Cvičení paměti u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Isia
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 13.08.18 20:13
Cvičení paměti u dětí

Maminky, máte nějaké tipy, jak cvičit dětem paměť? Mám syna, který od září půjde do první třídy. Chtěla bych mu trochu víc procvičit paměť, protože jsem zjistila, že začíná zapomínat. Když si něco vezme, tak zapomene, kde to položil, když mu něco řeknu, tak za chvíli zapomněl co jsem to řekla, kde dal věci, hračky atd. Pexeso hrajeme, máme i karty od Albi, Dobble ale nenapadá mě, jak jinak mu ještě paměť procvičovat. Děkuji za rady a inspiraci.

Reakce:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 13.08.18 20:38

A co skusit hru - dej na zem pokličku, vařečku utěrku a misku. Ať se 20 vteřin kouká a potom zavře očicka. Něco jinak prendej a potom ať řekne co je jinde :) hrají to s dětmi s různými věcmi a docela je to zatím bavi :D :hug:

blumen
Hvězda diskuse 42562 příspěvků 13.08.18 20:50
@mayecka píše:
A co skusit hru - dej na zem pokličku, vařečku utěrku a misku. Ať se 20 vteřin kouká a potom zavře očicka. Něco jinak prendej a potom ať řekne co je jinde :) hrají to s dětmi s různými věcmi a docela je to zatím bavi :D :hug:

To je dobry :lol: vyzkousim ze srandy

renda micro
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 13.08.18 20:58

Tvoření vět, vždy přidat jedno slovo navíc. Např. Kočka leze. Černá kočka leze. Černá kočka leze na střechu. Atd.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 4 inzeráty 13.08.18 21:11

Přečíst pohádku, a potom si ji nechat převyprávět, nebo se ptát na věci z té pohádky. Ale co psaly holky nade mnou je větší sranda :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 21:16
@Isia píše:
Maminky, máte nějaké tipy, jak cvičit dětem paměť? Mám syna, který od září půjde do první třídy. Chtěla bych mu trochu víc procvičit paměť, protože jsem zjistila, že začíná zapomínat. Když si něco vezme, tak zapomene, kde to položil, když mu něco řeknu, tak za chvíli zapomněl co jsem to řekla, kde dal věci, hračky atd. Pexeso hrajeme, máme i karty od Albi, Dobble ale nenapadá mě, jak jinak mu ještě paměť procvičovat. Děkuji za rady a inspiraci.

Já mám AD(H)D a taky mám špatnou krátkodobou paměť. Dlouhodobá paměť a super, ale tohle nedávám. Nemohla bych dělat třeba servírku - nepamatovala bych si, co si kdo objednal, kimovky jsem nedávala, v pexesu jsem bývala poslední, cvičení krátkodobé paměti mě vždycky stresovalo a nervovalo, že jsem to odmítala dělat a připadala si neschopná. Ale zato - doteď si pamatuju pohádky, co mi četla v pěti tetička, (když ty knížky vyndám z knihovničky, tak mi to naskakuje a jazyky mi jdou skoro samy - stačí mi ty slovíčka slyšet v kontextu. Ale zmatkář jsem strašnej - nepamatuju si, kam jsem co před vteřinou dala, ztrácím věci a nedávám instrukce - to si musím napsat, co po mě kdo chce :lol: . Každý má holt něco.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 13.08.18 21:47

Děti mají rády brainboxy,hry v kostce na cvičení krátkodobé paměti.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 13.08.18 21:58

My hrajeme s klukama hru „přijela tetička z ameriky a přivezla…“ ja reknu jednu vec treba čokoládu, a syn to cele zopakuje a přidá dalsi vec. Přijela teticka z ameriky a přivezla čokoládu a zeleny svetr. Hraji s klukama 6 a 4roky. Jedeme takto dokola dokud nekdo neudela chybu. Je to kolikrát fakt legrace :mrgreen: :mrgreen:

Malike
Extra třída :D 11805 příspěvků 13.08.18 22:04

Nemám adhd ale co jsem doma už 5 let s nemluvící dítětem tak mám mozek nefunkční a krátkodobá paměť neslouží :mrgreen:

Malike
Extra třída :D 11805 příspěvků 13.08.18 22:07

@Isia pojmenovat věci..zvířata­..ukázat kartičku se zvířetem..nebo věcí a ať to pojmenuje.Kartičky různě promíchávat a opakovat.Co mu nešlo stranou a časteji ukázat.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 13.08.18 22:16
@aknah31 píše:
My hrajeme s klukama hru „přijela tetička z ameriky a přivezla…“ ja reknu jednu vec treba čokoládu, a syn to cele zopakuje a přidá dalsi vec. Přijela teticka z ameriky a přivezla čokoládu a zeleny svetr. Hraji s klukama 6 a 4roky. Jedeme takto dokola dokud nekdo neudela chybu. Je to kolikrát fakt legrace :mrgreen: :mrgreen:

My hrajeme variantu „jedu na tábor a s sebou si zabalim“ :)

Salorka
Závislačka 4267 příspěvků 3 inzeráty 14.08.18 08:31

Vtírnu se s dotazem.

Jak dlouho má udržet pozornost dítko 4-5let a jak ho to naučit?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >