Reklamace - Sconto nábytek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tumpach
Kelišová 6623 příspěvků 21.04.19 12:55
Reklamace- Sconto nábytek

Zdravím holky,
chtěla bych se zeptat, na co mám právo a jak můžu postupovat při reklamaci.
Rozlepil se mi nábytek, zboží jsem reklamovala, po měsíci mi dali náhradní díly, které ovšem nesedí, díry se již pro zvoleny nábytek obývací stěnu Alasku (prosím vás nekupujte si ji) vrtaný pravděpodobně jinak, takže tak.
Nyní jsem to znovu jim vracela a řekli mi, že si MÁM ZASE POČKAT MĚSÍC, A PRÝ NEMÁM NÁROK NA VRÁCENÍ PENĚZ-
Takže jak mám postupovat při dané reklamaci??? na co mám právo a nárok?
Už mě to fakt se. e :cert: :cert:, takže reklamace se bude táhnout dva měsíce, a bůh ví jestli úspěšně :cert: :cert:.
Takže holky, omlouvám se, že řádky nedávají smysl. Na co mám tedy právo? Díky všem

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8462 příspěvků 21.04.19 14:02

Dodali ti ty náhradní díly do 30 dnů?

Uživatel je onlineCenarius
Kecalka 318 příspěvků 21.04.19 14:06

Vzdycky maji na vyjadreni a vyreseni zakonou lhutu 30 dni.

Monchichik
Echt Kelišová 8286 příspěvků 21.04.19 14:45

Tak záleží, jak dlouho tu ten nábytek máš :
https://www.penize.cz/…spotrebitele

smajlik345
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 21.04.19 16:03

@tumpach po zkušenostech (ne se scontem, ale s jinou firmou) buď počkat a doufat že už dodají díly dobré a nebo čoi a posudek. Pak nemusí být ani 3 reklamace ani 30 dní. V tu chvíli zkrotnou a peníze do pár hodin na učtu..Já jsem koupila vadnou věc, neuznalý mi 4 reklamace vždy pro stejnou vadu. Přehazovali mě jak horký brambor, až se zapojila čoi a soudní znalec do pár hodin jsem měla peníze na učtu

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 21.04.19 16:52

Reklamovala jsem malou komodu, rozlepilo se tam co mohlo asi po mesici. Zahrala jsem si na hnusnou a zlou, co kope skrz zakony, coi atp kolem sebe a za tyden byla castka na uctu. Po dobrym to neslo

tumpach
Kelišová 6623 příspěvků 21.04.19 17:07
@Janli píše:
Dodali ti ty náhradní díly do 30 dnů?

no náhradní díly dodali, ale jsou mi na nic, prostě nesedí, jsou jinde vyfrezované díry :) a jinde vyvrtané díry :), takže se s tím může jít tak akorát picnout :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, a jediná co na to řekla ta bába na telefonu, vyfoťte to, a ještě se tomu divně divila a slov k tomu neměla :roll: :roll:

tumpach
Kelišová 6623 příspěvků 21.04.19 20:00
@Monchichik píše:
Tak záleží, jak dlouho tu ten nábytek máš :
https://www.penize.cz/…spotrebitele

no za chvíli dva roky, ale než vyřídili reklamaci, tak první reklamace uplatnovaná na začátku března, přinesla jsem díly za 14 dní jsem to montovala, myslela jsem, že mě tíhne :cert: :cert: :cert:

JTom
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 22.04.19 15:19

Za jak dlouhou dobu se to rozlepilo? Má se za to, že když se se vada projeví v průběhu šesti měsíců od převzetí, tak věc byla vadná již při převzetí. V tom případě bys měla právo na odstoupení od smlouvy. Jinak nezbyde nic jiného, než na každé vyřízení další reklamace počkat až 30 dnů.

tumpach
Kelišová 6623 příspěvků 22.04.19 22:25
@JTom píše:
Za jak dlouhou dobu se to rozlepilo? Má se za to, že když se se vada projeví v průběhu šesti měsíců od převzetí, tak věc byla vadná již při převzetí. V tom případě bys měla právo na odstoupení od smlouvy. Jinak nezbyde nic jiného, než na každé vyřízení další reklamace počkat až 30 dnů.

bohužel, již je to delší doba :( :(, no ono jde to, že v podstatě podle mého nemohla být řeč o správně vyřešené reklamaci :) :), protože prstě reklamace proběhla tak, že mi dodali jinž nehodící se díly, :cert: :cert: :cert: každodpádně, mít peníze, tak to házím směr SBĚRNÝ DVŮR

JTom
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 23.04.19 00:07

Jestli to nejde vrátit, tak je nutné počkat, když druhou reklamaci neodmítli.
Nepíšeš o co jde, proč se musí použít nové náhradní díly. Jestli ale jde jen o rozlepení kolíkových spojů, tak je jednodušší to slepit, než se handrkovat o reklamaci, když se to nedá vrátit. Truhlářské svěrky se dají nahradit upínacími pásy s ráčnou.

Váš příspěvek
Reklama