Cyklosedačka upevněná na nosič

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.11 12:54
cyklosedačka upevněná na nosič

Jezdíte někdo s cyklosedačkou upevnitelnou na nosič?? Bohužel máme takové kolo, kam klasická cyklosedačka připevnit nejde :-?

Jak se osvědčila a jaký typ máte?? Prozatím jsem našla jen Hamax Plus a nějaké noname z MMB.

Nejnovější recenze z kategorie Cestování s dětmi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 13.04.11 13:06

Mám hamax…a upřímně…pokud není kolo celoodpružené, tak to dost drncá (a to nemusím jezdit ani po polních cestách, na to stačí ty naše robité silnice). Pokud potřebuješ sedačku dozadu (ta je i mnohem bezpečnější než přední), zkus popátrat spíš po těch, co se na nosič neupevňují a jsou tzv. samonosné. Co jsem koukala, tak princip upevnění bude stejný. Je to třeba Hamax kiss

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 13.04.11 13:24

a kdyz sem vybirala sedacku nedavno tak jsem videla i sedacky na nosi s odpruzenim…meli takovy velky pero mezi nosicem a sedackou…urcite neco najde co pujde…taky jsem bojovala nez jsem nasla vubec neco co jde pridelat na moje kolo :mrgreen:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 13.04.11 13:24

.

Příspěvek upraven 13.04.11 v 14:37

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.11 13:51

Kakiko, my právě musíme mít tu na nosič, jiná nejde namontovat, máme to i potvrzené přímo od výrobce kola. Manžel má GT Avalanche, což je v podstatě spíš horské závodní kolo a když ho za svobodna kupoval, nepočítal s tím, že tam bude někdy chtít vozit dítě :nevim:
Můžeme ho sice prodat a koupit „normální“, ale dost bychom tratili a navíc je to jeho srdeční záležitost :wink:
Já mám sice kolo normální, ale vozit ho nechci, jednak se bojím a jednak jsem ráda, že se svojí kondičkou jedu sama, natož ještě se závažím za sebou :mrgreen:

Četla jsem, že na tyhle sedačky musí být dobrý kvalitní nosič, aby se nezkroutil :think:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.11 13:53
mikitaa píše:
a kdyz sem vybirala sedacku nedavno tak jsem videla i sedacky na nosi s odpruzenim…meli takovy velky pero mezi nosicem a sedackou…urcite neco najde co pujde…taky jsem bojovala nez jsem nasla vubec neco co jde pridelat na moje kolo :mrgreen:

Myslíš tato?? Ta nějakou pružinu má, rozklikni ten první obrázek

http://www.hamax-cz.com/…8/552530.php

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 13.04.11 14:37

no tak mam stejny kolo jako manzel (taktez ma srdecni zalezitost :mrgreen: )..a se sedackama je to boj…tam totiz nesel ani nosic :nevim: …takze nakonec mam terku vepredu a mam belleli rabit multifix (snad sem to napsala dobre) pac nic jinyho bohuzel neslo

Hýpa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.11 10:28
kola GT

Koukám, že kola GT to lidem s dětmi dost ztěžují… mám GT Nomad LTD dámské trekové. Jsem spokojená moc, ale právě jsem po prodání vozíku chariot (syn 3 roky už v něm být nechce, baví ho sedačka) zjistila, že sedačku na něj prostě nedám. Někdy s ním chci vyjet i sama, nejen když jedeme celá rodina…

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.11 11:04

No asi není počítáno, že ho někdo bude používat na rodinné výlety :mrgreen:
My jsme nakonec sedačku nepořídili… znamenalo by to koupit drahý kvalitní nosič a k tomu sedačku, nějak nám na to letos nevyšly penízky a malej už má 15 kg, tak to není legrace ho za sebou vozit :mrgreen:

Hýpa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.11 11:21

Spíš si říkám, že v USA to funguje se sedačkami asi jinak… je to americká značka, ne? Protože to moje Nomad LTD není žádné „extra“ super kolo na obrovské sportovní výkony, ani nebylo tak drahé (v r. 2005 tuším zlevněné z nějakých 15 tis. na 11.500,–, protože to byl model 2004). Ještě uvažuju, že bych si pořídila nové kolo - ne jen kvůli sedačce, to by byl nesmysl. Ale druhý syn (10,5) strašně rychle roste, teď má Author Limit a možná příští rok už mu nebude (už teď má sedačku na nejvyšší velikost) - mohl by si vzít na přechodnou dobu moje GT, než by dorostl do kola pro chlapa. To jsou ale složitosti! :-D Skoro lituju, že jsme prodali chariota, určitě by to v něm malej ještě vydržel…

Hýpa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.11 11:23

Jo, a nosič já mám, asi celkem kvalitní od Sport Arsenal nosnost 25 kg… sedačku na nosič jsem bazarovou nenašla, nějaká jednoduché belleli stojí na netu asi 900,– … Jenže máme doma už sedačky dvě - poděděný Hamax, po starším Author… tak to člověka štve, kupovat extra další

Patrik6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.11 20:31

Mám kolo GT Avalanche Expert velikost M, používáme cyklosedačku Hamax Siesta cca rok, bez problemu.

kovarova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.13 13:33
cyklosedačka na gt avalanche

Manžel má taky Gt avalanche 3,0 a vůbec nás nenapadlo, že by tam nešla cyklosedačka připevnit. Koupili jsme hamax sleepy a bohužel nám při větších drncákách škrouchala o kolo.Tak musím dceru vozit já. Ted jsem ale četla, že by snad měla existovtat redukce na ten držák, cca 700kč. Nemáte někdo zkušenost???

Verkase
Nováček 3 příspěvky 08.05.13 10:51
cyklosedačka na gt avalanche

Dobrý den, přidávám se do diskuze :mavam: Cyklosedačka a „gétéčko“ je u nás aktuální téma. Mám v plánu pořídit Hamax Siesta Plus - s nosičem, ale teď jsem si přečetla příspěvek od mikitaa, že na GT nosič nejde??? :( Původně jsem chtěla samonosnou sedačku a na bike-forum jsem se dočetla, že jediná samonosná sedačka na GT je Hamax, ale u velikosti rámu L (což mám já) je právě problém s tím „škroucháním“ jak píše kovarova… takže jsem momentálně bezdradná :nevim: Prosím o jakýkoliv názor, tip, radu…

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.13 11:23

My jsme to vzdali, žádný přijatelný řešení jsme nenašli :roll: ale teď to řešíme znovu, máme druhé děcko a příští rok určitě budeme chtít jezdit všichni, zatím jsme domluvení tak, že si koupím já nové kolo a sedačku na něj a budu malou vozit sama. Takže jsem ti asi moc nepomohla :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >