Cyklosedačka přední / zadní?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 12.01.11 18:13
cyklosedacka predni/zadni??

ahoj…projela jsem diskuze o cyklosedackach…kou­kam ze asi vitezi co se kvality tyka asi hamax…ale jeste jsem se nikde nedozvedela…ktera sedacka vam vyhovuje vic? dopredu nebo dozadu? vzadu je dite chraneny pred vetrem apod. to je mi jasny…ale zase prd vidi a ja na ni taky nevidim…kterou mate? jak jste s ni spokojeny?
konecne je pekne tak uz me svrbi prsty vytahnout kolo :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 12.01.11 18:30

Máme Hamax zad­ní a jsem nad­šená. Starší v ní jez­dila a byla spo­kojená (a to ne­byla nikdy ko­čárkový typ, tam n­evydržela moc dlou­ho). Teď už se t­ěším až bude ja­ro a hlavně až ten ná­š lenoch začne se­dět, a vyrazím s mlad­ší dcerou  :dance: .

Já si teda ne­dovedu předsta­vit, že bych m­ěla dítě vepře­du  :nevim: .

mom.kri
Závislačka 4416 příspěvků 12.01.11 18:38

tak mě by zajímalo jaké se dělají do předu, všude vidím že vozí děti vzadu a to se mi taky nelíbí. Zatím jsem teda po tom nepátrala, ale když už tady ta diskuse je…
když jsem byla malá, tak byly sedačky na kolo jedině v předu…

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 12.01.11 18:43

hkac diky.

tady je obrazek predni sedacky a vysvetleni jak je hledat http://www.alternativni-cyklistika.cz/…echat-zmast/

strilim od oka jo…ale prodava se treba tady http://www.bikeway.cz/…-p-1475.html

mom.kri
Závislačka 4416 příspěvků 12.01.11 18:45
mikitaa píše:
hkac diky.

tady je obrazek predni sedacky a vysvetleni jak je hledat http://www.alternativni-cyklistika.cz/…echat-zmast/

strilim od oka jo…ale prodava se treba tady http://www.bikeway.cz/…-p-1475.html

kouknu na to, díky

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.01.11 18:47

My měli obě. Vepředu se udržuje samozřejmě lepší kontakt s dítětem, nicméně například já (175 cm) jsem měla problém syna v jeho roce a čtvrt (80 cm) tam vozit, protože jsem přes něj prostě špatně dosahla na řidítka, překážel mi při šlapání (musela jsem mít kolena trochu do boku), navíc mám pánské kolo, takže se mi špatně nasedalo / sesedalo (prostor mezi sedačkou a mým sedlem byl značně mrňavý…
Dál dítě schytá všechen vítr, bordel a mušky, co letí…
Dál je ta sedačka nevhodná na delší cesty, protože usne-li dítě, nemá se kde opřít, kam se položit hlavu atd.....
Takže sedačka dozadu je na cyklistické výlety určitě lepší. Na běžné přejezdy na nákup do vedlejší vesnice je ta dopředu určitě ok.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 12.01.11 18:57

martino: diky za srovnani…nemas nahodou nejaky fotky v archivu s tou predni? :mrgreen: na dlouhy cesty my zatim mame vozik…ale s tim se mi tahat nechce..navic nez to predelam z jednoho kola na druhy :roll: ja chtela sedacku na svoje kolo abych mohla s terkou ven jen tady misto prochazky proste vezmu kolo a projedeme se (cca 15 km treba takze bez spani)…tak se mi libi ta predni ze s ni budu moct mluvit. ale prave si zas moc neumim predstavit jak se na to kolo vlezeme :mrgreen: my zas budeme mit secko uz to vidim :zed: :zed: :mrgreen: a jakou si prosimte mela?

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.01.11 19:15

… my taky máme vozík…
Nejdřív (2008) jsme měli jen sedačku dopředu na pojížďky po okolí. Pak jsme jeli na dovolenou a protože je Linda spáč, pořídili jsme sedačku dozadu.
Napřesrok (2009) se nám narodil Tom. Pro něj jsme pořídili vozík.
Ve 2010 se nám Tom na vozík vykašlal, řval v něm, protože s námi neměl kontakt, takže putoval do sedačky dopředu (ale to nebylo pro mě fakt únosné, musela jsem plánovat každé zastavení a představa, že nutně musím zabrzdit, tak jsem očekávala, že se někde rozmlátíme…). Následně tedy putovala do vozíku Linda (ta je tam spokojená, vůbec nás nepotřebuje, ale kdo se s ní má tahat :-D…), a Tomáš jezdí v sedačce vzadu.
Letos se musíme vozíku zbavit a pořídit druhou sedačku dozadu :-)

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 12.01.11 19:29

Jo, je to teda nějaká hamax, zdědili jsme ji po bráchových dětech (bráchovy děti se pohybují na 3. percentilu, takže tam jezdily ještě ve třech letech, našim byla i v roce a půl v podstatě akorát…).
Aby to nevyznělo, že jí odsuzuju, to ne. Na takovéhle pojížďky je právě príma. Jen já jsem si kupovala kolo na mě a ne na mě a dítě vepředu, takže když sesedám, jsem zvyklá kolo trochu naklonit, abych se netřískla o štangli… to mi tady dělalo trochu potíž, dítě nás převažovalo :-)
Hm, teď mě napadlo, že nevím, odkud jsi, ale kdybys chtěla, tak ti ji můžeme za nějakou symbolickou cenu nechat.

loola
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 12.01.11 19:30

Ahoj, my jsme kupovali sedačku teď na Vánoce a prodavač nám doporučoval zadní hlavně z důvodu případného pádu :wink:
Samo, že vítr a mušky jsou taky nepříjemné :-)

loola
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 12.01.11 19:33

A ještě mě hlodá otázka, když jezdíte s dětma v létě jak řešíte sluníčko? Pořád uvažuju jestli bude stačit když malého namažu kvalitním opalovákem aby se nespálil když budem na nějakém delším výletě :think:

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 12.01.11 19:47

Ahojky :mavam: :mavam:
my máme zadní, zkoušela jsem i přední - ale blbě se mi šlapalo.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 12.01.11 19:49
loola píše:
A ještě mě hlodá otázka, když jezdíte s dětma v létě jak řešíte sluníčko? Pořád uvažuju jestli bude stačit když malého namažu kvalitním opalovákem aby se nespálil když budem na nějakém delším výletě :think:

Sluníčko do o­čí řeším sluneč­ními brýlemi (a­le máme přilbu, kte­rá má něco ja­ko kšilt, tak­že ty brýle hlav­ně kvůli větru)­. Sluníčko na spá­lení řeším tak, že v­ozím dítě v dlou­hém tričku a dlou­hých kalhotách (vzduš­ných, lehkých), na kr­atší vzdálenos­ti ve velkých ve­drech krátké a hod­ně mažu, přes po­ledne nejezdím po slu­níčku. Ono na ko­le dost fouká, tak­že i když je t­eplo, krátké mi přij­de málo.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 12.01.11 19:52

Jinak sesedání se zad­ní sedačkou mi přij­de podobné ja­ko s tou před­ní (podle toho jak ta­dy bylo popiso­váno). Taky mám pán­ské kolo a jsem zv­yklá přehodit no­hu přes sedlo, což s d­ítětem vzadu ne­ní jednoduché­. Jó, kdybych já ten­krát, když jsme ko­lo kupovali, vě­děla, že jsem t­ěhotná byla jsem tě­hotná asi týden :D ) a s d­ítětem budu jez­dit na kole, ne­trvala bych na p­ánském rámu  :roll: .

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 12.01.11 20:01

taky mam panskej ram…ale to je teda asi prast jak uhod jestli predni nebo zadni co se tyka nasedani koukam.
martino: to by si byla uplne nejzlatejsi…pac uz vidim ze poridim predni..a martin pak bude chtit zadni a pak si to vzajeme omlatime o hlavu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jsem kus jizne od brna. ale klidne zaplatim i postu jestli si nekde z daleka :wink:

slunicko: uz sme terku jednou ve voziku trochu pripalili…takze mazat mazat a mazat :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >