Cukrářky - kde máte odbyt?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 14:42

Cukrářky - kde máte odbyt?

Dotaz směřuju na ne-profi cukrářky, vy, co pečete všechny ty úžasné dorty atd. :hug:

Vrtá mi hlavou, jak to děláte, že máte odbyt. Pečení je moje obrovská vášeň, myslím, že mi to už celkem jde, všichni si pochvalují kvalitní cukrovi z poctivých surovin, chutné a pekne dorty, ale abych řekla pravdu, je to vyloženě koníček, který neumím nikde „prodat“ ve smyslu upecu, protože mě to fakt baví, ale výsledek zůstane vetsinou doma - rodina malinká, v praci to prezentovat nechci (mám k tomu své důvody), žijeme na malém městě a já jsem v tomhle absolutně neobchodni typ, že bych někde někomu nabízela svoje služby. Jenže bych ráda čas od času svoje „umeni“ někde nabídla, abych se mohla dal rozvíjet. Asi to funguje tak, že pecete rodině a přátelům a pak se hrnou nabídky na základě dobrých referenci, že? Nebo máte někde inzerát?

Jak jste se k pečení na zakázku dostaly vy?

P. S. Vychvalila sem se tady, ale moje sebevědomí je na nějaký prodej moc nízké. :oops: Jinak jsem amatér, samouk, moje profese je úplně jiná, takže opravdu jen hobby.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11961
3.1.22 14:48

No když nemáš živnost a provozovnu, tak je dost o hubu dávat inzeráty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 14:49

@Cenarius Právě. A nedělám si v tomto iluze o lidech… víš, jak to myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
6212
3.1.22 14:51

Různé servery/inzeráty přes Facebook atd, dát fotky dortů a jiných výtvorů. Já už jsem x krát využila takových služeb, i jsem si proto dojela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 14:53

@kve-tinka Děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1182
3.1.22 14:55

Pokud mas,,koule,, tak zacni po znamych, fb mistnich skupinkach, nejakych mistnich seslosti apod… pokud jsi dobra rozkrikne se to a ksefty pujdou sami… na druhou stranu, pokud nemas ZL nebo garanta, pak bych se do toho nehrnula a zustala u te sve rodiny. Kor kdyz nejsi obchodni typ a nemas,,tah na branku,, tak to delej jen jako hobby pro rodinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27443
3.1.22 14:56

Tchýně to dělá, právě bez žl, ale nabízí v práci, po rodině (ale rodina je to obrovská, je z 5 dětí, každý má zas několik dětí atd, takže se v blízké rodině sejde klidně 100 lidi, když je nějaká oslava), po kamarádech a sousedech. Ale dělá to spíš pro radost, baví ji to, žádné velké výdělky z toho nejsou, spíš si nechá proplatit suroviny a pak záleží komu to dává, rodině to dá za cenu surovin, v práci si řekne a nějakou menší částku za práci. Kdyby to chtěla dělat profi, klidně by to prodala za několikanásobnou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
3.1.22 14:56

Buď si to lidi řeknou mezi sebou, nebo pres FB. Hodně štěstí, máš můj obdiv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 14:59

@Micilin Díky, na obdiv to asi není, zase neumím jiné věci… ale je to takový kůň, no. A občas zalituju, že to skoro nikdo nevidí.

• Citovat
  • Nahlásit
578
3.1.22 15:11
@Anonymní píše:
@Micilin Díky, na obdiv to asi není, zase neumím jiné věci… ale je to takový kůň, no. A občas zalituju, že to skoro nikdo nevidí.

Tak se začni prezentovat na fb, Instagramu a třeba se někdo začne dívat :) pár lidí sleduji, péci umím, ale zdobení je peklo :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 15:23

@TO_IT Chápu. Když si vzpomenu na svoje začátky, stydim se :oops:, ale chce to trpělivost a furt zkoušet. :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 15:26

@Kriss Tina Právě že o zisk vyloženě nejde, spíš abych si užila to tvoření a nebyla v mínusu, takže to vidím stejně jako tchyně… ale ZL mám zapovezeny kvůli HPP…

• Citovat
  • Nahlásit
1411
3.1.22 15:33

U nás peče moje máma, je šikovná cukrářka a hlavně to má moc dobré. Párkrát pekla na zakázku, ale neumí si říct o peníze, takže většinou za cenu surovin a někteří lidi byli ještě držkatí a nevděční. Za dort, který by stál v cukrárně 2 litry, si po blbých řečech řekla třeba 700 a to její byl mnohem chutnější. Normálně mi bylo za ty lidi stydno kolikrát, že neřekli, to je blbost, dostaneš aspoň 1500. Byly to lidi, co neměli hluboko do kapsy. Takže už to nějakou dobu nedělá.
Tchýně kdysi pekla na zakázku třeba jen štrůdl a dostala tuším 70kč za jeden kousek (ne nohu), dodávala do malého hotelu.
Zájemci byly z řad rodiny a kamarádů, nebylo jich málo a spíš jsme i odmítali.
Já myslím, že když se toho nebojíš, tak dnes mají lidi trochu větší smysl pro hodnotu těchto výrobků, umí si spočítat, co to dá práce a ocení to rádi. Třeba když nabídneš i bezlepkové, utrhají ti ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6025
3.1.22 15:34
@Anonymní píše:
Dotaz směřuju na ne-profi cukrářky, vy, co pečete všechny ty úžasné dorty atd. :hug:

Vrtá mi hlavou, jak to děláte, že máte odbyt. Pečení je moje obrovská vášeň, myslím, že mi to už celkem jde, všichni si pochvalují kvalitní cukrovi z poctivých surovin, chutné a pekne dorty, ale abych řekla pravdu, je to vyloženě koníček, který neumím nikde „prodat“ ve smyslu upecu, protože mě to fakt baví, ale výsledek zůstane vetsinou doma - rodina malinká, v praci to prezentovat nechci (mám k tomu své důvody), žijeme na malém městě a já jsem v tomhle absolutně neobchodni typ, že bych někde někomu nabízela svoje služby. Jenže bych ráda čas od času svoje „umeni“ někde nabídla, abych se mohla dal rozvíjet. Asi to funguje tak, že pecete rodině a přátelům a pak se hrnou nabídky na základě dobrých referenci, že? Nebo máte někde inzerát?

Jak jste se k pečení na zakázku dostaly vy?

P. S. Vychvalila sem se tady, ale moje sebevědomí je na nějaký prodej moc nízké. :oops: Jinak jsem amatér, samouk, moje profese je úplně jiná, takže opravdu jen hobby.

Verim, ze jsi dobra..ale bez Zl bych se moc nerozmachovala, lide jsou zavistivi a staci aby te kdokoliv kvuli prkotine, ze mu neco chutnalo az moc nebo nechutnalo nepraskl na financak..radeji bych to drzela v rodine nebo zivnostak. Vic co chute jsou ruzne, a nekomu treba chutnat nebude, pritom bude mit zaplaceno, a muze pak byt mstivy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
3.1.22 16:12

Já sem teď zrovna kupovala dort od paní z Fb, nevim teda, jak začínala). Ale asi dá občas příspěvky do lokálních fb skupin a lidi, když je to dobrý, tak si to tam pochvalují, tak jsem to na základě referencí taky zkusila. Jestli má ŽL jsem nezkoumala, ale vyzvedla jsem to u ní doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat