Reklama

Cyklosedačka nebo vozík

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 15.02.10 14:48
Cyklosedačka nebo vozík

Ahojky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenoti, co je lepší, výhody a nevyhody atd.? Rozhoduji se tak potřebuju mít nějaký materiál:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 15.02.10 14:53

Já mám jen sedačku a nemůžu si jí vynachválit, je skvělá a malá v ní ráda jezdí. Kamarádka koupila i vozík, ale za celou sezonu ho vytáhla jen jednou. Ale zase dneska jsem viděla maminu, jak má z vozíku udělaný kočárek a v tom sněhu je to paráda, tak možná obojí!!

lucielle
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 15.02.10 15:08

My máme taky sedačku, do vozíku bych nešla, přijde mi, že ve vozíku nemáte dítě vůbec pod kontrolou a je zranitelnější… Se sedačkou jsem spokojená já i malá :-)

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.02.10 15:11

My máme vozík, hlavně proto, že se nám zdá mnohem bezpečnější a jednoznačně se dá používat i pro nesedící miminko, to cyklosedačka rozhodně nejde.
Koupili jsme Chariot, když byly Ondrovi dva měsíce . Jezdíme hodně (teda spíš přítel, já ze začátku jezdila jako pojízdná zásobovací stanice na kojení, teď už můžou i sami :dance: ), dítě má ve vozíku pohodlí, větší tam může mít i hračky a jídlo, může se tam pohodlně vyspat a i nesedící tam v miminkovské vložce ležel a spinkal, byl tam moc spokojený. Vozík (ten náš) je dopružený, rozhodně jsem ho v kočárku vytřásala víc než za kolem.
Když spadne „tahoun“ z kola, vozík zůstane stát, když položíš kolo s cyklosedačkou, dítě spadne s kolem. To je pro mě asi největší argument.
Dál mi připadá děsné, když dítě v helmě celé zkroucené v sedačce spí a kinklá se na všechny strany, ve vozíku sedí jako v kočárku.
Máme zkušenost i s převržením vozíku, dvakrát. Jednou přítel najel na pařízek a vozík se převrhl, Ondra (bylo mu půl roku) se ani neprobudil. A podruhé byl vzhůru a jen na nás koukal, co je to zase za atrakci, ani nebrečel :).
Za mě určitě vozík, ale zase je drahý a zabere víc místa. Pokud nejezdíte moc nebo jen krátné trasy, u většího dítěte bych možná volila sedačku. Ale u malinkých dětí nebo na časté nebo delší ježdění určitě vozík.

Leska
Echt Kelišová 7864 příspěvků 15.02.10 15:20

My máme jen cyklosedačku. Vozík bude asi bezpečnější, ale zase je těžší, takže je otázka, jesli utáhneš sama vozík + dítě, nebo jestli bude vozit jen manžel a taky záleží, kde chceš jezdit. Po silnici bych se s vozíkem bála a bohužel, u nás je jedna cyklostezka a to ještě bariérová bez pohodlných nájezdů, takže bych musela nadskakovat i s vozíkem :-) A taky záleží, jak často ho využiješ. Přijde mi fajn potom dokoupit i to kolečko a třeba využít na brusle nebo jako kočár.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.02.10 15:34

Já jsemlemra, ale vozík za kolem utáhnu :). Nevím, na jak dlouhý výlet, ale nějaká menší vyjížďka určitě v pohodě. S dítětem v cyklosedačce jsem taky zkusila jet, a bylo to mnohem náročnější, protže se mi úplně posunulo těžiště.
Na silnici se bojím i sama, natož s dítětem jakkoliv, takže jen nejnutnější kilometrové úseky pro přejezd z jedné cesty na druhou (a tp jedu za přítelem s vozíkem já skoro uprostřed silnice, aby auto případně srazilo mě), nejezdíme jen po cyklostezkách, ale skoro všechny polňačky nebo lesní cesty jsou pro vozík sjízdné.
Samozřejmě kolečko jako na kočár to chce (u některých vozíků, např. Croozer, je tzv. kočárkový set v ceně), nemusíš pak s sebou vozit kočár třeba na týdenní dovolenou.
Je pohodlnější i na ježdění ve sněhu, o bruslích ani nemluvím… Dá se dokoupit i skiset, ale my nejsme běžkaři, tak nezhodnotím.

P.S. V necelém půl roce takhle spokojené dítě v sedačce fakt nenajdete :lol: :lol:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 15.02.10 16:01

my jdem taky do vozíku, zrovna ho sháním. se sedackou bych se desne bala.

PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 15.02.10 16:04

Asi takhle-pokud jezdíte na kole hodně a jste vůbec sportovně založení, jděte do vozíku, pokud jezdíte rekreačně, tak sedačka.
Měli jsme Chariota, když jsme ho pořizovali, skoro nikdo to neznal, ale já musím napsat, že do dneška nelituji, obě holky mi odvozil a byl jako nový. Používala jsem ho i jako kočár, úžasně se vezl. Bohužel mladší dcera v roce a půl dostala z vozíku trochu hysterák, tak jsme ho prodali a koupili polohovací sedačku na kolo.Jenže pak na dovolené, když Klára usnula a klimbala tam na tý sedačce-poloha nepoloha-tak jsem na našeho Chariota vzpomínala..
Ten komfort toho vozíku nás dost rozmazlil, ale už se nedalo jinak. Rozhodně doporučuji vyzkoušet, pak také cenové relace, hodně se tu píše už o odpruženém Croozerovi, což je levnější varianta Chariota, dneska bych klidně koupila jeho.
A rozdíl je opravdu i v bezpečnosti-ve vozíku je dítě o dost bezpečnější než na sedačce. A taky jsme vozík tahala, vůbec mi to těžké nepřišlo (pokud to nebyl fakt krpál), ale jak jsem psala, chce to vyzkoušet. :-)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 15.02.10 16:18

no prave resime, odpruzeni mi prijde celkem dulezite, ale chariot je silůene drahej a vsechno se k tomu dokupuje za dalsi tisicovky (treti kolecko ke kocaru a pod), croozer ma vsechno v cene a i tak je levnejsi, ale to pruzeni… da se dokoupit extra, ale je to neoriginalni dil a rozsiri se tim rozchod, takze se s tim podle nejake vyhlasky pak ani nesmi na silnici… uz se silene tesim na jaro a na kolo

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 15.02.10 16:44

ted sem resila vozik a sehnala jsem odpruzeny Kranich za 5,5tis novy … za 6,5 je s prednim koleckem takze se da sehnat aji za rozumny penize voziky :wink:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 15.02.10 16:45

Pudli - my odvozili Vojtu v neodpruženém croozeru, jen jsme podhustili kolečka. Teď nad odpružením uvažuju, ale jak píšeš - větší rozchod už tak dost širokých kol… Na webu existuje diskuse cyklistů-chlapů-tatínků, kteří si odpružení sami vyrábějí a vyměňují si zkušenosti, návody apod. Jenže náš atínek na tohle není… :-(

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 15.02.10 16:46

Ahojky, pro dvojčata určitě vozík, jinak v tom nevidím příliš mnoho výhod. Potřebuju mít při jízdě kontakt s dítětem… Taky když jedem na výlet s kamarádkou, která má dvojčata, tak já se sedačkou projedu leckde, kdežto ona s vozíkem má na neupravených přírodních cestách potíže. Záleží kolik do toho chceš investovat a na ježdění v jaké lokalitě se chystáš (příroda X město). Obojí má své výhody i nevýhody.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 15.02.10 16:53
mikitaa píše:
ted sem resila vozik a sehnala jsem odpruzeny Kranich za 5,5tis novy … za 6,5 je s prednim koleckem takze se da sehnat aji za rozumny penize voziky :wink:

kouknu na to, m,anzel rikal, ze je jeste jedna horsi serie. obvykle dost sockujeme, ale trosku se bojim, aby to bylo bezpecne, preci jen „nemame tech deti tolik, aby nam na jednom nezalezelo“

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 15.02.10 16:55

k pruzeni - kdyz se s deckem nesmi trast a vyhazovat ho, aby si neudelalo mikrotraumata mozku, tak mi prijde logicky, ze ho nechci natrasat ve voziku - kdyz vim, jak desne me vyhrka kolo
jinac my jezdime na trekacich na zpevnenych cestach, lesem se obvykle stejne neprodirame…

lukrecia
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 15.02.10 17:15

Pudloslavo, ony i ty polní cesty a někdy i lesní jsou pěkný natřásačky. My s Kryštofem ve vozíku vyjeli, když mu bylo 5 měsíců, to už jsem odpružení neřešila. Teď ale začnem jezdit s miminkem hned, jak budu schopná sednout na kolo (podotýkám, že s vozíkem jezdím hlavně já, jezdíme hodně v týdnu, když je chlap v práci), takže odpružení řešim.
Pokud bych teď kupovala vozík, kupuju ho teda i s odpružením (Kranich je asi nejlevnější varianta), já bych ale zas ela do Croozera od www.velofiala.cz - dá se koupit v setu s odpružením, pak vychází o něco levněji, než když kupuješ zvlášť.
odkaz na prodejce kranichu
fórum o odpružení - třeba by se tam šlo domluvit, aby vám odpružení udělali?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >