cystografie

Anonymni
9.11.07 09:31

cystografie

Zdravím všechny maminky,

moje tříletá dcera v září prodělala nefritidu levé ledviny a teď je objednána na cystografii k vyloučení vrozené vady návratu moči do ledviny. Máte někdo zkušenost s tímto vyšetřením, zda je bolestivé a popř. s komplikacemi po něm (zánět, pálení při močení…). Zdá se mi neadekvátní posílat tak malé dítě na toto vyšetření po jednom zánětu.
Marcela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

853
9.11.07 10:28

Ahoj,

můj syn prodělal tu samou nemoc co tvá cera, když mu bylo půl roku. Vyšetření o kterém se zmiňuješ jsme také podstoupili, byl tam s ním manžel. Ale bolestivé by to být nemělo, plakal když okolo něj bylo moc lidí a také se bál toho rentgenového přístroje . Po vyšetření neměl žádné bolesti, vůbec neplakal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
9.11.07 11:51

Ahoj,

já jsem to vyšetření postoupila v 15-ti letech a pamatuju si, že to bylo nepříjemné. Zavádění cévky bolí, ale sestry jsou zručné, takže u takové malé holčičky by snad měly být rychlé. Pálení při močení jsem pak měla, ale už si nevzpomenu, jak dlouho trvalo - možná den, dva.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16541
9.11.07 12:17

ahoj,

já jsem na takovém vyšetření byla před více jak 10 lety jako dospělá a dnes bych se hooooodně rozmýšlela, zda jej opět podstoupím :( . samotné vyšetření bylo bezbolestné,ale pak jsem se tak 1-2 dny nemohla vyčůrat.doslova jsem lezla po zdi, bylo to něco strašného.

tohle samozřejmě tvé holčičce nepřeju, tak se na případné negativa raději zeptej předem !!! a zda není nejprve vhodné méně agresivné vyšetření. at lékař vše vysvětlí a nabídne i jiné metody !

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Agone
2.9.11 15:59

Já jsem právě přišel z nemocnice po mikční cystografii, Ačkoli mě doktorka namazala umrtvujícím gelem bylo mi to velice nepříjemné, a močení je bolestivé. Ale nemusíte se ničeho bát dětem dávají oblbovací látku (dají dítěti čichnout a nebude si nic pamatovat) :-?

• Nahlásit
  • Citovat
28.10.14 06:46

AHOJTE BYL JSEM TAKY NA CYSTOGRAFII ASI VE 3 NEBO 4 LETECH. POKUD SI VZPOMÍNÁM DOBŘE TAK JAK TU PÍŠETE, ŽE DÍTĚTI DAJÍ NĚČEHO ČUCHNOU NEBO, ŽE POUŽIJOU NĚJAKY ZNECITLIVUJÍC8 GEL TAK U MĚ TO NENÍ VŮBEC PEAVDA. CO SI VZPOMÍNÁM, JAK JAEM VEŠEL DO ORDINACE MUSEL SEM ZE SEBE AHODIT VŠECHNO OBLEČENÍ, POTOM SEM SI ŠEL LEHNOUT NA LEHÁTKO A ASI PO 5-TI MUNUTÁCH PŘIŠLA DOKTORKA PŘEDEMNOU SI NASADILA RUKAVICE TY SI ZDESINFIKOVALA DESIFEKCÍ KTERÁ VYPADALA JAKO MÝDLO(ALE NEBYLO) STOUPLA SI PŘEDEMĚ STÁHLA MI PŘEDKOŽKU A ŽADNÉ RYCHLE ZAVÁDĚNI ALE VELMI POMALÉ ZAVADĚNÍ. PO 1 HODINĚ NI TU CYSTU VYTÁHLA A ŘEKLA MI AŤ SI LEHNU NA ZÁDA, TAK SEM JI POSLECH A ONA MI VRAZILA DO ZADKU INJEKČNĚ NĚJAKOU TEKUTINU A NA KONEC SE TO OPAKOVALO. ZNOVU NA ZÁDA A ZNOVU SMI STÁHLA PŘDJOŽKU A ZNOVU VELMI POMALU MI TAM ZAVEDLA VELMI POMALU TEN KATÉTR.

CELKEM JSEM NA TOM VYŠETŘENÍ STRÁVIL 2 HODINY

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama