Dá se angína vyléčit bez ATB?

3425
17.4.11 16:04

Dá se angína vyléčit bez ATB?

Holky, myslíte, že se dá angína vyléčit i bez ATB? Zrovna jsme se chytli s manželem, jelikož malý dobral před 14ti dny atb - měl angínu, ted byl 14dní ok a od včerejška má horečku přes 39, kašel nemá, jen lehce rýmu, no a když jsem mrkla do krku, tak začervenalé mandle a na nich už bílé fleky, takže je to tu zas..:zed: :roll: Manžel je na nervy, že „super! další atb na obzoru!“ Že má malý díky mně :?: totálně dodělanou imunitu, když do něho furt cpu antibiotika, tak jsem se ho zeptala, jak ho mám teda z té angíny vyléčit, tak nevěděl, ale uzemnil mě tím, že jak se asi léčila, když atb ještě nebyla?? To na ni děcka umírala? :nevim: Ach jo, už tak jsem nervózní, že mám doma hicujícího marůdka a do toho ještě protivný chlap. :zed:
Tak co myslíte, dá se angína zvládnout i bez atb, třeba pomocí homeo nebo nějakých zábalů nebo co já vím…??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

288
17.4.11 16:16

bohužel nedá, může sice přechodně ustoupit, ale úplně přeléčit nelze a u malého dítěte bych o tom raději vůbec neuvažovala. manželovi bych sdělila, že když nebyla ATB umíralo se na daleko lehčí onemocnění a angína mezi ně rozhodně nepatří, dokáže dítě dost potrápit.

Příspěvek upraven 17.04.11 v 16:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
17.4.11 16:18

Jasne, ze angina pomine i bez ATB. ATB prakticky zamezuji dlouhodobe infekcnosti, ktera muze trvat az 3 tydny. Pri nasazeni ATB infekcnost konci do 72 h po nasazeni. Symptomy odezni stejne at bere ATB nebo ne, jen jde proste o tu infekcnost. Tolik duveryhodne zdroje na netu. Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25224
17.4.11 16:22

Já bych to bez ATB neriskovala. Zrovna angína je dost nebezpečná, myslím, že může přejít na srdce. Doktoři asi mají důvod ji léčit tak, jak ji léčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
17.4.11 16:24

angína je poměrně běžné onemocnění, se kterým se setkal snad každý z nás. Přestože je velmi efektivně léčitelná antibiotiky, neměli bychom její průběh a léčbu podceňovat a nemoc přecházet. Možnou komplikací (převážně u neléčené angíny) je vznik abscesu, který se nám může vleklým zánětem mandlí vytvořit. Jedná se o patologickou dutinu, která vzniká zpravidla za krční mandlí a naplní se hnisem. Je provázen silnou bolestí postižené mandle, nemocný omezuje polykání na minimum a ztížená pohyblivost dolní čelisti mu nedovoluje srozumitelně artikulovat. Nemocný „huhňá“ a je mu špatně rozumět. Hnisavý absces je nebezpečný (mohl by prasknout) a je proto nutné ho odstranit chirurgicky, provádí se řez a následné vypuštění hnisu. V závažnějších případech je pacientovi vyjmut celý absces i s mandlí, což zabraňuje jeho případné recidivě. Při opakovaně neléčených angínách se však vystavujeme riziku mnohem závažnějších stavů, jako je zánět ledvin či revmatické postižení kloubů a srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
17.4.11 16:34
evinka001 píše:
angína je poměrně běžné onemocnění, se kterým se setkal snad každý z nás. Přestože je velmi efektivně léčitelná antibiotiky, neměli bychom její průběh a léčbu podceňovat a nemoc přecházet. Možnou komplikací (převážně u neléčené angíny) je vznik abscesu, který se nám může vleklým zánětem mandlí vytvořit. Jedná se o patologickou dutinu, která vzniká zpravidla za krční mandlí a naplní se hnisem. Je provázen silnou bolestí postižené mandle, nemocný omezuje polykání na minimum a ztížená pohyblivost dolní čelisti mu nedovoluje srozumitelně artikulovat. Nemocný „huhňá“ a je mu špatně rozumět. Hnisavý absces je nebezpečný (mohl by prasknout) a je proto nutné ho odstranit chirurgicky, provádí se řez a následné vypuštění hnisu. V závažnějších případech je pacientovi vyjmut celý absces i s mandlí, což zabraňuje jeho případné recidivě. Při opakovaně neléčených angínách se však vystavujeme riziku mnohem závažnějších stavů, jako je zánět ledvin či revmatické postižení kloubů a srdce.

Tohle jsem taky právě našla na netu a celkem mě to vyděsilo. :-? Než riskovat nějaké komplikace, tak radši ta atb a pak zkusíme nějaké to homeo jako prevenci.. :think: Už tak bere skoro rok Imunoglukan a nemocný je pořád, i když přes zimu se držel, dávali jsme Oscillo a to se mi zdálo, že snad zabralo, ale ted je to děs.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
17.4.11 16:37

Pozor, ne každá angína se dá vyléčit ATB. Je nutné zajít k lékaři na test CRP, aby zjistil, jakého je angína původu. Pokud je test pozitivní, nic jiného, než ATB nezabere. Taky angína leze na srdce a klouby(mám z dětských angín srdeční arytmii a bolavé klouby dodneška)a nezbylo mi nic jiného, než si nakonec nechat ty mandle vyndat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.11 16:40

Andul já léčila malého 2 týdny bez antibiotik.Né že bych mu je nechtěla dopřát,měl je za život pak poprvé,ale dr mi tvrdila že angínu nemá a další mi vynadala že je na tom tak blbě že jí musí mít aspon 2-3 týdny.Takže u nás se bez nevyléčila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
17.4.11 16:41
Ivana IZA píše:
Pozor, ne každá angína se dá vyléčit ATB. Je nutné zajít k lékaři na test CRP, aby zjistil, jakého je angína původu. Pokud je test pozitivní, nic jiného, než ATB nezabere. Taky angína leze na srdce a klouby(mám z dětských angín srdeční arytmii a bolavé klouby dodneška)a nezbylo mi nic jiného, než si nakonec nechat ty mandle vyndat.

Nápodobně, taky je mám vyndané, byla jsem na operaci v 16ti. :-? Taky mě z toho bolely klouby a právě proto, aby mi to nesedlo na srdce, jsem je šla vytrhnout..
Tak jsem byla lehce nalomená, že to zkusíme nějak „překonat“ bez atb, ale ted to vidím tak, že ráno pofičíme k mudře.. :-? Už se těším na ty řeči doma… Asi tam tatínka se synem pošlu samotného, at si paní doktorce argumentuje, proč atb NE a že on by dítě nechal tak, at si tělíčko poradí! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
17.4.11 16:45
Kamča.dalmatinka píše:
Andul já léčila malého 2 týdny bez antibiotik.Né že bych mu je nechtěla dopřát,měl je za život pak poprvé,ale dr mi tvrdila že angínu nemá a další mi vynadala že je na tom tak blbě že jí musí mít aspon 2-3 týdny.Takže u nás se bez nevyléčila

Ty jo, a to měl jako 14 dní horečky? Nebo horečka po několika dnech ustoupila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
17.4.11 17:12

No mi měli angínu teď. A vůbec žádné teploty jsme neměli, jenom jakoby „huhňal“. Před dvěma měsíci, měl angínu a u té měl 40 horečky, ale to měl hnisavou angínu spolu se zánětem dásní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
17.4.11 17:26

Ahoj, můj taťka angínu neléčil a odneslo to srdce ( je po operaci chlopně, potvrzené od dr., že za to může přechozená angina) Takže, přejde i sama, ale může zanechat ošklivé následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
17.4.11 17:37
Anduli píše:
Holky, myslíte, že se dá angína vyléčit i bez ATB? Zrovna jsme se chytli s manželem, jelikož malý dobral před 14ti dny atb - měl angínu, ted byl 14dní ok a od včerejška má horečku přes 39, kašel nemá, jen lehce rýmu, no a když jsem mrkla do krku, tak začervenalé mandle a na nich už bílé fleky, takže je to tu zas..:zed: :roll: Manžel je na nervy, že „super! další atb na obzoru!“ Že má malý díky mně :?: totálně dodělanou imunitu, když do něho furt cpu antibiotika, tak jsem se ho zeptala, jak ho mám teda z té angíny vyléčit, tak nevěděl, ale uzemnil mě tím, že jak se asi léčila, když atb ještě nebyla?? To na ni děcka umírala? :nevim: Ach jo, už tak jsem nervózní, že mám doma hicujícího marůdka a do toho ještě protivný chlap. :zed:
Tak co myslíte, dá se angína zvládnout i bez atb, třeba pomocí homeo nebo nějakých zábalů nebo co já vím…??? :nevim:

Daji se vylecit i bez ,ale chce to mit se na koho obratit/odbornika pres homeo napriklad apod/.Muzu se zeptat,jestli i ty nemoci predtim byly anginy-anebo neco jineho? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.11 18:08
Anduli píše:
Kamča.dalmatinka píše:
Ty jo, a to měl jako 14 dní horečky? Nebo horečka po několika dnech ustoupila?

Nejdřív né,ale nemohl polykat.Pak měl i teploty a naše dr nás furt posílala domu že řádí virozy až sem pak jela jinam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
17.4.11 18:13

orpavdu záleží na typu angíny, která se dá velice lehce zaměnit s angínou virovou. Jak už někdo zmiňoval, zkusila bych CRP a pokud je vysoké, tak určitě antibiotika. Já tohle řešila u dcery, pořád angína, byla jsem s ní u doktora, po horečnatém víkendu, doktorka říká, orpavdu ošklivá hnisavá angína, po pohledu do krku. Malá ale už neměla teplotu, tak jsem čekala, jestli začne zase horečkovat, ale nestalo se tak. Pak ještě asi dvakrát, co mi doktorka opět sdělila, že je to příšerná angína a zase sama do tří dnů odezněla a musím i podotknout, že po 5 dnech na kontrole byl krk naprosto čistý. Od té doby malá už angínu neměla a jsou tomu tři roky :wink:

Ještě upozorním, že tohle jde opravdu jen v případě, že se nejedná o angínu bakteriální, ale virovou. Proto to CRP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama