Dá se zde vůbec stavět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zaty
Povídálka 14 příspěvků 24.04.19 22:35
Dá se zde vůbec stavět?

Dobrý den mám dotaz zda už se tu někdo potýkal s tím že chtěl stavět barák na svém pozemku ale nebyl v územním plánu obce…mám krásný pozemek hned u hlavní komunikace na začátku obce je to zhruba 1200m čtverečních ale nejni v územním planu, co se týče síti tak voda s elektrikou jsou hned přez hlavní komunikaci ale odpady by byl problem…co můžu dělat abych zde mohl postavit dům? A dá se na místě kde nejni v územním plánu vůbec stavět? Potažmo na kolik by vše vyslo abych mohl stavět nejspíš se nevyhnu tomu že budu muset mít septik…je zde někdo kdo řešil podobnou situaci? Děkuji

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8475 příspěvků 24.04.19 22:55

Tak nejdřív musíš jít na obec zeptat se tam, zda jsou ochotni a schopni pozemek do územního plánu začlenit. Už jsem se setkala i s tím, že majitelé pozemku se museli plánu na výstavbu vzdát a koupit pozemek obecní.

Travelerka
Kecalka 230 příspěvků 24.04.19 23:15

My jsme třeba stavěli na pozemku, který byl v té době v území se zrušeným územním plánem. Takže jsme museli mimo jiné žádat obec, zda nám zastupitelstvo schválí stavbu a bylo s tím hodně vyřizování navíc. Ale náš pozemek navazoval na zastavěné území a díky neexistujícímu územnímu plánu se na nás ani nevztahovaly regulativy, jak má dům vypadat. Hlavní je oběhat stavební a obecní úřad, oni už budou vědět, jestli to půjde.

llida
Kecalka 400 příspěvků 25.04.19 07:34

Pozemek v uzemnim planu byt musi, je tam kazdy pozemek… otazka zda myslite, ze neni v planu urcen k zastaveni nebo ho opravdu nevydite a v tom pripade musite hledat ve uzemnim planu vedlejsi obce ci katastru vedle vasi vesnice… proste kazdy pozemek je v nejakem uzemnim planu… az ho najdete, uzemni plan a regulace vam reknou, zda na nem stavet muzete a take co na nem stavet a s jakymi podminkami… pokud je napriklad v lokalite, ktera neni urcena k zastaveni a mimo zastavene uzemi obce, musite na urad - konkretne uzemni planovani a zjistit vice… takto aspon ve zkratce:-) zabyvam se projekty, kdyby jste neco, tak napiste. hezky den

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 10:13

Děkuju za odpovědi :slight_smile:

Váš příspěvek
Reklama