Reklama

Cvičení paměti u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Isia
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 13.08.18 20:13
Cvičení paměti u dětí

Maminky, máte nějaké tipy, jak cvičit dětem paměť? Mám syna, který od září půjde do první třídy. Chtěla bych mu trochu víc procvičit paměť, protože jsem zjistila, že začíná zapomínat. Když si něco vezme, tak zapomene, kde to položil, když mu něco řeknu, tak za chvíli zapomněl co jsem to řekla, kde dal věci, hračky atd. Pexeso hrajeme, máme i karty od Albi, Dobble ale nenapadá mě, jak jinak mu ještě paměť procvičovat. Děkuji za rady a inspiraci.

Reklama

Reakce:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 13.08.18 20:38

A co skusit hru - dej na zem pokličku, vařečku utěrku a misku. Ať se 20 vteřin kouká a potom zavře očicka. Něco jinak prendej a potom ať řekne co je jinde :) hrají to s dětmi s různými věcmi a docela je to zatím bavi :D :hug:

blumen
Hvězda diskuse 41146 příspěvků 13.08.18 20:50
@mayecka píše:
A co skusit hru - dej na zem pokličku, vařečku utěrku a misku. Ať se 20 vteřin kouká a potom zavře očicka. Něco jinak prendej a potom ať řekne co je jinde :) hrají to s dětmi s různými věcmi a docela je to zatím bavi :D :hug:

To je dobry :lol: vyzkousim ze srandy

renda micro
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 13.08.18 20:58

Tvoření vět, vždy přidat jedno slovo navíc. Např. Kočka leze. Černá kočka leze. Černá kočka leze na střechu. Atd.

stonožka12
Kecalka 482 příspěvků 7 inzerátů 13.08.18 21:11

Přečíst pohádku, a potom si ji nechat převyprávět, nebo se ptát na věci z té pohádky. Ale co psaly holky nade mnou je větší sranda :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 21:16
@Isia píše:
Maminky, máte nějaké tipy, jak cvičit dětem paměť? Mám syna, který od září půjde do první třídy. Chtěla bych mu trochu víc procvičit paměť, protože jsem zjistila, že začíná zapomínat. Když si něco vezme, tak zapomene, kde to položil, když mu něco řeknu, tak za chvíli zapomněl co jsem to řekla, kde dal věci, hračky atd. Pexeso hrajeme, máme i karty od Albi, Dobble ale nenapadá mě, jak jinak mu ještě paměť procvičovat. Děkuji za rady a inspiraci.

Já mám AD(H)D a taky mám špatnou krátkodobou paměť. Dlouhodobá paměť a super, ale tohle nedávám. Nemohla bych dělat třeba servírku - nepamatovala bych si, co si kdo objednal, kimovky jsem nedávala, v pexesu jsem bývala poslední, cvičení krátkodobé paměti mě vždycky stresovalo a nervovalo, že jsem to odmítala dělat a připadala si neschopná. Ale zato - doteď si pamatuju pohádky, co mi četla v pěti tetička, (když ty knížky vyndám z knihovničky, tak mi to naskakuje a jazyky mi jdou skoro samy - stačí mi ty slovíčka slyšet v kontextu. Ale zmatkář jsem strašnej - nepamatuju si, kam jsem co před vteřinou dala, ztrácím věci a nedávám instrukce - to si musím napsat, co po mě kdo chce :lol: . Každý má holt něco.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 13.08.18 21:47

Děti mají rády brainboxy,hry v kostce na cvičení krátkodobé paměti.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15355 příspěvků 13.08.18 21:58

My hrajeme s klukama hru „přijela tetička z ameriky a přivezla…“ ja reknu jednu vec treba čokoládu, a syn to cele zopakuje a přidá dalsi vec. Přijela teticka z ameriky a přivezla čokoládu a zeleny svetr. Hraji s klukama 6 a 4roky. Jedeme takto dokola dokud nekdo neudela chybu. Je to kolikrát fakt legrace :mrgreen: :mrgreen:

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 11636 příspěvků 13.08.18 22:04

Nemám adhd ale co jsem doma už 5 let s nemluvící dítětem tak mám mozek nefunkční a krátkodobá paměť neslouží :mrgreen:

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 11636 příspěvků 13.08.18 22:07

@Isia pojmenovat věci..zvířata­..ukázat kartičku se zvířetem..nebo věcí a ať to pojmenuje.Kartičky různě promíchávat a opakovat.Co mu nešlo stranou a časteji ukázat.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 13.08.18 22:16
@aknah31 píše:
My hrajeme s klukama hru „přijela tetička z ameriky a přivezla…“ ja reknu jednu vec treba čokoládu, a syn to cele zopakuje a přidá dalsi vec. Přijela teticka z ameriky a přivezla čokoládu a zeleny svetr. Hraji s klukama 6 a 4roky. Jedeme takto dokola dokud nekdo neudela chybu. Je to kolikrát fakt legrace :mrgreen: :mrgreen:

My hrajeme variantu „jedu na tábor a s sebou si zabalim“ :)

Salorka
Závislačka 4204 příspěvků 11 inzerátů 14.08.18 08:31

Vtírnu se s dotazem.

Jak dlouho má udržet pozornost dítko 4-5let a jak ho to naučit?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >