelně dárek rodičům společně? Pokud ano, řekněte svůj limit, a klidně s tím, že se to může rodičům dát s tím, že vy jste se podileli, většinu zaplatil přítel švagrové.
Pokud nekupujete pravidelně společný dárek, prostě bych řekla, že dáte svůj dárek, ale skromnější a že je hezký, že švagrová může rodičům dopřát.

Kotatko03
Echt Kelišová 8179 příspěvků 05.12.18 12:05

Osobně nesnáším naznačování, každý jsme nějaký. Každý máme jiné názory. Já bych si švagrovou otevřeně promluvila. Vyjasnila si situaci. Ano, uznávám, patrně švagrová peníze neřeší, ale to přeci neznamená, že tě nemůže pochopit nebo minimálně respektovat. Třeba jste si obě jen situaci vyložili po svém, podle vašich domněnek. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:06

Znám to moc dobře. Po nás se teď „očekával“ příspěvek na dárek pro rodiče cca 10 tis. Smůla. Tolik peněz nedám ani za dárky pro své děti. Holt jsme také „sockoidní“ rodina. V lednu navíc potřebuji dát dohromady peníze dítěti na lyžák, což také není žádná levná sranda. Rodiče mám ráda, ale jsou dospělí a rozumní a když to řeknu natvrdo, kvůli naprosto zbytečnému drahému dárku, který si můžou bez mrknutí oka koupit sami za své (stále ještě vydělávají a chodí do práce, nikoho už neživí), nebudu omezovat své děti.

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 05.12.18 12:07

Poslat ji do háje, říct jí že máte pro rodiče vlastní dárek… :nevim:

terien
Echt Kelišová 8478 příspěvků 05.12.18 12:07

Švagrová asi zapomněla do jaké se narodila rodiny, úplně klidně bych ji to připomněla. Dárek dejte každý za sebe, vůbec bych se do takové hry nenechala zatáhnout.

Taače
Kecalka 452 příspěvků 05.12.18 12:09

Mám to podobně. Sestra a švagr taky pohádkové platy, teď taky řešíme Vánoce. Naštěstí ona to chápe, není to tak dávno co třela bídu s nouzí(dřív jsem byla ta rozhazovačná já, zaměstnaná a žila za tisícovku u našich, zatímco ona rozjížděla kariéru v Praze). Vloni taky koupila drahé šílenosti, to jsem jí přispěla asi 10% ceny, darovalo se to za nás obě. Letos jsem jí prostě vysvětlila, že ani tolik už dát nemůžu, přibyla k nájmu hypotéka, šetření na svatbu, každým týdnem rodím. Pochopila to, možná měla pohledy jak na socku, ale jelikož proti ní socka jsem, tak jsem je ani neregistrovala :lol:

Radím ti to samé, nebrat to osobně, ty máš prostě jiné hodnoty - děti. A pokud vaši rodiče nejsou materialisti, tak nebudou hloupí a prostě pochopí, jaká je situace a nebudou si tě vážit míň kvůli penězům :palec:

unuděná
Kelišová 5604 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 12:09

Já bych úplně normálně řekla, že na tahle drahý dárek nemáme jako rodina peníze a osobně mi ani nepřijde vhodné takhle dárky přehánět :nevim: Ale vůbec bych se nerozpakovala a nenechala se vytočit, jestli není úplně blbá, tak pochopí, že ne každý může dát svůj celý plat na půlku dárku k Vánocům :mrgreen:

terien
Echt Kelišová 8478 příspěvků 05.12.18 12:09
@Anonymní píše:
Znám to moc dobře. Po nás se teď „očekával“ příspěvek na dárek pro rodiče cca 10 tis. Smůla. Tolik peněz nedám ani za dárky pro své děti. Holt jsme také „sockoidní“ rodina. V lednu navíc potřebuji dát dohromady peníze dítěti na lyžák, což také není žádná levná sranda. Rodiče mám ráda, ale jsou dospělí a rozumní a když to řeknu natvrdo, kvůli naprosto zbytečnému drahému dárku, který si můžou bez mrknutí oka koupit sami za své (stále ještě vydělávají a chodí do práce, nikoho už neživí), nebudu omezovat své děti.

Já si hlavně myslím, že pokud jsou rodiče normální, tak o to ani nestojí. Dárečky jsou hlavně pro děti, dospělí jsou rádi když se ve zdraví sejdou a dají si dobrou večeři s přípitkem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:11

@terien To si myslím také. Byli by z toho dost v rozpacích. Je zvykem, že si vzájemně dáváme fakt drobnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:11

Mezi mou rodinou a rodinou me sestry jsou také finanční rozdíly. Obě to víme, tak to je. Ale jasne jsme se domluvily - mezi sebou si dárky nedavame, dětem jsme řekly max za 500. Ja mám tedy dvě, tak při narození syna jsem ji řekla, ze 500,– stále platí, ale za oba. Ja dávám neteří za těch 500,– občas mám nutkání ji koupit ještě to a to ale nechci sestru uvést do rozpaku. Stejne tak jako jsme domluvené na limitu pro rodiče a prarodiče. Nevidím v tom problem. Me osobně přijde ujete vyplaznout na Vánoce za dárky desetitisíce :nevim: jasne, dětem doprejeme něco “nad standart” ale mezi dospelaky jsem rada, ze máme jen symbolické “pro radost”.
Určitě bych se se setrou domluvila, pokud není úplně tupa, tak to pochopí a vyjde vstříc

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >