Dálkové studium pri práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bernadett
Povídálka 29 příspěvků 02.08.19 08:16
Dálkové studium pri práci

Ahoj, je tu někdo kdo studuje nebo studoval dálkově pri práci? Mám spoustu otázek ale nemám nikoho známého, koho bych se zeptala. :lol:
S myšlenkou o doplnění si studia si pohrávám dlouho a chtěla bych se do toho pustit pred tím nez přijdou děti :srdce:
Kdyby byk někdo ochotný mi odpověděl na hromadu dotazů, budu ráda.
Předem děkuji

Reakce:
Pvln34
Kecalka 196 příspěvků 02.08.19 08:28

@Bernadett ja som popri práci vyštudovala bakalára, ekonomický obor. Hodne záleží na tom co študuješ a ako veľmi náročnú máš prácu. Ja som v tej dobe pracovala v kancelárii, ale nebol tam nijak veľký stres a domov som chodila s čistou hlavou. Väčšinu víkendov som venovala skole (prednášky, učenie, psani prác), po večeroch sa na to nedokážem sústrediť. Takže asi zvaz, jestli ti to za to stojí. Ja som takto prišla o pár kamarátov, lebo som nemala moc priestor na spoločenský život. Bakalára dom navyše predlžovala na 4 roky. Myslím ze sa to zvládnuť dá, len musí človek chcieť a obetovať tomu voľný čas.

Pvln34
Kecalka 196 příspěvků 02.08.19 08:29

Ešte doplním, že so mnou studovalo dosť žien na materskej, alebo žien s deťmi kt pracovali zvládali to tiež. Dokonca s lepšími výsledkami ako som mala ja. Možno preto, že za štúdium platili, k tomu pristupovali viac zodpovedne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 08:29

Já. Při studiu jsem nejdříve pracovala a měla jsem jedno dítě, pak se mi v průběhu studia narodila ještě dvojca. Do studovala jsem v termínu se spolužáky. Všechno se dá, ale musíš mít dobrý time mamagement a ujasnit si priority. Chození s kámoškama na vínko jsem prostě oželela na minimum nebo na léto. Volného času není moc a je potřeba ho dobře rozložit. Pečlivě se připravovat, a plánovat si všechno dopředu. :)

verca222
Povídálka 45 příspěvků 02.08.19 08:29

Ahoj, já jsem studovala a pracovala. Jen napíšu, že je to hodně náročné, převážně časově. Chvíli trvá než si zorganizuješ čas. Taky radím dobře vybrat školu. Jestli budeš trávit jednou za 14 dní celý víkend ve škole, tak je to hodně únavný. Nemáš čas si oddechnout.
Ale klidně se ptej, ráda odpovím ;)

levandule23
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 02.08.19 08:30

Ja si při práci rozšiřovala studium o 1 rok, nebylo to vůbec lehké, ale dalo se to zvládnout. Konkrétní obor a práci sem nechci psát, ale pokud chceš, napiš mi zprávu, a ráda ti povím víc. :)

terrka83
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.08.19 08:58

Taky jsem u práce vystudovala jak střední školu (maturitu), tak bakaláře ekonomický obor. A řeknu ti, i když pracuju v kanceláři (8 hod denně) a děti zatím nemám, skloubit to byl někdy velký problém. Hlavně na té výšce, protože z práce už mě moc nechtěli pouštět. Odpadlo mi veškeré chození s kamarádkami - nebyl čas, a navíc ani žádná dovolená - všechnu jsem vyčerpala na studium, měli jsme co čtrnáct dní pátky a soboty. Takže pro mě to byl velký zápřah, zaplať pánbůh že už to mám za sebou. Ale taky uvažuju ještě o dodělání těch dvou let na Ing., ale to až u mateřské, u práce bych to asi už nedala :D

terrka83
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 02.08.19 09:02

Taky hodně záleží, co si vybereš za školu, jestli nějakou lehčí nebo takovou, kdy se budeš muset naučit x tun knih. Samozřejmě taky jakou máš práci a jestli ti to v ní umožní, protože ve zkouškovém budeš potřebovat dost uvolňovat

silvie1978
Kecalka 338 příspěvků 02.08.19 09:14

Při práci na plný úvazek a dvou dětech jsem vystudovala dvě vysoké školy. Bylo to náročnější, hlavně ve zkouškovem období, ale zvládnout se to dalo. Chce to ale velkou podporu rodiny, bez ní bych to zvladala mnohem hůř.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 02.08.19 09:18

Ja studovala a dal studuji pri rodicaku, to je vlastne spis odpocinek, kdyz se dostanu od deti. Spoluzacky co pracuji to maji horsi v tom, ze vsechen volny cas a dovolenou si vyplacaji na skolu. Prednasky jsou patky az nedele. Po trech letech jsem videla jak maji toho dost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 09:22

Ahoj,
studuji dálkově. A kor pokud nemáš děti, jdi do toho. Ano, je to náročné na čas. V práci podplácím stále kolegyni sladkým- meni mi směny jak potřebuji. Pokud můžeš v práci měnit dny či ti volno dají, tak se dá. A ano, rozhodně příjdeš o čas na kamarádky. Já se nikam nedostanu, protože když mám volno venuji se raději manželovi nebo práci na zahradě. Pár lidí mě tím odsoudilo a nemluví se mnou včetně i lidí z rodiny. Není čas ani o víkendech jezdit a,,kafrat" dělám vždy věci do školy.. a někteří to prostě nechápou. Jde o to co chceš a tím ten život prostě uzpůsobit :oops:
Ale jak píšou ostatní zvládají to i holky s dětmi. Záleží zda to zvládneš s prací. Já dokonce práci musela měnit, protože v bývalé práci mě pouštět nechtěli do školy a víš z jakého důvodu? Když tu školu totiž udělám, prý o mě přijdou. Tak mi raději dělali naschvály :nevim:

Bernadett
Povídálka 29 příspěvků 02.08.19 09:36

Ty jo… Holky jste dobré :srdce:
Ja jsem měla školu vždycky ráda. Bavila mě. I kdyz jsem neměla jen jedničky ráda jsem tam chodila, učení me bavilo, byla jsem zodpovědná. Vysoká byl vzdy můj sen.
Jenže z domu jsem musela odejít uz v osmnácti. Bydlela jsem u přítele a nechtěla jsem aby me živil on. Navíc peněz jsme moc neměli. Takze jsem úspěšně odmaturovala a sla do práce. Pracovala jsem v obchodě a u toho si dodělávala další obor SŠ. Jenze to bylo denní studium a ja chodila na pět do práce a nebo se vracela az v jedenact večer. Po roce jsem to ukončila s tím, že maturitu mám tak co.
Ale tu vysokou bych opravdu chtěla. Věřím, ze díky tomu bych v životě mohla najít lepší uplatnění.
Aktuálně pracuji na malých jednoprepazkovych poštách. Takze víkendy mám všechny volné a v práci jsem nejdéle do 16.00
Rada bych našla školu, kde by se dalo jit vždycky v sobotu, ne v pracovní dny. A pokud možno, kde není kladen důraz na cizí jazyk :lol:

Bernadett
Povídálka 29 příspěvků 02.08.19 09:41

Jinak doplním… Všechny tady zmiňujete, ze jste přišli o kamarádky, případně se s vámi nepohodla i rodina.
Tak nějak tuším, jak moc to bude náročné. Ale věřím, ze to zvládnu. Mám jednu nejlepší kamarádku, která me v tomhle podporuje a pak s přítelem máme známé (další dva páry), se kterými chodíme jednou týdně na pivko. Ale jsou to lidi o 15-25 let starší nez my :lol: a všichni mají školy, takze věřím, ze tohle pochopí :hug:

silvie1978
Kecalka 338 příspěvků 02.08.19 10:00

Odkud jsi? Jakou školu zvažuješ? Jazyk je podle mě na všech veřejných vysokých školách, soukromé netuším. Jen si člověk vyplácá hodně dovolené, i když je výuka v sobotu, tak zkoušky jsou většinou během týdne a taky se musí člověk někdy učit.

Pvln34
Kecalka 196 příspěvků 02.08.19 10:08

@Bernadett a akú prácu by si potom chcela delať? Totiž, poznám pár ľudí čo vyštudovali ľahké školy (I ekonomicke obory) ale kvalitnú prácu nemajú, jedna holka dela v kvetinarstve, iná v hospode a tak.
Ja keby som sa mala rozhodnúť znova, asi by som šla na zubnú hygienu/ techniku a podobne. Tam je i dobre uplatnenie a človek fakt niečo vie.
Na rovinu, ak chceš delat v administratíve bez jazyka, budeš len jedna z milióna kt síce vysokú ma (kus papiera) ale nič navyše k tomu. A at nič moc. Ja trebárs v praci používam 2 cudzie jazyky, AJ hold nie vždy stačí. Ale záleží co si od budúceho zamestnania sľubuješ.

Váš příspěvek
Reklama