Čtverky z tělocviku

Anonymní
16.10.19 07:17

Čtverky z tělocviku

Ahoj holky. Mam syna v pate třídě a od začátku září mívá špatne známky z tělocviku. Pan učitel je zapáleny sportovec a ta hodina s nim je fakt dřina. Řešilo se to už na třídních schůzkách protože i ostatní děti mají čtverky pětky. Nerada bych aby mu telak zničil průměr. Je normální ubehnout 1 km pod 4 minuty? Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17205
16.10.19 07:25

Tak koukni do atletickych tabulek. Ano, sikovni (trenovani) mladsi zaci behaji 1000 m kolem 3 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 07:27

To mi připomíná mi to mě na základce. Taky jsem od páté třídy měla 4 a 5 z tělocviku. Nakonec jsem měla na vysvědčení 2, protože mi nechtěl kazit vyznamenání kvůli gymplu. Ale dával i trojky a čtyřky na vysvědčení.
Pomstila jsem se mu. Teď tělocvik učím :mrgreen: s ním na škole (ale jsem na prvním stupni a on na druhým).
Na limity si nehraju. A když slyším o takových učitelích, tak je mi děti líto.
Pokud je začínající, tak bych si s ním sjednala schůzku. Takhle ty děti úplně odradí.
Já si pak sehnala od doktorky potvrzení, že nemusím běhat kvůli začínajícímu astmatu (učitelka to odmítala akceptovat, ale to je zase jiný příběh).

• Nahlásit
  • Citovat
17205
16.10.19 07:32

A jinak je to cvok, co akorat deti otravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6401
16.10.19 07:35

Měli jsme na základce stejné zapálence, dokonce dva. Vždycky jsme byly spojené dvě třídy. Navíc atletická škola. Já tedy nechodila do sportovní třídy, ale nároky na nás měly vysoké. Já už od šesté třídy kozy jako vozy, běh před klukama byl pro mě utrpením. Čtyřky a pětky byly má denním pořádku. Na vysvědčení nakonec dvojka i jednička, protože on nás sice známkoval podle výkonů, aby nás motivoval, ale nakonec oznámkoval podle snahy v hodině. Trojky dostali ti, co věčně nosili omluvenku a třikrát měsíčně měli MS. Ona je otázka, jestli je ta hodina fakt taková dřina, nebo je to pohodlností dnešních dětí :nevim: tím nepopírám, že to někteří učitelé nepřehánějí, ale když si vzpomenu na nás, tak jsme prostě, až na pár výjimek, líní byli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
16.10.19 07:42

Tělesná výchova se nazývá výchova proto, ze by měla všechny deti (i ty nenadané, bojacne nebo nemotorné) vychovávat a motivovat k pohybu. Nabízet nejrůznější druhy sportu a bavit. Motivovat někoho špatnou známkou může jen ignorant a představa, ze deti budou nadšeně běhat kilometr " na známky " je směšná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
16.10.19 07:44

Pokud si pamatuju, tak největší frajeři a sportovci od nás ze třídy běhali patnáctistovku okolo sedmi minut. Ale bylo to až v sedmé třídě a hlavně nikdo nikoho do ničeho nenutil. Ono je sice hezký, že na sebe pan učitel vzal zodpovědnost za to, aby aspoň část generace nebyla obtloustlá a hýbala se, ale čtyřkama v tomhle ohledu nadělá víc škody než užitku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
16.10.19 07:46

Ahoj, to je těžký to takhle posoudit co přesně se děje na tělocviku, když tam rodič není. Jsou děti, které to nebaví a cvičit nechtějí, pak ti, co by i cvičili, ale jsou to takový nemehla.1km se pod 4.min uběhnout dá, ale záleží, jak je dítě zvyklé na pohyb.Ja mám dceru ve 4.tride a ta dává tělocvik levou zadní, ale to je tím, že dělá, gymnastiku, atletiku, plavání. Synovi je 8 a kdybych ho nedala na atletiku, bude mít ty 4 z tv taky, je ten typ, co by raději seděl u PC. Takze takhle má alespoň 2× do týdne poradny pohyb, pod zkušeným trenérem a baví ho to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
16.10.19 07:48

Predpokladam, ze ma tabulky vykonov podla ktorych znamkuje. Ak ma trochu sudnosti mal by to vykompenzovat lepsimi znamkami za snahu. Zas na druhej strane tie decka dnes su bud moc sikovne, vedene od malicka k pohybu a nic im nerobi problem, alebo su to deti lenive, sama vyhovorka, recicky, drzost atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
16.10.19 07:49

Pravda je, jak to tak obvykle bývá, uprostřed..
učitel má děti motivovat a určitě se striktně nedržet jen tabulek a nesázet každou hodinu 4 a 5, ptž tím naopak děti odradí, získají k těláku odpor a takový přístup je naprosto kontraproduktivní (vzala bych si pár maminek a zašla za ním, my takhle šly za učitelem výpočetní techniky, protože jim 3 hodiny po sobě v 10letech vyprávěl celohodinové horory o uřezaných hlavách, celé ty hodiny se děti neučily a doma se bály.)..

na druhé straně je u hodně dětí, které rodiče ve sportu nepodporují a nemají sportovní kroužek, jejich fyzická kondice opravdu tristní a kvůli věčnému sezení u mobilu a pc jde dolů i jejich výkonnost, obratnost a výdrž.. za mne hodinu tělocviku z tohoto důvodu ještě 1 přidat na obou stupních zš (na 3× týdně), aby se děti „probraly z komatu“,
když hlavně některé holky (ale i kluky) v pubertě vidím, jak jim už visí pupky a zadky, tak je to hodně smutné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17205
16.10.19 07:52

@Majinka7 mohu se Te zeptat, pises, ze ma dcera tri sportovni aktivity. Jak casto danou aktivitu dela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
16.10.19 07:54

Ja jsem vzdycky mela rada pohyb, ale tihle znamkovaci ucitele mi dokazali telocvik uplne znechutit. Nikdy jsem nemela oslnive vysledky, ale nikdy jsem nebyla ani flakac. Jedna vec je se hybat, druha je mit nadani a to ze sebe clovek proste nevytriska, stejne jako ve vytvarce nebo hudebce :nevim: milovala jsem nasi ucitelku na stredni, ktera vzdycky rikala, ze je ji jedno, co chceme v hodine delat, hlavne kdyz nas vidi v pohybu. U ni nikdo omluvenky kvuli MS a rymicce nenosil a z telocviku jsme odchazeli uplne hotovi, vsechny nas to bavilo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13772
16.10.19 07:56

Jo taky znám. Mě učitelka trojkou z tv zkazila vyznamenání v ročníku, který se počítal na střední školu. A to jsem poctivě cvičila, akorát jsem tedy nebyla hvězda atletického kroužku no. Neuděláš s tím nic, já jsem tedy v tu chvíli začala tv ignorovat, máma mi psala omluvenky a měla jsem klid. Bohužel, pokud je učitel deb.il, nic s tím neuděláte, akorát já jsem tedy hledala kladný vztah k pohybu dalších 20 let. Díky soudružko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38874
16.10.19 07:59

Šla bych si stěžovat řediteli na chování učitele. Případně bych u dětské doktorky zařídila uvolnění z tělocviku.
A tedy nepřijde mi normální, chtít po malých dětech takové výkony. Našla jsem schválně nějakou soutěžní tabulku dětí v běhu na 1 km a pod 4 minuty to nezaběhla ani polovina kluků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
16.10.19 07:59

@Cuddy tak gymnastiku má 3× do týdne, to je pondělí, čtvrtek a pátek, atletiku v úterý a pokud potřebuje natrénovat na závody, vypouštíme jednu gymnastiku a nahradíme ji atletikou, to bývá v pátek, tam se jí to kryje a plavání 1× týdne a to v úterý po té atletice, teď plavání vynechavame, hlavně kvůli škole a aby si odpočinula, když nemá před zavodama. Urcite by nedělala tolik kroužku, kdyby na to neměla(nechci aby to znělo nějak vychloubačně) ale má opravdu talent a zatím jí to baví, uvidíme do budoucna, jak se to bude vyvíjet, myslím, že jednou uprednostni tu atletiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama