Děti a brýle na gumičku/pásek

19
15.10.19 15:45

Děti a brýle na gumičku/pásek

Zdravím, zajímal by mě názor, jak se díváte na dětské brýle na gumičku, respektive brýle, kde se na konec nožiček připne pásek. Syn má 9 let a používáme brýle s páskem od 2 let, řekla bych, že víc a víc děti pásek/gumičku využívá… a i přesto se tomu dost lidí diví a divně kouká.

Zajímá mě, jak to vidíte vy a zda i vaše děti využívají pásek. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19
15.10.19 15:52

Dobrý den, já jsem rozhodně pro. Kdybych synovi gumičku na brýle nedávala tak kupujeme pořád nové. Je to už pár lež dozadu, ale nikdy na mě nikdo špatně teda nekoukal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
15.10.19 16:29

Nevidím v tom problém, záleží na věku a hlavně dávejte pozor ať není moc krátká, mohl by z toho mít bolesti hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
15.10.19 16:50

Brýle nosím od sedmi let, nikdy jsem neměla žádnou gumičku a nikdy jsem brýle neztratila a jednou jedinkrát se mi rozbilo sklíčko, když vypadlo z uvolněného rámečku na kamennou podlahu (to dneska s plastovými nehrozí). Věřte těm dětem trochu, dejte jim nějakou zodpovědnost. V devíti bych teda brýle na gumičku nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
15.10.19 17:25
@majtan píše:
Zajímá mě, jak to vidíte vy a zda i vaše děti využívají pásek. :palec:

Ne, dcera pásek na brýlích nemá a nikdy neměla, brýle nosí cca od devíti let.

Pásek shledávám opodstatněným ve dvou případech - jednak u malých dětí (cca ve školkovém věku) a jednak u dětí, které s brýlemi provozují nějaký sport.

U školáků, zvlášť u těch starších, mi to nepřipadá rozumné - v tomto věku už by dítě mělo být schopno pochopit, že za brýle má zodpovědnost, že s nimi musí zacházet slušně a trochu na ně dbát, hlídat si je. Nepřipadá mi smysluplné opatřovat jim neustále nějaké takovéhle berličky, protože i zodpovědnosti se člověk musí pomalu a postupně učit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
15.10.19 17:29

Mám brýle od osmi měsíců. Do dvou let s gumičkou a od té doby bez. Rozbité jsem je měla jednou, když mi na ně spolužačka sedla v šatně bazénu. Jezdila jsem od tří let do oční školy a tam měli gumičku tak maximálně školkové děti a rozhodně ne všechny.
Chce to dítě od začátku učit, že brýle jsou důležitá pomůcka a musí se o ně starat, jak je čistit, jak a kam ukládat atd. V té oční škole nás k tomu cepovali tak, že když se mi jednou ztratilo pouzdro na brýle, odmítala jsem je odložit a jít spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.19 17:39

Znam holcicku co ma bryle od 1,5 roku. Ted jsou ji 3, chodi do skolky a bryle nemela na gumicku nikdy a ani je nikdy neztratila a to si dovoluji rict, ze je vcelku poděs a zapomene kde co, ale na bryle si dava pozor. Sama nosim bryle od 7 let a dat me tenkrat jeste gumicku, tak mam trauma do ted.

• Citovat
  • Nahlásit
19
15.10.19 17:45

@Murka @BohunkaP určitě zodpovědnost je důležitá, a snažím se obě děti k ní vést, ale zrovna u brýlí chci, aby seděli jak mají a syn nekoukal nad nimi, má tedy kochleární implantát tak jdou hůře zahnout na ucho, ale i dcerka 8 let má normálně s páskem :palec:

Dříve to běžné nebylo, ale dnes už se to běžným stává, většina dětských brýlí v optice má jako příslušenství gumičku / pásek :) každopádně díky za váš názor :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4979
15.10.19 17:50

Brýle mám přes 40 let, jako dítě jsem párkrát rozbila sklíčko, obroučky nikdy. Dcera má brýle od 7 let, v nich tvrzená plastová skla, hraje s nimi florbal, skáče na koni. Gumičku nikdy neměla, nechtěla o ní ani slyšet, ještě žádné brýle nerozbila ani neztratila. Je jí 14. Podle naší optičky je nutné brýle vybrat tak, aby dobře seděly, ne jen podle vzhledu a značky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4979
15.10.19 17:55
@majtan píše:
@Murka @BohunkaP určitě zodpovědnost je důležitá, a snažím se obě děti k ní vést, ale zrovna u brýlí chci, aby seděli jak mají a syn nekoukal nad nimi, má tedy kochleární implantát tak jdou hůře zahnout na ucho, ale i dcerka 8 let má normálně s páskem :palec:Dříve to běžné nebylo, ale dnes už se to běžným stává, většina dětských brýlí v optice má jako příslušenství gumičku / pásek :) každopádně díky za váš názor :kytka:

V synově případě to chápu. Nekoukají lidé spíš na ten kochleární aparát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2242
15.10.19 18:02

Dcera ma bryle od dvou let, mladsi syn je dostal ted ve trech letech a o gumicce jsem vubec nepremyslela, ani jsem to nikdy na zadnem diteti nevidela, vlastne si to neumim predstavit. Dceri je skoro trinact a zadne bryle nikdy nerozbila, ma dvoje nove kazdy rok, nejdriv se menily dioptrie, pak zase rostla hlava a jine zmeny, vzdy porizuju samozrejme i nahradni, ale nastesti je nikdy nepotrebovala. Uvidim ted u syna, jak se k nim bude chovat, ale predpokladam stejny postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
15.10.19 18:10

@ELIbeta je mi to jasné, každý na to má jiný názor :dance: a to je dobře! U nás v okolí se to začalo hodně vyskytovat, možná to je optikou, kde prodávají brýle, které mají jen s páskem a proto tolik dětí (od malých až po puberťáky) má pásek :palec: Proto jsem se ptala, jestli to je běžné i u jiných rodičů. :jazyk:

@Havlova asi pravděpodobně taky, určitě, každopádně dcera na táboře gumičku sundala, děti jí tam neměli, ale jak se vrátila, nosí ji dál, i její spolužačka má a ona ji sama chce, prý ji brýle o kus líp drží :nevim: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2242
15.10.19 18:17

@majtan jasne, ja jsem si musela najit, jak to vypada, fakt jsem to jeste nikdy nevidela. Neziju teda v CR uz skoro ctvrt stoleti :mrgreen:, takze me okoli je jine. U nas jsou bezne k detskym brylim clipsy na slunecni bryle, dcera to doted nechtela, ale zrovna pred tydnem mela ocni + objednani novych bryli a tentokrat si to vyzadala. Ta gumicka muze byt dobra pro male divocaky :) Syn je spis klidnejsi, takze doufam, ze mu bryle vydrzi i bez toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4979
15.10.19 18:21
@majtan píše:
@ELIbeta je mi to jasné, každý na to má jiný názor :dance: a to je dobře! U nás v okolí se to začalo hodně vyskytovat, možná to je optikou, kde prodávají brýle, které mají jen s páskem a proto tolik dětí (od malých až po puberťáky) má pásek :palec: Proto jsem se ptala, jestli to je běžné i u jiných rodičů. :jazyk:@Havlova asi pravděpodobně taky, určitě, každopádně dcera na táboře gumičku sundala, děti jí tam neměli, ale jak se vrátila, nosí ji dál, i její spolužačka má a ona ji sama chce, prý ji brýle o kus líp drží :nevim: :)

Tak když jí chce, proč ne. My chodíme do malé optiky u nás, výběrem brýlí strávíme asi půl hodiny, počet vyzkoušených brýlí si netroufnu odhadnout. Vybere co se jí líbí a pak optička pomůže s tím, aby perfektně seděly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
15.10.19 18:24

@ELIbeta jako magnetický sluneční klip je super vychytávka, ani ránu bez něho. Jak říkate, v každé krajině to je jiné :mavam: Byli jsme před dvěma lety v USA a tam téměř dítě (a to klidně do 12-14 let) bez gumičky nepotkáte :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat