Cukrovka a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 20:51
Cukrovka a těhotenství.

Dobrý den, mohla bych se zeptat zda je tady nejaka maminka která měla cukrovku 2 typu a otehotněla?
A prosím jak se ji to povedlo jelikož můj lékař to svádí na to ze to je kvůli tomu ze nám to nejde :/ děkuji moc za odpovědi.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.19 21:02

Ano, otěhotněla, donosila a porodila zdravé dítě.
My měli problémy už mnoho let před tím, než se cukrovka objevila, takže u nás bylo přirozené početí ázrak i bez cukrovky. Ale otěhotněla jsem za výborné kompenzace, glykovaný hemoglobin kolem 40.

Lenka_Hal
Extra třída :D 10123 příspěvků 03.09.19 21:13

Mas tu cukrovku dobre kompenzovanou? Jinak samozrejme, ze to ovlivnuje plodnost.

sonik8721
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 03.09.19 21:30

Já mam DM II.typu a otehotněla jsem hned na poprvé, ale je pravda, že nez jsme se zacali o miminko snazit, dost jsem zhubla, porodila jsem zdravé miminko, přirozeně :srdce:
Nyní se snažíme o druhé už od června a pořád nic, bohužel si myslim, ze je to tim, ze jsem zase pribrala, paradoxně, az pul roku po porodu…a k tomu mam teda onemocnění šz…
Držím palce, ať se zadaří a vse je v pořádku :hug:

Petulinka1999
Nováček 6 příspěvků 04.09.19 15:51

@sonik8721 tak to ti moc zavidím :/ že ti to takhle šlo na poprvé mě je 20 a s přítelem se snazime už rok pás SME spolu od zakladky tak sme se rozhodly do toho praštit ale bohužel :/ a cukrovku mám od 15 udržovala sem jí ale poslední dobou mi to lítá nahoru a mám nejvíc 15 na glukoměru.
26 mi přišly prášky fertil blend tak je ted pravidelně beru a uvidím třeba se zadari ale moc tomu nevěřím proto sem musela požádat o radu :/ :,(

sonik8721
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 04.09.19 20:16

@Petulinka1999 ty blaho…tak to by možná chtelo k mudr a nasadit nejakou medikaci?
15 je docela dost, seš mladá jeste dost…
Neboj, dáš to do pořádku a zadaří se :srdce:

sonik8721
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 04.09.19 20:17

@Petulinka1999 koukam, ze nějaké leky uz beres, ja brala jine…tak zajit k mudr a poradit se, pokud beres leky, nemuzes mit tak vysoky cukr

Lenka_Hal
Extra třída :D 10123 příspěvků 04.09.19 20:22

No, tak ja bych opravdu zacala tim, ze poresim ten cukr. Hele to je cislo, ktere u syna temer obrecim, kdyz se vyskytne a to ma diabetes jednicku.
Neznam ty leky, ale jestli jde o hormony, nedivila bych se, kdyby ti prave ty leky ten cukr rozhodily.
Sla bych rozhodne do nizkosacharidove diety.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 21:02

@Lenka_Hal @sonik8721
Ja jsem na inzulinu pícham si 3 x denně ale jakmile něco sním tak to hned vyletí a ze se cukru fakt vyhybam jim jen diabetologem předepsané jídla a stejně to nejde dolu a pinů jen vodu jemné perlivou / perlivou.
Právě ze ji mám docela vysokou a nevím jestli jde přes to otěhotnět nebo ne.
Na gynekologii mi zas říkaly ze cukrovka nemá žádný vliv na spermie nebo na to aby se tam dostaly.
Akorát se v těhotenství musí ten cukr hodně snížit.
Proto nechapu proč to nejde.
Leda si dat vice inzulinu než mám předepsáno jinak opravdu netuším :/

Lenka_Hal
Extra třída :D 10123 příspěvků 04.09.19 21:10

My jsme na zacatku taky jeli komplexni sacharidy, rozlozeno po celem dnu atd, proste jak se to doporucuje…cisla litala, pak me to prestalo bavit a sacharidy jsme vice ci mene prestali proste jist :nevim: syn ma pumpu, takze insulin potrebuje porad. Nejezeni sacharidu ma komplexni vliv, nejen po tom jidle, kdyz snizis sacharidy, snizi se potreba insulinu i mimo jidla. Telo je takovy pytel hormonu, enzymu, jeden system ovlivnuje ten druhy. Pri tech cislech co uvadis uz ma syn bolesti bricha, prujem, nedivim se, ze muze byt problem otehotnet :nevim:
Beres teda nejake hormony?? V tomhle nas varovali uz dopredu, v pubertu je ten inzulin jakoby „mene ucinny“… :think: jestli jsem to dobre pochopila, ne vzdy, jen takove necekane vykyvy…

sonik8721
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 04.09.19 21:13
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal @sonik8721
Ja jsem na inzulinu pícham si 3 x denně ale jakmile něco sním tak to hned vyletí a ze se cukru fakt vyhybam jim jen diabetologem předepsané jídla a stejně to nejde dolu a pinů jen vodu jemné perlivou / perlivou.
Právě ze ji mám docela vysokou a nevím jestli jde přes to otěhotnět nebo ne.
Na gynekologii mi zas říkaly ze cukrovka nemá žádný vliv na spermie nebo na to aby se tam dostaly.
Akorát se v těhotenství musí ten cukr hodně snížit.
Proto nechapu proč to nejde.
Leda si dat vice inzulinu než mám předepsáno jinak opravdu netuším :/

Určitě doporučuji zajít k doktorce a pořešit ten cukr, buď aby Ti doktorka sama zvýšila davku inzulinu nebo jeste jinak poupravila jídelníček, jelikoz jestli i pres to, ze si pichas, mas takovéhle hodnoty, tak je docela blbé…
A právě cukrovka ma docela vliv na otehotneni, protože rozhazuje i hormony a pokud není správně medikovana, může se stat, ze bude bránit otehotneni a hlavně potratu…takhle mi to bylo řečeno. Pokud Tvuj doktor/doktorka, tvrdí něco jineho, tak je to divný :think:
Nehlede na to, ze v tehotenstvi s Tebou teprve začnou cvičit hormony atd…pro miminko to taky není úplně ok…
Držím palečky :)

Petulinka1999
Nováček 6 příspěvků 05.09.19 09:45

@Lenka_Hal
Ou tak to je mi líto :/
Dneska sem si inzulin upravila podle sebe a mám 6,5 na glukomeru.
Ale nevím kolik potřebují aby to šlo otěhotnět :/ normální hladina je tak 4-5?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 09:46

@sonik8721
Děkuji moc :blush: :blush:

ugluk
Hvězda diskuse 47561 příspěvků 05.09.19 10:20

Tak to bys snad měla vědět, jaké jsou normální hodnoty, ne?
Já mám na glukoetru ideál nalačno do 5,5 a hodinu po jídle do 7,8, plus minus desetinky a výkyvy na glukometru. Jak jsi na tom s váhou? Ono je dost nezvyklé mít v 15 cukrovku 2. typu, na mě koukali jako na exota, když jsem k ní s normální figurou přišla v pětatřiceti. S diabetologem otěhotnění řešíš? Jak jsi na tom s glykovaným hemoglobinem? Jako ideálně by ti to měl diabetolog posvětit, že máš dobrou kompenzaci, plus jestli bereš ještě nějké léky, v těhotenství se dost z toho nemůže. Ona to pak není sranda, já otěhotněla velmi nečekaně, naštěstí za výborné kompenzace, a i tak mi to ten cukr opravdu dost rozhodilo, musela se překopávat medikace a tak, takže je lepší startovat z dobře srovnané pozice.

Váš příspěvek
Reklama