Cvičení po pororu

22.1.05 12:08

Cvičení po pororu

Chtěla bych se zeptat maminek po porodu jak to mají s cvičením a dávám se „dohromady“ po porodu.
Už jsem se ptala v našem deníčku „podzimátek“ a napadlo mě napsat taky do diskuse.
Jsem 3,5 měsíce po porodu, váhu už mám dá se říct svou původní, ale mám problém dostat bříško do původního stavu. Porodní asistentka mi po porodu radila cvičit prvních šest týdnů jen pánevní dno, dalších šest týdnů šikmé břišní svaly a až teprve potom posilovat přímé břišní svaly. Kdybych cvičila hned ty přímé, tak bych si prý břicho akorát vyvalila ven. No a i když jsem začala ty přímé cvičit až teď po vánocíh, tak jsem po třech týdnech s hrůzou zjistila, že mi to břicho hrozně vylezlo ven. Vypadá to jak kdybych teprve přijela z porodnice, no děs, a to už to bylo před vánocema docela dobrý.
Zajímalo by mě jak se Vám daří dávat se do pořádku a co se s tím dá ještě udělat. O cvičení v těhotenství se píše všude fůra článků ale o cvičení po porodu, což mi připadá i důležitější, se nemůžu ničeho dopátrat. Jak dlouho se vlastně tělo po porodu zotavuje?

Děkuji za příspěvky

Slunečnice s Aninkou 3,5měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

625
22.1.05 13:30

Ahojky,
já se přidávám, že by mě taky zajímalo cvičení po porodu a to navíc po císaři. Máte někdo zkušenost s nějakými videokazetami na cvičení?

Díky

Jana + Kačka 5 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
22.1.05 15:03

Cvičení

Ahoj holky, jsem po porodu necelé dva měsíce a protože mě nikdo nepoučoval o cvičení, začala jsem posilovat břicho asi dva týdny po porodu, nejdříve horní část břicha a po několka dnech šikmé svaly, dolní část jsem začala posilovat na konci šestinedělí. Určitě nemám břicho ploché, ostatně nebylo ani před porodem :) . Myslím, že pomáhá zatahovat při cvičení břicho dovnitř. Jinak kazetu se cvičením také nemám a ani nevím o žádném kurzu cvičení po porodu a musím přiznat, že by taky prospěl :? . Štěpánka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
22.1.05 16:59

Ahoj holky, kazetu se cvičením po porodu a věci s tím související vydala Elen Černá-Valentová a taky Hanka Kynychová, ale ta už je myslím stará dva nebo tři roky. Jednu z nich jsem viděla na www.rumbrak.cz. Jinak co se týče cvičení, já jsem šest měsíců po porodu a šest týdnů jsem svoje tělo mučila klasickýma sklapovačkama a když se nedostavil žádnej výsledek, tak jsem to vzdala a když se podívám na svoje břicho, tak mé sebevědomí klesá na bod mrazu. :( :( :( A tak si pořád říkám, že si jednu z těch kazet pořídím, asi tu Elen Černou, protože když se na ní podívate, tak musíte uznat, že vypadá po dvou dětech líp než skvěle :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
22.1.05 18:49

To se někdo má,když mu zbývá tak brzo po porodu čas a energie na cvičení :).Nejlepší recept na zhubnutí (vypadat jako Elen Černá) je porodit do dvou let dvě děti :lol: .Jde o to,nebrouzdat v obchodech a nemít čas na návštěvy lednice.A taky se zhazuje 9 kilo jinak naž dvacet,ne? :wink: No,já mám ještě tříkilovou zásobu na kojení(a těch 19kg už je pryč,hurá!!!).Katty+9měsíční Dandy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
22.1.05 19:55

Omlouvám se za chybu. Ne Rumbrak, ale samozřejmě www.rumburak.cz :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
25.1.05 18:00

Ahoj holky,
já jsem 3 měsíce po porodu. A váhu mám ještě nižší než jsem měla při otěhotnění. A vůbec to nelámu přes koleno. Tlačím koblihy…sladký…večeřím v 10 večer.
Sem tam sednu na rotoped, který si původně pořídil manžel, a chodím hodně na procházky.
Mějse a hodně zdaru při hubnutí.Hlavně to nepřeháněj ať nepřijdeš o mlíčko jestli kojíš.
Radka a Sabinka 3m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
17.3.05 13:11

Já musím říct, že jsem 6 měsíců po porodu a bříško mám teda pořádné. Rodila jsem císařem a tak jsem s cvičením nemohla začít hned. Teď také necvičím, jelikož mě stále pobolívá jizva, tak to nechávám osudu jak to dopadne. Přibrala jsem 18kg a teď už mám navíc jen 5. Prý nevypadám tlustá, ale to břicho!!!! :cry: Také jsem nikde nenašla jak postupovat se cičením po císaři zda nebude posilování břišních svalů moc velká námaha?Kéž by to šlo samo!!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama