Cukrovka diagnostika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 11:38
Cukrovka diagnostika

Ahoj prosím o zachování anonymu. Manžel před dvěma měsíci ráno vstal a měl ochrnutou polovinu obličeje, u dr mu vzali krev a že dva roky zpět měl trochu zvýšený cukr v krvi(tenkrát tam volal a řekli mu že dr výsledky ještě neviděl ale že má číslo i ho zkontroloval a že kdyby tam něco bylo budou volat. Nevolali tak jsme předpokládali že je vše v pořádku) teď mu řekl že má zvýšený cholesterol a cukr. Vzal krev na test do glukometru a tam bylo 11 prý vzal náhodný cukr, ale chlap byl ve stresu a nebyl nalačno. Dr rovnou napsal léky stadamet 1000 a že by měl trochu shodit a za dva měsíce má přijít na dlouhý cukr. Včera tam šel na ten dlouhý cukr s tím že dr říkal že nalačno být nemusí takže chlap ráno snídal. Dlouhý cukr ještě není a protože mu dlouhý cukr před 2 měsíci nedělal tak mu vzal opět z prstu krev do glukometru a výsledek 8 takže léky mu nechal a dal rovnou Letáčky jak se stravovat při cukrovce. Má tu někdo zkušenost s takovou diagnostikou cukrovky? Mě to přijde jako špatný postup dr. Myslím si že glukometr měl vynechat tam prý může být odchylka až 20%.Taky se mi nezdá nasazení léků a rovnou tak silných. Myslím že ho měl pozvat na další den nalačno případně poslat na zátěžový test. Navíc dlouhý cukr nevím jakou vypovídající hodnotu by mohl mít když bere ty léky. Zhubnul 6kg ale s těmi léky těžko zjistíme jestli je cukr v normě nebo nižší po zhubnutí když má ty léky :nevim: třeba mi řeknete že je to tak v pořádku tak se uklidním já. Nebo že ne a třeba chlap pochopí že nejsem úplně mimo a měl by změnit dr případně jít ba diabetologii :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 21.05.19 11:43

Není to tak, že u hodnoty vyšší než 7,8 už má člověk podezření?

Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 21.05.19 11:44

Nebo tak, max u zdravého po jídle by mělo být 7,8

Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 21.05.19 11:45

Pořídila bych glukometr

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 11:49

@Jeanny21 to nevím možný to je, cukr dr vlastně zkoumal na můj popud že jsem chlapovi řekla že se mi nějak nezdá jak je hodně unavený ale nezdá se mi ten postup dr :nevim: rovnou prášky, krev nalačno nevzal a vlastně jediný co udělal že vzal krev do glukometru. Chlap nadváhu má a už delší dobu drží dietu, nebyl si schopný udělal v práci čas na jídlo a tak jedl jen večer což udělalo svoje. Ale nemůžu se zbavit pocitu že za prvé to dr měl řešit už před dvěmi lety a že teď mu neměl dávat léky a poslat ho na ogtt nebo vzít krev nalačno :think: konkrétně tyhle léky se dělají i slabší a při podezření na cukrovku (proto aby ji diagnostikoval vlastně nic neudělal) mi nepřijde v pořádku dát rovnou to nejsilnější co potkám když už léky tak nevím myslím že mohl dát i slabší :nevim:
 zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 11:53

@Jeanny21 to jsem právě četla taky ty hodnoty jaký by měly být. Navíc jsem myslela že teda když už ty léky dával s tím že jsou na dva měsíce tak je pak vysadi a udělá testy aby se vědělo jestli ta cukrovka je nebo ne :nevim: dr se k němu chová jako k cukrovkari ač to nemá ničím podložený ale legitimaci cukrovkare chlap nemá :think: hlavně o něj mám strach kdyby byla cukrovka diagnostikovana tak ok at mu dá léky ale pokud to s tím cukrem není tak hrozný nebo klesá díky tomu že chlap hubne tak se bojím že by mu ty léky mohly uškodit jenže on si jede svoje dr řekl a dr má pravdu :roll: :zed:

Uživatel je onlineOu
Echt Kelišová 7807 příspěvků 21.05.19 11:59

Moment - a viděl ho neurolog? Počáteční cukrovka nezpůsobuje ochrnutá obličeje.

Tvůj muž má mizernou životosprávu a podle toho má vysledky krevních cukrů a tuků a potřebuje změnit životní styl - tedy omezit sacharidy, vynechat alhokol, vynechat průmyslové výrobky a víc se hýbat.

Ale ještě by ho měl vidět neurolog.

Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 21.05.19 12:00

Já myslím, že krev nenalačno z glukometru je vypovídající o něčem, ale měli by to brát i nalačno. Takový laxní přístup by se mi nelíbil. Podle mě to Dr dělá blbě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 12:04

@Ou jj u neurologa byl hned ten den měl to od lícního nervu to už má v pořádku. O ty životospráve vím a říkala jsem to dlouho teď začal jist pravidelně a za 3 měsíce má dole 6kg. Jí 6× denně malý porce, hodně zeleniny a žádný sladký ani smažený. Ale cukrovka je nebezpečná dr mu řekl že když shodí na 90% bude mít cukr v pořádku ale nechápu že mu dál nechal ty léky a tím je to pro něj asi vyřešený :zed: myslím si že by měl udělat testy a podle výsledků případně poslat do dia poradny. Cukrovka není žádná sranda ale pro něj je to takhle asi vyřešený 8o

Tarinka
Echt Kelišová 8418 příspěvků 21.05.19 12:07

Měla by být myslím měřena dvakrát glykémie nalačno ráno, která bude vyšší než 7,0 (měřeno glukometrem), nebo náhodná glykémie měřená dvakrát vyšší než 11 a glykovaný hemoglobin vyšší než 47, aby se mohlo říct, že se jedná o cukrovku. Jinak těžko říct, ta hodnota 8 bude s léky asi celkem vysoká, ono záleží, co snídal a jak dlouho po jídle to bylo. Obrátila bych se na diabetologii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 12:08

@Jeanny21 já si myslím to samý. Existuje ogtt ten je 100% vypovídající o tom jak si tělo poradí s cukrem. Léky nejsou řešení pro mě aby měl léky by mělo být nejdříve diagnostikovano jestli to cukrovka je nebo ne. Glukometr by měl být jen informativní ale ne hlavní zdroj na kterým postavím všechno. Úplně se děsím že mi budou volat že sebou někde praštil protože vlastně dr neví jaký hodnoty toho cukru opravdu jsou a jak moc dolů se můžou dostat vlivem těch léků

Taka
Ukecaná baba ;) 1075 příspěvků 19 inzerátů 21.05.19 12:08

Postup doktora je správný až na to, že na glykovaný hemoglobin (ten dlouhý cukr) ho měl poslat okamžitě. Takhle to bude naprosto o ničem a výsledky si může třeba strčit za klobouk, ať budou jakékoli, protože nemá s čím porovnávat. A samozřejmě bych se nenechala léčit obvoďákem, ale okamžitě bych vyhledala diabetologa (ke kterému by ho ostatně měl sám doktor po výsledcích krve poslat).
Pravděpodobně úprava životosprávy a Stadamet budou stačit, často tak lidi vydrží i desítky let, než si začnou píchat inzulín. Ale určitě to chce konzultovat s diabetologem.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 21.05.19 12:11
@Anonymní píše:
@Ou jj u neurologa byl hned ten den měl to od lícního nervu to už má v pořádku. O ty životospráve vím a říkala jsem to dlouho teď začal jist pravidelně a za 3 měsíce má dole 6kg. Jí 6× denně malý porce, hodně zeleniny a žádný sladký ani smažený. Ale cukrovka je nebezpečná dr mu řekl že když shodí na 90% bude mít cukr v pořádku ale nechápu že mu dál nechal ty léky a tím je to pro něj asi vyřešený :zed: myslím si že by měl udělat testy a podle výsledků případně poslat do dia poradny. Cukrovka není žádná sranda ale pro něj je to takhle asi vyřešený 8o

A co zkusit zajít na ten test na cukrovku jako samoplátce? Bude mít hned jasno a není to ani drahé. :kytka:

Příspěvek upraven 21.05.19 v 12:15

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 12:13

@Tarinka no určitě měl kafe+mlíko a řecký jogurt a jestli měl kousek chleba nebo něčeho to nevím zase až tak moc jsem nezkoumala co jedl. Kafe nesladi ale jogurt ovocný. a po jídle byl cca hodinu což by pokud se nepletu měla být cca špička kdy je cukr nejvýš :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 12:14

@Yasmina21 když s těmi léky to neřekne jak by cukr vypadal :nevim: I glukometr bych koupila ale přijde mi to zbytečný když mu cukr snižují léky :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama